מפתחות לגידול תאומים זהים ואחים

אמנם זה נכון שלעתים קרובות אנו מתייחסים בדיבור לאחים זהים שחולקים DNA כתאומים זהים
אמנם זה נכון שלעתים קרובות אנו מתייחסים בדיבור לאחים זהים שחולקים DNA כתאומים זהים, אבל גם תאומים אחים נכנסים לקטגוריה הזו.
אם אתם עומדים בפני האתגר של גידול תאומים זהים ואחיות, זכרו תמיד שהדבר החשוב ביותר הוא לעודד אותם לפתח את האישיות שלהם בנפרד.

אין ספק שהגעתו של ילד משנה את חייו של כל הורה. להיות חלק מתהליך ההתפתחות של בן אדם אחר הוא די תובעני ומתגמל. עם זאת, האתגרים הללו מוכפלים בכל הנוגע לגידול תאומים זהים ואחים.

עלייה בשיעור ילודה מרובה עוברים

מספר הלידות המרובות גדל באופן אקספוננציאלי בשנים האחרונות. באירופה, למשל, ספרד נמצאת בחזית, שכן יש שיעור של 5% של ילדים שנולדו מלידות תאומים ושלישיות.

מצב זה נגרם בעיקר מגיל האם. בשל התנאים הסוציאליים והעבודה הנוכחיים, יותר ויותר נשים מחליטות לדחות את מועד ההתעברות, כאשר הגיל הממוצע לאמהות ראשונה עומד על כ-31.

גיל מאוחר יותר הוא ללא ספק גורם שמכפיל את הסיכויים להריון תאומים טבעי. אבל לא פחות חשוב הוא התפקיד שמשחק רבייה בסיוע במשוואה הזו.

עם השנים, לחלק מהנשים קשה יותר להיכנס להריון, מה שגורם לנשים וזוגות רבים לפנות להפריה חוץ גופית וטכניקות דומות. הליכים אלה מגדילים מאוד את ההסתברות להריון תאומים.

יש לנו תאומים!

מפתחות לגידול תאומים זהים ואחים
מפתחות לגידול תאומים זהים ואחים.

אמנם זה נכון שלעתים קרובות אנו מתייחסים בדיבור לאחים זהים שחולקים DNA כתאומים זהים, אבל גם תאומים אחים נכנסים לקטגוריה הזו. הראשונים הם חד-זיגוטיים, ואילו האחרונים הם דו-זיגוטיים. בהקשר זה, ההשפעה הנגרמת מהחדשות על הגעתם להורים לעתיד היא די גדולה.

לכל מקרה יש את המוזרויות שלו. עם זאת, האמת היא שברוב הזוגות, אירוע בלתי צפוי זה עלול לגרום לפחד, חוסר ביטחון או דחייה. בשל האתגר הבלתי צפוי של גידול תאומים זהים ואחים, נפוץ שהורים מאמינים שהם לא יוכלו לטפל בשני תינוקות בו זמנית.

מפתחות לגידול תאומים זהים ואחים

מכל הסיבות הללו, החלטנו להציע לך כמה קווים מנחים שיעזרו לך ליהנות מהאתגר הזה.

  • נסו לוודא שהכל מוכן לפני החודש השביעי להריון. זה נפוץ מאוד שלידות תאומים הן מוקדמות וכשהתינוקות מגיעים, יהיה לך זמן רק לטפל בהם. לכן, עדיף להיות מוכן.
  • היו סבלניים לתינוקות שלכם, לבן הזוג ולעצמכם. נפוץ שאת מרגישה מוצפת בחודשים הראשונים לאחר הלידה, ותחושת ההגשמה שציפית לה עשויה לקחת קצת זמן עד שתופיע. אל תרגישי אשמה, כי את לומדת להיות אמא לשניים ואת עושה את הכי טוב שאת יכולה. כמו כן, זכור שבן הזוג שלך נמצא באותה סירה.
  • ארגון וסדרי עדיפויות. הקפדה על השגרה שלך יכולה להיות מציל חיים במצב זה. נסו להתאים את לוחות הזמנים שלכם ושל ילדיכם לדפוס שיעזור לכם להרגיש שיש לכם שליטה על החיים שלכם. מצד שני, זכרו שהדבר החשוב עכשיו הם אתם והתינוקות שלכם. כמו כן, שלהחזיק בית מבולגן לכמה חודשים זה לא סוף העולם.
  • לבקש עזרה. אל תפחדו לפנות אל יקיריכם כשתזדקקו להם. לפנות זמן לעצמך יגרום לך להרגיש בריא ומאושר יותר מבחינה רגשית.

אותו דבר אבל שונה: גידול תאומים זהים ואחים

ללא ספק, המפתח החשוב מכולם הוא קידום האינדיבידואליות של ילדיכם. כשמדובר בגידול תאומים זהים ואחים, ההורים מתייחסים אליהם לרוב כאל אחד. עם זאת, כל תאום צריך לפתח באופן מלא ונפרד את אישיותו.

לשם כך, חשוב לבצע הנחיות פשוטות כמו להלביש אותם אחרת או להתייחס אליהם בשמם ולא כ"התאומים". כמו כן, הכרחי לכבד ולקדם את חופש הבחירה שלהם. כשזה מגיע להעדפת צעצועים, שיעורים מחוץ לבית הספר או תחומי עניין, עליך לעודד את הטעם המיוחד של כל תאום.

לבסוף, חיוני גם להתמקד בפיתוח קשרים בנפרד. יש צורך שגם האב וגם האם יחלקו את תשומת הלב והזמן שלהם בין שני הילדים, יערכו פעילויות לבד ובעיקר יעריכו בנפרד את המעלות והפגמים של כל תאום וימנעו ככל האפשר מהשוואה ביניהם.

פופולריים