מערכת היחסים בין אחים: קשר ייחודי

מערכת היחסים בין אחים היא לעתים קרובות מערכת היחסים הראשונה בין בני גילינו שיש לנו בחיים
מערכת היחסים בין אחים היא לעתים קרובות מערכת היחסים הראשונה בין בני גילינו שיש לנו בחיים.
לבני אדם יכולים להיות מערכות יחסים רבות בחיים, אבל אין מערכות יחסים ייחודיות ומיוחדות כמו הקשר בין אחים. בואו נסתכל על הפרטים של הקשר הזה.

בני אדם מקימים מערכות יחסים רבות בחיים, חלקן חשובות יותר מאחרות. ללא ספק, מערכת היחסים בין אחים היא ייחודית ובלתי ניתנת להחלפה.

למרות שזה נכון שהקשר הכי חזק ויציב הוא זה שיש לנו עם ההורים, אפשר לומר שהיחס הכי דומה הוא הקשר שיש לנו עם האחים שלנו.

אחים יוצרים קשר ייחודי ובלתי ניתן להפסקה שמתחזק עם השנים, חוויות משותפות והשותפות שהם יוצרים.

אח או אחות הם חבר ללא תנאי לכל החיים. אחים הם אנשים שאתה לא בוחר; אלא הם בעלי ברית, בני לוויה, שותפים, ולפעמים, במיוחד בילדות, האויב הגרוע ביותר שלך.

מערכת יחסים זו יכולה להפוך לעמוד של בטיחות בין אחים, ומקור לחיבה הדדית. יחד עם זאת, הוא מהווה בסיס לחברות עתידית ועוזר לנו ללמוד כיצד לפתור הבדלים בין מכרים וחברים.

מערכת היחסים בין אחים היא לעתים קרובות מערכת היחסים הראשונה בין בני גילינו שיש לנו בחיים. זה סוג של אימון לדעת איך להתייחס לאנשים אחרים.

האינטראקציות וההרמוניה בין אחים משקפות, בצורה מסוימת, את הדברים הטובים והקשים בחברה.

ביום יום, האחים מקבלים הצצה לאהבת אחים, משחקים ותרגול של ערכים ועקרונות, כמו גם הקונפליקטים והמריבות העיקריות שעליהם ללמוד להתגבר.

האחים שלנו: אנשים בסיסיים בחיינו

מערכת היחסים בין אחים מלאה בקשרים וסיפורים שאין להם תחליף שלא ניתן לשחזר בשום קשר אחר, בהתחשב בכך שקשר האחים הוא אחד הקשרים החשובים, המתמשכים והיציבים בחיים.

אחים הם האנשים שמהם אנו לומדים ומלמדים. הם מייצגים את החניכה שלנו ליצירת קשרים חברתיים. אחים לומדים יחד לשתף, לנהל משא ומתן ולהיכנע או להגן על מה שהם חושבים לנכון.

יצירת קשר טוב בין אחים

כהורים, עלינו לדעת לתעל את הקשר בין הילדים למשהו טוב. חשוב להראות להם את האיזון וההרמוניה שמשפחה מייצגת ואת החשיבות שיש להם בה.

העצות הבאות יכולות גם להיות שימושיות:

לקדם דו קיום בריא

הימנע מיצירת יריבות באמצעות מילים או פעולות שעשויות להראות העדפה כלפי ילד אחד. עידוד חיבור בריא בין ילדיכם כעת יבטיח מערכת יחסים טובה בעתיד.

העריכו את האינדיבידואליות שלהם

מערכת היחסים בין אחים היא ייחודית ובלתי ניתנת להחלפה
ללא ספק, מערכת היחסים בין אחים היא ייחודית ובלתי ניתנת להחלפה.

כל ילד הוא ייחודי וראוי לאותה תשומת לב מצד שני ההורים וכל קרוביהם. למד להעריך את ההיבטים החיוביים של כל אחד ולמחוא כפיים להישגיו.

לבלות זמן איכות ביחד

חשוב גם לחלוק זמן כקבוצה ואחד על אחד עם כל אחד מהם. נסו לייצר מרחב לתקשורת, משחקים, שמחה ופעילויות ולתת להם את האפשרות לקבל החלטות ביחד.

"אחינו ואחיותינו נמצאים כאן משחר חיינו ועד הערב הבלתי נמנע".

סוזן צעיף מרל-

אל תשווה ביניהם

הימנע מיריבות וביצוע השוואות בין ילדים. כדי לחזק את האינדיבידואליות בקרב אחים, הכירו בכך שלכל אחד מהם יש תחומי עניין וכישורים ייחודיים לו ותוכלו לעזור להם למצוא מקום מיוחד במשפחה הגרעינית שלכם.

גירוי ופיתוח היכולות של ילדיכם והכרה בסגולותיהם יהיו דוגמה טובה כדי שיוכלו לפתח תקשורת חיובית אחד עם השני, ובתמורה להעריך את התכונות של אחיהם.

ספק להם בית עם חללים משותפים

יחסים בין אישיים מבוססים על זמן משותף ואינטראקציה. מסיבה זו, אנו ממליצים ליצור מרחבים למשחק הרחק מהטכנולוגיה, שלעתים קרובות יכולה לבודד אנשים במרחב וירטואלי.

אם יש להם מרחב נעים לחלוק ולהירגע, כל מתח הנובע מכל סכסוך ייעלם במהירות.

הקצה אחריות שווה

אנחנו צריכים להגיע לאיזון באחריות בבית. זה עוזר לפתח קשר אחים ושיתוף פעולה בין האחים. שיתוף במשימות ביתיות באופן שווה מונע קונפליקטים ויעודד אותם לתמוך אחד בשני.

תהיה דוגמה

כאמא, את חייבת להוות דוגמה. זו הסיבה שכדי שיהיה לנו בית הרמוני, עלינו להימנע מהתעללות פיזית ו/או מילולית. מה שאנו עושים לילדינו, הם ישתקבו ביחסי האחים שלהם.

למרות שנכון שהקשר בין אחים הוא דבר שרואים לעתים רחוקות במערכות יחסים אחרות, הדוגמה שהורים מציעים למשפחה ולסביבה תהיה בסיסית ביצירת קשר נוח וקרוב.

אח תמיד יהיה החבר הכי טוב שיכול להיות לכל אחד. אחים הם הסוג המיוחד ביותר של בעלי ברית שנמשכים לכל החיים. העריכו את הקשר בין האחים, עזרו לילדים שלכם ליצור קשר חזק ומלא אהבה. כך תמיד יהיה להם מקור זה של אהבה ללא תנאי למשך שארית ימיהם.