מדוע כדאי לעודד את ילדיכם לאכול אוכל מקמח מלא?

אחד ההיבטים שעלינו להדגיש הוא מדוע כדאי להרגיל את ילדיכם לאכול מוצרי מזון מקמח מלא
אחד ההיבטים שעלינו להדגיש הוא מדוע כדאי להרגיל את ילדיכם לאכול מוצרי מזון מקמח מלא.
במאמר זה נראה לכם מדוע ילדים צריכים להיות רגילים לאכול מזון מקמח מלא, שכן הוא הבסיס לתזונה נכונה, יחד עם פירות, ירקות וירקות.

לימוד ילדים לאכול בריא הוא המפתח למניעת מחלות רבות. אחד ההיבטים שעלינו להדגיש הוא מדוע כדאי להרגיל את ילדיכם לאכול מוצרי מזון מקמח מלא. מומחים הראו לנו את כל מגוון היתרונות שיש לזה לבריאות שלנו, כפי שנראה להלן.

במה שונה דגנים מקמח מלא מדגנים מעודנים?

קודם כל, דגנים הם צמחים גרמניים (דשא) ופירותיהם בשלים, שלמים, בריאים ויבשים. הם נוצרים על ידי פרי יבש (הגרעין) מוקף בשכבה המגנה על הנבט והאנדוספרם, שם אנו מוצאים את הסובין והקמח. אנחנו מדברים כאן על אורז, פסטה, קינואה, דוחן, כוסמת, כוסמין, שיבולת שועל וכו'.

כדי שדגן ייחשב לקמח מלא, או דגן מלא, עליו להכיל לפחות את הסובין ואת שאר הרכיבים מלבד הנבט. בנוסף, מידת המיצוי לקבלת הקמח חייבת להיות 95% ומעלה. בדרך זו, הוא ישמר את כל הויטמינים והמינרלים, כמו גם את הסיבים.

אנו מוצאים את הסיבים בסובין, וכשהוא מוסר, הוא הולך לאיבוד, למרות שהוא נוסף בהמשך התהליך. מסיבה זו, עלתה תקנה בדבר ערך של מוצרים מקמח מלא.

תקנה זו קובעת כי רק אותם מוצרים המיוצרים עם 100% קמח מלא יכולים לכלול את המונח קמח מלא. תקנה זו אוסרת על שימוש בקמחים מזוקקים שאליהם הוסיפו סובין, או בתערובת של קמחים שונים באחוז נמוך יותר שכן הוא עלול להטעות את הצרכן.

למה להרגיל ילדים לאכול מוצרי מזון מקמח מלא?

הסיבה העיקרית היא בגלל תכולת הסיבים הגבוהה שלו, שכן מומחים הראו שהוא מועיל במניעה וניהול של פתולוגיות עיכול ומטבוליות. זהו חומר מזין הקיים בירקות ובפירות, שיש לו את היכולת להשביע את הרעב.

למה להרגיל ילדים לאכול מוצרי מזון מקמח מלא
למה להרגיל ילדים לאכול מוצרי מזון מקמח מלא?

בנוסף לכך, חיידקי המעי מעכלים ומתסיסים אותו ומווסתים את העיכול והספיגה של חומרים מזינים הקשורים ליצירת חומצות שומן קצרות שרשרת. כך תבחינו בשיפור באיכות ובכמות של רכיבי תזונה אלו.

לגבי עודף משקל והשמנה, צריכת דגנים מלאים מסייעת להפחית את משקל הגוף ואת הצטברות השומן הממוקם סביב האיברים. זה גם מפחית את הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם בבגרות. ואם זה לא מספיק, זה אפילו מוריד את רמות הכולסטרול, במיוחד LDL ולחץ דם.

מוצרי קמח מלא גם משפרים את הרגישות לאינסולין, שכן סיבים מאטים את ספיגת העמילן. זה לא מאפשר לשיא רמת הגלוקוז בדם להישמר לאורך תקופה ארוכה. עם זאת, בדיוק מדוע זה קורה היא קצת תעלומה.

אם לוקחים את כל זה בחשבון, זהו סוג מזון בסיסי, אותו ילדכם צריך לקחת, יחד עם פירות, ירקות וקטניות כדי לסייע במניעת הופעת סוכרת מסוג 2.

מוצרים מקמח מלא גם מפחיתים את הסיכון לסרטן המעי הגס ולעצירות, מכיוון שהם מאיצים את מעבר המעיים שלנו, מגבירים את מסת הצואה ואת תדירות הפינוי.

בדרך כלל, ילדים בקושי מגיעים למינונים המומלצים של סיבים, שהם 0.5 אונקיות ל-1000 קק"ל, שאמורות לעלות ל-1 אונקיות ביום מגיל ההתבגרות.

טיפים לבישול מאכלים מדגנים מלאים מעוררי תיאבון

זכרו, ככל שתקדימו להציע לילדיכם מוצרי מזון מדגנים מלאים, כך יהיה להם קל יותר לקבל אותם. אם כי, לאחר שאמרתי זאת, אף פעם לא מאוחר מדי להחליף את המעודנים במוצרים המעולים הללו. עם זאת, עדיף לעשות זאת בצורה מתקדמת, בהתאם לעצות שניתן לך להלן:

  • התחל בהחלפת הלחם לכריכים שלהם.
  • הכינו שיבולת שועל ספוגה בחלב או משקה צמחי עם קקאו וקצת פירות או חמאת בוטנים לארוחת הבוקר. הם יחזרו לעוד!
  • מבשלים את האורז המלא והפסטה עם כמות כפולה של מים ומכפילים את הזמן. במקרה של אורז, זה ייקח 20 דקות. השתמש בסביבות 2 גרם כדי ללוות את הכלים.
  • מערבבים את הפסטה או האורז עם הירקות שהם אוהבים, או מגישים אותם עם בשר או דגים. אפשר להכין את האורז בסיר עם מרק וירקות. אפשר אפילו להוסיף רוטב עגבניות או רוטב בולונז תוצרת בית.
  • הניחו לאורז או לפסטה להתקרר במקרר והוסיפו אותם לסלט.

להבין את היתרונות

כפי שראיתם, חיוני שתדעו ותבינו את היתרונות של הרגילו לילדים לאכול מזון מקמח מלא. הכללת זה בתזונה שלהם תבטיח שהם יקבלו את צריכת הסיבים היומית המומלצת שלהם, ובמקביל תעניק להם מגוון טוב בהרגלי האכילה שלהם. אז למה אתה מחכה? עקבו אחר העצות שלנו ושפרו את הרגלי האכילה והבריאות של המשפחה שלכם!