טיפים שיעזרו לילדכם להיות עצמאי

טיפים שיעזרו לילדכם להיות עצמאי
טיפים שיעזרו לילדכם להיות עצמאי.
אם תעזור לילדך להיות עצמאי וללמוד כישורי חיים חשובים, תכין אותו טוב יותר להתמודד עם הדרישות של החיים הבוגרים.

כהורה, אתה בוודאי תוהה לעתים קרובות כיצד תוכל לעזור לילדך להפוך לעצמאי. ילדים צעירים כמעט ולא מבינים את הרעיון של לעשות דברים בעצמם, בזמן, או להיות אחראים למעשיהם.

לא רק שמתעוררת השאלה כיצד ניתן להשיג את העצמאות הזו, אלא אנו גם תוהים כיצד לעשות זאת ואיך לא לגרום לזה להיראות כמו עונש. זה המפתח. הקניית הרעיון של להיות עצמאי לוקח זמן. מה שאתה באמת צריך לנסות להשיג הוא שהרצון להיות עצמאי מגיע מתוכם, בצורה טבעית, לא מאולצת.

למה ילדים צריכים ללמוד להיות עצמאיים?

גם אם ילדכם נראה צעיר מאוד לעשות את הדברים האלה, יום אחד הוא או היא יגדלו להיות מבוגר מתפקד במלואו. לימוד כמה כישורי חיים בשלב מוקדם יכול להפוך אותם מוכנים יותר להתמודד עם הדרישות של החיים הבוגרים.

ילדים צריכים זמן להבין את מושג הבחירות וללמוד לקבל את ההחלטה שהם חושבים שהיא הטובה ביותר עבורם. על ידי הצגת בחירות בשלב מוקדם בחיים, ילדים יכולים להתחיל להכיר את עצמם טוב יותר ולהבין מה באמת משמח אותם.

ההערכה העצמית של אדם מתפתחת בגיל מוקדם מאוד. זה יכול להתחזק אם ילד יתחיל בקרוב להיות אמון בעצמו ובהחלטות שלו. עצמאות עוזרת, במובן זה, וגורמת לילד להרגיש יעיל ומועיל כבר מההתחלה. בעזרת העצות הללו, הילד יכול להמשיך ליהנות מילדותו כפי שהוא צריך.

טיפים שיעזרו לילדכם להיות עצמאי

תן להם אחריות שהם יכולים להתמודד

הילד שלכם לא צריך להתחיל לנהל את הכספים של הבית ולקבל החלטות גדולות! הם רק צריכים להתחיל עם אחריות קטנה, שבה הם יכולים להתמודד בעצמם. העצמאות של ילדכם צריכה להתחיל מכם, ושם תוכלו לעזור לילדכם.

כדי לעזור לילדך להיות עצמאי
כדי לעזור לילדך להיות עצמאי, תן לו לקבל את ההחלטות שלו (לפעמים).

אם, למשל, אתם מתכננים פיקניק ואתם צריכים שהילד שלכם יעזור לכם, אז תנו לו משימות פשוטות. משימות כמו הכנת רשימה של דברים שאולי תצטרך. אתה יכול לעקוב אחר סוגים אלה של אחריות על ידי עידודם לארוז את המזוודה שלהם לטיול סוף שבוע קצר שאתה חושב לקחת, למשל.

כדי לעזור לילדך להיות עצמאי, תן לו לקבל את ההחלטות שלו (לפעמים)

אפשרו לילדכם מידה של חופש במובנים קטנים. לדוגמה, תנו לילדכם את הכוח לבחור מה ללבוש או מה לנשנש. זו דרך עבורם לקחת על עצמם אחריות קטנה בעת קבלת החלטות.

הזדהו איתם כדי לעזור לילדכם להיות עצמאי

ילדכם לומד להיות עצמאי ולפעמים לא יהיה לו קל. נסה לא לנזוף או להעניש אותם, גם אם הם לא עושים משהו פשוט מאוד שהיית מצפה מהם לעשות. אתה צריך להיות שם כדי לתמוך ולעזור להם אם הם צריכים אותך, מבלי לשפוט אותם.

אל תהפוך את הכישלון לעניין גדול

ילדים יטעו לעתים קרובות. הם יעשו טעויות. הם עשויים אפילו לחזור על הטעויות הללו למרות האזהרות שלך. הימנע מהתמקדות בכישלונות הללו. תן להם לדעת מה הם יכלו לעשות טוב יותר, אבל אל תשים יותר מדי דגש על הטעות הזו. זה יכול להשפיע על ההערכה העצמית שלהם ולא יועיל להם.

קבע שגרה נכונה

ילדים עשויים להתקשות בקבלת החלטות בעצמם אם הם לא חושבים ברצף. ניתן לנהל זאת בקלות על ידי הקמת שגרה קבועה. ברגע שילדכם ידע מה לעשות ביום נתון בזמן נתון, הוא יתחיל לעשות זאת וילמד לעשות יותר דברים עבור עצמם לאט לאט.

להחליט החלטות

עבדו עם ילדכם כדי להתחייב למשימה, ועזרו לו להפיק את המיטב מכל מצב שהוא מתמודד איתו. בדוגמה שלמעלה, הם יכולים לבחור את המקום שאליו הולכים לפיקניק, או אם הם רוצים פיקניק בצהריים או אחר הצהריים. תן להם לראות שהם לא יכולים לקבל את שניהם ושהם צריכים לעשות בחירה. זה יעזור להם לתעדף את העדפותיהם.

זה נכון שיש הבדל גדול בין הפיכת ילד צעיר לעצמאי לבין ללמד אותו לעשות פעילויות מסוימות בעצמו. עם זאת, ברגע שילדך מתחיל את חיי בית הספר, אתה יכול לבקש ממנו להתחיל לעשות דברים מסוימים בעצמם. זוהי תחילתה של עצמאותם העתידית.

פופולריים