כשילדים מפחדים להיות לבד?

מתי ילדים מפחדים להיות לבד
מתי ילדים מפחדים להיות לבד?
ילדים נוטים לחוות סוגים רבים של פחדים. אחד הפחדים הנפוצים ביותר בקרב ילדים הוא זה של להיות לבד, במגוון הקשרים. עם זאת, תחושה זו בדרך כלל חולפת לאחר מספר שנים ככל שהילדים מתבגרים.
רגשות צפים אצל ילדים מגיל צעיר מאוד ונשארים איתנו עד סוף חיינו. הם נותנים לנו את המפתחות הדרושים לפתרון בעיות שצצות לאורך הדרך. היום אנחנו רוצים להתמקד כשילדים מפחדים להיות לבד.

זוהי תחושה המאפשרת לנו להימנע מסכנה - בין אם אמיתית ובין אם דמיונית - ולפעול בזהירות .

"הפחד מלהיות לבד הוא די שכיח בקרב ילדים. הם אוהבים שהוריהם לצדם ויודעים שיש להם את תשומת הלב שלהם"

מתי ילדים מפחדים להיות לבד?

רגשות ראשוניים הם מולדים בכל בני האדם. פחד הוא רגש שלמרות שהוא עשוי להיראות מסובך בהתחלה, הוא הכרחי להישרדות. ילדים רוכשים רגשות ראשוניים, כגון פחד, דרך התנסות ישירה .

הסיבה העיקרית לטענה זו היא שהפחד מאפשר לנו להציל את עצמנו ממצבים מסוכנים שהחיים שולחים לדרכנו. תחושת האימה משתנה בהתאם לגיל ולסוג האישיות. חלק מהילדים נוטים לפחד יותר מאחרים.

בדרך כלל, הפחד מלהיות לבד מופיע אצל ילדים בגילאי 2 עד 4. פחד זה מתעורר ביחס לסוגים אחרים של פחדים, כגון פחד מבעלי חיים, מסכות, תחפושות, חושך וכו'.

עם זאת, הוכח שהפחד הזה שכיח כל כך בקרב ילדים קטנים, נעלם בהדרגה עם הזמן. ילדים רוצים להרגיש מבוגרים ואחת הדרכים שבהן הם משיגים זה על ידי עשיית דברים בעצמם.

איך לעזור לילדים שחוששים להיות לבד

כאשר הפחד מלהיות לבד קיים בקרב ילדים, חשוב לעזור להם ללמוד ליהנות מזמנים של בדידות. במילים אחרות, ספק להם בהדרגה הזדמנויות לבלות זמן קצר לבד. זמנים אלו לא צריכים להיות ארוכים במיוחד, אחרת אתה עלול רק להחמיר את הפחדים של ילדך.
היום אנחנו רוצים להתמקד כשילדים מפחדים להיות לבד
היום אנחנו רוצים להתמקד כשילדים מפחדים להיות לבד.

להלן רשימה של הצעות שאנו רוצים להציע כדי לעזור לילדים שלך להתגבר על הפחד שלהם להיות לבד :

 • תן להם זמן לשחק לבד בחדרים שלהם ללא נוכחות מתמדת שלנו.
 • אפשרו לילדיכם לבצע משימות בעצמם. זה יכול להיות משהו פשוט כמו רכישה במכולת והליכה לבד לבית הספר. מה שהכי חשוב הוא שנודיע להם שיש להם את התמיכה שלנו.
 • הכינו את ילדיכם לחוויות חדשות שהם הולכים לחוות. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בסיפור.
 • שאלו את ילדיכם על דאגותיהם ואפשרו להם לדבר דרך הפחדים שלהם .
 • למדו את ילדיכם להחזיק ברגשותיהם ועזרו להם לשלוט בהם בצורה מספקת.
 • אל תכריחו את ילדיכם להתמודד עם הפחדים שלהם. זה עלול ליצור רק חרדה וייסורים.
 • אל תצמצם את מה שהילדים שלך חווים. חשוב לזכור שלא תוכל למנוע מהילדים שלך להרגיש רגשות מסוימים. לכל בני האדם הזכות להביע את רגשותינו, כולל פחד.

איך מגיבים ילדים מפוחדים?

כאשר תינוקות מפחדים, הם לעתים קרובות נבהלים ובוכים. בהמשך, מלבד בכי, הם מנסים להימנע בכל מחיר מהגורם לפחד שלהם. יתר על כן, הם מחפשים את חברתו של מבוגר כדי להגן עליהם .

לפעמים ילדים קטנים פשוט חווים איזשהו שינוי בהתנהגותם הרגילה. לדוגמה, הם עשויים להפגין סוג של תוקפנות בהתנהלותם. חלק מהילדים מרטיבים את המיטה או נסוגים למציצת אגודליהם כאשר הם חווים פחד.

פחד אצל ילדים לא בהכרח צריך להיות סיבה לדאגה להורים. עם זאת, אם אחד מהדברים הבאים חל על הקטן שלך, עליך לשקול לדבר עם איש מקצוע:

 • פחדים עזים ומתמשכים
 • הפחדים של ילדכם מפריעים להתפתחותו
 • הפחדים של ילדכם משפיעים לרעה על חיי היומיום שלו, הלימודים, המשפחה וכו'
 • אתה וילדך מתקשים לדעת איך להתמודד עם המצב

פחד מלהיות לבד יכול להיות מסובך עבור ילדים להתגבר עליו. עם זאת, כאשר הם רואים שהם צריכים לפתור דברים בעצמם, הם ילמדו שהם מסוגלים לעשות זאת. במובן זה, התמיכה וההכוונה של מבוגרים היא בסיסית.

עם זאת, אם מישהו תמיד עושה הכל בשבילו, אז הוא תמיד יצפה מאחרים לפתור את הבעיות שלהם עבורו.

פחד אצל ילדים יכול למעשה להפוך עם הזמן לחוויה מעשירה לילדים. כשהפחדים שלהם מתפוגגים בהדרגה, הם מוחלפים בתחושת כוח וידע. ילדים צוברים את המשאבים הדרושים להם כדי להתמודד עם כל מצב שעלול להתרחש בדרכם .

.

פופולריים