טיפים פסיכולוגיים שיעזרו לילדיכם לאכול טוב

גלה את העצות הבאות שיעזרו לילדים שלך לאכול טוב
גלה את העצות הבאות שיעזרו לילדים שלך לאכול טוב.
אמהות נוטות לדאוג יתר על המידה לגבי הכמות שילדיהן אוכלים, מה שעלול להיות לא מועיל. אכילה צריכה להיות רגע נעים לכל המשפחה, לא מאבק כוחות המתמקד בהתנהגות לקויה של ילדכם. גלה את העצות הבאות שיעזרו לילדים שלך לאכול טוב.

מה וכמה ילדים אוכלים היא אחת הדאגות הגדולות ביותר בקרב ההורים כיום. עם זאת, מדי פעם, בחיפושם לספק תזונה טובה, ההורים עושים כמה טעויות. למרבה הצער, טעויות אלו יכולות לגרום בדיוק להיפך ממה שהם רוצים.

לפעמים, בעיות מתעוררות עקב חוסר ידע או דאגה מוגזמת. כהורים, כולנו רוצים שהילדים שלנו יאכלו כל מיני מאכלים מבלי שזה יהפוך למאבק כוחות. עם זאת, זה נפוץ שילדים מסרבים לנסות מאכלים מסוימים או לאכול מנות קטנות יותר ממה שההורים חושבים שצריך.

לרוב, בעיות באכילה מתעוררות במהלך השנה הראשונה והשלישית לחיים. חשוב לזכור שבתקופת זמן זו, לקיבה של ילדים יש יכולת מופחתת. לכן, אנחנו לא יכולים לצפות מהם לאכול כמעט כמו שילד מבוגר או מבוגר יותר.

רק כשהילדים מגיעים לגיל חמש עולות המאמץ האנרגטי והדרישות התזונתיות שלהם. אבל, יתר על כן, עלינו גם לזכור שאכילה נכונה היא הרגל שילדים לומדים ורוכשים.

זה דורש זמן הסתגלות, וההורים צריכים להיות סבלניים. המרקמים, הריחות והטעמים של מזונות כולם חדשים מאוד לילדים.

מה וכמה ילדים אוכלים היא אחת הדאגות הגדולות ביותר בקרב ההורים כיום
מה וכמה ילדים אוכלים היא אחת הדאגות הגדולות ביותר בקרב ההורים כיום.

למרות זאת, יש כמה אסטרטגיות שתוכל להפעיל כדי לעזור לילדים שלך לאכול טוב. קרא עוד כדי לגלות מה הם.

מה הורים יכולים לעשות כדי לעזור לילדיהם לאכול טוב?

  • אל תגרמו לילד שלכם לתפוס אוכל כמשהו שלילי. אם אתה מתעקש מדי לגבי מזון ספציפי, הקטן שלך יהפוך לחשוד. יחד עם זאת, הימנעו מלהציע פרסים כדי לגרום לילדיכם לנסות משהו. אתה רק תחזק את הרעיון שהאוכל המדובר לא שווה לנסות בלי תגמול.
  • התמקד בהתנהגויות חיוביות. הציעו חיזוק חיובי כאשר ילדכם אוכל טוב, ובמקביל, התעלמו מהתנהגויות שליליות. חוסר תשומת הלב שלך להתנהגויות אלה יספיק כדי לגרום לילדך להפסיק.
  • אל תלחץ על הילדים שלך, אבל גם אל תיכנע. המטרה שלכם צריכה להיות להראות לילדים שלכם שאכילה היא משהו טבעי ונעים. תנו לילדים שלכם את האוכל שלהם, ואחרי שחלף מספיק זמן, פנו את השולחן. אל תלחץ על הילדים שלך ואל תתחיל סכסוך כדי לגרום להם לאכול. אבל, יחד עם זאת, אל תיכנע בכך שתהפוך אותם למשהו שהם אוהבים יותר.
  • קחו בחשבון את דעות ילדיכם. תן לילדים שלך להחליט איזה ירקות הם הכי אוהבים. כמו כן, אפשרו להם לבחור מזון ספציפי שהם לא חייבים לאכול.

זמן אוכל

זמן הגיוני

הארוחות אמורות להימשך בין 20 ל-40 דקות. אם שעת הארוחה מסתיימת מוקדם יותר, פירוש הדבר שילדכם אוכל מהר מדי. עודדו את ילדכם להאט את הקצב כדי להימנע מהפרעות עיכול לא נעימות.

יחד עם זאת, אם הארוחות נמשכות יותר מ-40 דקות, זה ישבש את היום של ילדיכם. יתרה מכך, סביר להניח שזה יגרום לוויכוחים כאשר אתה והשותף שלך מתעייפים מהמתין.

לאחר שחלפו 40 דקות, נקה את הטבלה. בין אם ילדיכם סיימו לאכול ובין אם לאו, הם יצטרכו לחכות לארוחה הבאה כדי לאכול שוב. הימנע מלהיכנע לדרישות של חטיפים וג'אנק פוד. פעולה זו רק תקנה הרגל של אכילה בזמן הלא נכון (ולא לאכול בזמן הנכון!).

ארוחות משפחתיות

שעת הארוחה צריכה להיות חוויה משפחתית רגועה ונעימה. אל תבקר את הדרך שבה הילדים שלך אוכלים. דברו בנינוחות כמשפחה בעודכם נהנים מהאוכל שלכם. זוהי האפשרות הטובה ביותר.

חשוב גם להציע לכל המשפחה את אותו האוכל, במקום לתת מענה להעדפות של כל אחד מהחברים. זה מאפשר לילדים את ההזדמנות להתבונן בביטויים של אחרים לגבי האוכל... ולחלוק את התצפיות שלהם.
היחס לאוכל יהיה חיובי יותר כאשר ילדים תופסים את שעת הארוחה כרגע משותף. בדיוק ההיפך מתרחש כאשר ילדים מרגישים שהוריהם נמצאים שם רק כדי להכריח אותם לאכול.

איך להציע מאכלים חדשים כדי שהילדים שלך יאכלו טוב

  1. בחר את השעה הנכונה ביום. מצא זמן שבו הילד שלך רגוע, שמח ורעב. הוא או היא יהיו פתוחים יותר לנסות דברים חדשים.
  2. הציעו רק חלק קטן מהאוכל החדש, ולוו אותו במאכלים שילדכם כבר מכיר ונהנה.
  3. תנו לילדים שלכם את האוטונומיה לחקור מאכלים חדשים במו ידיהם. שיחליטו כמה להכניס לפה. ילדים גדולים יותר יכולים לנסות מאכלים חדשים עם המזלג שלהם ובקצב שלהם. זה יגדיל את הסיכוי שהם יקבלו מזונות חדשים ברצון.