אל תגרמו לילדים שלכם להרגיש שהם נטל

אל תגרמו לילדים שלכם להרגיש שהם נטל
אל תגרמו לילדים שלכם להרגיש שהם נטל, שאתם לא רוצים אותם, או לדבר על הדברים שאתם מעדיפים לעשות.
להיות אמא זו בחירה שתלויה לחלוטין בך. בגלל זה, אל תגרמו לילדים שלכם להרגיש שהם נטל או לקחת את האושר שלכם.

להיות אמא יכולה להיות עבודה קשה ותובענית. פתאום אתה אחראי על אדם קטן שתלוי בך לחלוטין. עם זאת, אם אתה גורם לילדים שלך להרגיש שהם מהווים נטל, מערכת היחסים שלך עלולה להיות מתוחה וההשלכות הפסיכולוגיות הנלוות לכך יכולות להיות ארוכות טווח.

כולם רוצים להרגיש אהובים ומוערכים. עם זאת, הבאת ילדים לעולם היא מעשה חסר אנוכיות. אם אתה מצפה לגמול, אתה תרגיש מתוסכל ותקשה על יצירת קשר עם ילדיך.

סיבות מדוע אסור לך אף פעם לגרום לילדים שלך להרגיש שהם נטל

1. החלטת להיות אמא

להיות אמא היא בחירה אישית, מלבד הלחץ החברתי או המשפחתי שאתה עשוי להיות בו, וכל אחד עובר נסיבות שונות. זכור שהחלטת להביא ילד לעולם, והחלטת ללכת בדרך זו.

אולי הדברים קשים יותר ממה שחשבת שהם יהיו. לא ציפית שהחיים שלך ישתנו כל כך, אבל זו לא סיבה לגרום לילדים שלך להרגיש שהם נטל.

2. אהבה ללא תנאי היא המפתח

הילדים שלך יהיו תלויים בך כדי לכסות את צרכיהם לאוכל, אהבה והגנה. הם לא יכולים להסתדר בעצמם וצריכים לסמוך על כך שההורים שלהם תמיד יהיו שם. החיים שלהם תלויים בזה.

קל להבין עד כמה חשובה האם בהתפתחות הפסיכולוגית של ילדה. זו מערכת היחסים הראשונה והחשובה ביותר שלהם. לגדול עם אמא שמזכירה להם כל הזמן את ההקרבה שהם הקריבו למען ילדיהם, את כל מה שהם השאירו מאחור כדי לטפל בהם, יכולה לגבות מחיר מהראש של ילדכם.

הילד שלך יבין שלא רצית אותם, הם לא מה שהם ציפו שהם יהיו, שאתה לא מרוצה מהם. הקרקע שמהווה אהבה ללא תנאי אינה קיימת. הילד שלך ירגיש מבולבל, אבוד ולא מספיק. אם אמא שלהם חושבת שהם מהווים נטל, האם מישהו אחר יאהב אותם?

3. להיות אמא לא מונע ממך להיות אישה

יש נשים שמאבדות את עצמן לאמהות. הם עוזבים את עבודתם, מחבריהם ותחומי העניין שלהם, ומתמסרים אך ורק לגידול ילדיהם. נשים לא צריכות לעשות את זה, וגם לא צריך ללכת לקיצוניות. אתה עדיין אנושי - יש לך צרכים, דעות, רעיונות וחיים משלך.

אם אתה הופך את הילדים שלך למרכז הקיום שלך, אתה מכניס אותם ללחץ רב. אל תיתן להם את האחריות לשמח אותך. מצב הרוח שלך לא יכול להיות תלוי במה שהם עושים או משיגים בחיים. התסכול יירגע. האושר שלך תלוי בך. אתה צריך לעבוד על חיים שלמים ומספקים.

אל תגרמו לילדים שלכם להרגיש שהם נטל

ילדים זקוקים לאמא שמרגישה מאושרת ושלמה בעצמה. מישהו שיכול להציע להם אהבה ותמיכה ללא תנאים, כדי שיוכלו להפוך למבוגרים בריאים. אל תגרמו לילדים שלכם להרגיש שהם נטל, שאתם לא רוצים אותם, או לדבר על הדברים שאתם מעדיפים לעשות.

אם תעשה זאת, הם יאשימו את עצמם באומללותך. הם יגדלו עם פחד ותחושת נחיתות. הילדים שלכם יהפכו למבוגרים מודאגים, שינסו לרצות אחרים כי הם לא מרגישים ראויים שיאהבו אותם. חוץ מזה, הילדים שלך יכעסו עליך. אהבו את ילדיכם ללא תנאים ותגרום להם להרגיש אהובים.