איך לדבר על דברים קשים עם בני נוער?

זו הסיבה שאנו ניתן לכם כמה טיפים לדבר על דברים קשים עם בני נוער
זו הסיבה שאנו ניתן לכם כמה טיפים לדבר על דברים קשים עם בני נוער.
אם אתה צריך לדבר על דברים קשים עם הילדים המתבגרים שלך, אתה יכול לעקוב אחר העצות האלה כדי לנהל שיחה נכונה.

הורים יכולים למצוא די מאתגר לדבר עם ילדיהם המתבגרים. אבל, למה זה קורה? זה קורה בגלל שבני נוער מעצבים את זהותם; נראה שהם מבוגרים צעירים, אבל למרות שהם אחראים ובוגרים יותר, הם עדיין מתפתחים ויש להם עוד דרך ארוכה לפניהם. זו הסיבה שאנו ניתן לכם כמה טיפים לדבר על דברים קשים עם בני נוער.

בני נוער

בני נוער משתמשים במדיה בעצמם. הם מקיימים איתו אינטראקציה על ידי קריאת החדשות, יצירת תוכן, שיתוף תגובות, סרטונים וממים. לכן, לדבר איתם על דברים קשים הוא חיוני.

בדרך כלל, הם שומעים על נושאים קשים בחדשות או במקומות אחרים, כגון חדרי צ'אט של משחקי וידאו או פלטפורמות מדיה חברתית. בנוסף, אכפת להם יותר מהדעות של החברים המקוונים שלהם מאשר הדעות שלך. חוץ מזה, הם נוטים לקרוא תגובות של אנשים אחרים אפילו לפני שהם קוראים את כל המאמר.

איך לדבר על דברים קשים עם בני נוער

מכיוון שהם בדרך כלל חושבים שיש להם יותר מידע ממך, הם נוטים להתעצבן בעת שיחה. לכן, אתה צריך להניע אותם לחפש מידע נוסף ולרכוש עוד ידע. כך הם יוכלו להעלות טיעונים חכמים יותר כאשר הם מדברים על נושאים מסוימים. זו הסיבה שאנו ניתן לך כמה טיפים שיעזרו לך לנהל שיחות קשות עם בני נוער.

קדם שיחות פתוחות

בני נוער צריכים לדעת שהם יכולים לשאול שאלות, לחוות דעות ולדבר בחופשיות מבלי לפחד מההשלכות. לכן, עליך לומר משהו כגון: "אולי אני לא מסכים איתך, אבל אני מתעניין במה שיש לך לומר".

איך לדבר על דברים קשים עם בני נוער
איך לדבר על דברים קשים עם בני נוער.

אתה יכול לשאול אותם שאלות פתוחות ולומר להם שאתה תומך ברעיונות שלהם. במובן זה, אתה יכול לומר דברים כמו: " מה אתה חושב על אלימות משטרתית? מה אתה יודע על זה? מי לדעתך אשם בזה? למה אתה חושב כך?"

תגיד את האמת כשיש משהו שאתה לא יודע. זה בסדר שבני נוער יבינו שלהורים שלהם אין את כל התשובות לשאלות שלהם. במקרה זה, אתה יכול לומר משהו כגון: "אני לא יודע. בוא נגלה ביחד".

עזרו להם לזהות את המורכבות של דברים קשים. מה שעומד מאחורי עניינים חברתיים ופוליטיים, כמו גם מסורות, גורם לנו לחשוב שחלק מהדברים אינם ניתנים לשינוי. אז, שאלו אותם: "מדוע עניינים קשים, כמו אונס, אלימות ופשעים כל כך קשים לפתרון? מה צריך לקרות כדי לתקן בעיות מסוימות, כמו סיום העוני?"

שתף איתם את הערכים שלך. על מנת לעשות זאת, תוכלו לספר לילדיכם מה אתם מרגישים לגבי נושאים מסוימים ולהסביר להם מדוע יש לכם ערכים מסוימים. לדוגמה, אם אתה רוצה שילדיך יתכבדו לגבי השונות של אנשים אחרים, דבר איתם על סובלנות וקבלה.

טיפים נוספים לדבר על דברים קשים עם בני נוער

אנו ניתן לך עוד כמה טיפים לדבר עם הילדים המתבגרים שלך על דברים קשים:

  • דברו על החדשות: בקשו מהם לנתח כיצד מקורות שונים עוקבים אחר רעיונות מסוימים, וכיצד זה משפיע על דעותיהם של אנשים אחרים. פייסבוק, אינסטגרם וסנאפצ'ט נוטים להציע להם תוכן מחבריהם שעשוי להראות את דעתם לגבי נושאים מסוימים. מה ההבדלים בין הדעות הללו לבין הדעות מהחדשות? לאחר מכן, אתה יכול לשאול אותם שאלות, כגון: "האם אתה חושב שעיתונאי חייב לעבור חוויה מסוימת כדי לכתוב מאמר על התמכרויות לאופיואידים?"
  • שאל אותם מה הם היו עושים במקרה שהם ימצאו את עצמם במצב קשה. מכיוון שבני נוער עדיין מחפשים את זהותם, הם נוטים להיות מוכנים להתמודד עם סיכונים. לכן, לחשוב על הדרך שבה הם יפעלו אם הם יעברו מצב נורא מרגיש כמו הרפתקה והזדמנות להוכיח את עצמם ואת ההחלטות שלהם. במקרה זה, אתה יכול לומר משהו כגון: "אם היית תקוע באמצע מחאה פוליטית שבה יש אלימות ויש אנשים שנפגעו, מה היית עושה?"
  • עזרו להם לחשוב על פתרונות אפשריים. למרות שבני נוער יכולים להיות די ציניים, הם יכולים להיות גם אידיאליסטים. אם דברים הולכים להיות טובים יותר, עלינו לסמוך על הדור הזה שיעשה את זה. אז, הראה להם שאתה סומך עליהם בתפקיד. ושאל אותם דברים, כגון: "אם היה לך הכוח, אילו בעיות היית פותר קודם? איך היית עושה את זה? למה?"

לאחר שתעקבו אחר העצות הללו, תבינו שלדבר עם הילדים המתבגרים שלכם על דברים קשים זה קל יותר ממה שחשבתם. חוץ מזה, תעזור להם להיות בעל מוח ביקורתי, והם ילמדו לנתח את מה שקורה סביבם ובחיים שלהם.