איך לטפח יחסי אחים טובים?

אם אתם רוצים לטפח יחסי אחים טובים
אם אתם רוצים לטפח יחסי אחים טובים, זכרו שהמשימה מתחילה לפני שהילד השני שלכם מגיע.
האחים והאחיות שלנו הם החברים הראשונים שלנו. איתם אנו לומדים כיצד להתייחס לאחרים ותוך כדי כך עלולות להתעורר מחלוקות. לכן הורים צריכים ללמד את ילדיהם איך לפתור את הקונפליקטים שלהם ביחד. במאמר זה, גלה כיצד לטפח יחסי אחים טובים.

אחים הם האינטראקציה הראשונה של ילד עם בני גילו. איתם, עליהם ללמוד לשתף ולהיות סובלניים. במהלך תהליך זה, נפוץ מחלוקות. עם זאת, הגישה שהורים מאמצים בהקשר זה יכולה לעזור להשיג יחסי אחים טובים.

האחים שלנו הם החברים הראשונים שלנו, מקורבינו ושותפינו לחיים. איתם אנו מתנסים ומעצבים את הגבולות והזהות החברתית שלנו. בנוסף, איתם אנחנו לומדים לחלוק את הצעצועים שלנו, החללים ואפילו את ההורים שלנו.

תהליכי למידה אלו אינם קלים. לוקח זמן לפתח אמפתיה, סובלנות וכישורי שיתוף פעולה. ודווקא האחים שלנו אחראים ללוות אותנו בהרפתקה הזו. לכן, אין זה מפתיע שמתעוררים קשיים בתהליך.

מניעה היא המפתח ליחסי אחים טובים

אם אתם רוצים לטפח יחסי אחים טובים, זכרו שהמשימה מתחילה לפני שהילד השני שלכם מגיע. עליך להכין את הבכורה שלך לנטוש את תפקידם כבן יחיד. אם לא תעזרו להם במעבר, עלולות להתעורר קנאה ויריבות.

כדי להימנע ממצב זה, עליכם לערב את האח הבוגר בכל תהליך קבלת הפנים של בן משפחה חדש. אתה צריך להסביר מה הולך לקרות ולשתף אותם בהתרגשות של לדמיין איך יהיה האח החדש ואת כל הדברים שהם יכולים לעשות ביחד.

ברגע שילדך השני נולד, עליך לשאוף לשלב את האח הגדול בדינמיקה המשפחתית החדשה. אתה יכול לבקש מהם לעזור לך על ידי הבאת לך חיתול, בחירת בגדים לאחיהם או שירת אותם לישון.

מפתחות לטיפוח יחסי אחים טובים

תהיה מודל לחיקוי

כשמדובר בגידול ילד, המעשים שלך יקרים יותר מהמילים שלך. אם אתה רוצה שהילדים שלך יבנו קשרים טובים אחד עם השני, אתה חייב להיות מודל לחיקוי. אם אתם נוטים להרים את הקול או לאבד את העשתונות, אינכם יכולים להאשים את ילדיכם בכך. לכן, זכרו שעליכם לנסות לכבד ולהבין עם אחרים.

מניעה היא המפתח ליחסי אחים טובים
מניעה היא המפתח ליחסי אחים טובים.

הדרך שבה אתה מדבר ומתנהג עם האחים שלך חשובה גם היא. אם ילדיכם יראו אתכם מתייחסים אליהם באופן חיבה וידידותי, הם יפנימו את המודל הזה. בנוסף, כדאי גם לספר להם סיפורים מילדותכם בהם חלקתם שותפות ותמיכה עם האחים שלכם.

הימנע מהשוואות והבחנות

עליך לקבל ולהעריך את ילדיך כפי שהם. לכל ילד יש את הזכות לפתח את האישיות שלו ולהיות נאהב בגלל מי שהוא. לכן, אנו ממליצים שלא לבצע השוואות בין אחים.

זה לא נעים ומייאש להרגיש שההורים שלך לא מעריכים אותך בגלל מי שאתה ומשווים אותך לאחים שלך. לכן, נסו לשבח באופן עצמאי כל אחד מהמעלות המיוחדות של ילדיכם.

מצד שני, חשוב לא לעשות הבחנות לגבי הזמן ותשומת הלב שאתה מקדיש לכל ילד. נכון שחלק מהילדים תובעניים יותר מאחרים, ושברגעים חיוניים מסוימים, אחד מהם יזדקק ליותר ממך מאחיו.

עם זאת, חשוב שלא תשכחו שגם הילד העצמאי שלכם, זה שלא עושה לכם בעיות, צריך גם את תשומת הלב שלכם וזמנכם, ושאתם חייבים לתת לו אותו כמו שאתם עושים שאר הילדים שלך.

לתווך בלי לכפות

כשיש סכסוך בין הילדים שלך, קל ליפול לתפקיד השופט ולכפות את הפתרון לבעיה שלהם. עם זאת, הרבה יותר שימושי עבורך להדריך אותם כדי שיוכלו לפתור זאת בעצמם. חשוב שתלמדו אותם לנהל שיחה, תכבדו את תורם לדבר ולהקשיב אחד לשני. אתה גם צריך ללמד אותם לנהל משא ומתן, לשתף פעולה ולהגיע להסכמות.

שתף חוויות

הדרך הטובה ביותר ליצור קשר רגשי בין אחים היא על ידי שיתוף חוויות. נסו למצוא רגעים ופעילויות שהילדים שלכם יכולים לחלוק. שחקו משחקי לוח כמשפחה ועודדו אותם לעשות את מטלות הבית או שיעורי הבית ביחד כדי להפוך אותם למהנה יותר עבורם.

אם ילדיכם מסכימים, שיתוף חדר הוא דרך טובה לחוות רגעים של שותפות וביטחון שללא ספק יחזקו את קשרי האחווה שלהם.