למה הורים מחליטים להביא רק ילד אחד?

ההורים לא צריכים לעשות סידורים לחלוקת נכסיהם
כתוצאה מכך, ההורים לא צריכים לעשות סידורים לחלוקת נכסיהם, שכן ילדם היחיד יירש הכל.
מסיבה כזו או אחרת, יש הרבה משפחות שמחליטות להביא רק ילד אחד לעולם. בחירה זו, בנוסף לנושאים פרקטיים, מביאה יתרונות כלכליים. עם זאת, האם יש גורמים נוספים שכדאי לקחת בחשבון?

בימינו יש הרבה משפחות שמחליטות להביא רק ילד אחד לעולם. הסיבות מגוונות וחורגות מאמונות תרבותיות או דתיות. גורמים שונים כמו כספים, זמינות, חיבה וכו', כולם נכנסים לתמונה. האמת היא שלהולדת ילדים זו אחריות שדורשת למידה מתמשכת.

כל אמא או אב בוחרים כיצד לחוות את התהליך הזה. הבחירה במספר הילדים שיהיו להם מגדירה במידה רבה נושאים מנהליים אחרים שאולי לא מתוכננים מראש. סוג החינוך המוצע, ההליכים הקשורים ללימודים או לבריאות ואפילו הירושה של נכסי המשפחה מושפעים.

יתרונות אדמיניסטרטיביים של ילד אחד בלבד

יש כמה יתרונות למשפחה כאשר מחליטים להביא ילד אחד בלבד. מהפשוטים והשגרתיים ביותר ועד לנושאים הכי חשובים כמו ירושה.

ארגון זמן

להורים לילד אחד בלבד יש גמישות רבה יותר בכל הנוגע לארגון סדר היום שלהם ויצירת איזון מתאים בין הפעילויות שלהם. ההליכים הניהוליים השונים הקשורים לגידול ילדכם דורשים פחות זמן. בריאות, לימודים, צהרונים, אישורי נסיעה - הכל קל יותר.

חיסכון זה בזמן במשרדים, בבתי ספר או במוסדות אחרים פירושו יותר זמן לבלות עם הילד. זה משהו שמחזק את הקשר ביניהם, ובכך מעודד ילדות מאושרת עם יתרונות בולטים להערכה העצמית של הילד.

החוויות שחיים הילדים וההורים מהוות בסיס מצוין להתפתחות רגשית יעילה.

השקעה גדולה יותר בחינוך

יש יותר כסף זמין לחינוך, פעילויות חוץ בית ספריות ואפילו בידור. ההורים לא צריכים לחלק את המשאבים החומריים הזמינים בין כמה אחים, ולכן יש שם יתרונות ברורים.

לילד יחיד יש יותר אפשרויות לגשת לחינוך פרטי, לשיעורי שפה וגם להתפתחות מקצועית עתידית.

יש הרבה משפחות שמחליטות להביא רק ילד אחד לעולם
מסיבה כזו או אחרת, יש הרבה משפחות שמחליטות להביא רק ילד אחד לעולם.

כמה מחקרים גילו שרק ילדים מקבלים תוצאות אקדמיות טובות יותר. מצד אחד, זה נובע מכך שקל יותר לארגן את זמנם וליצור הרגלי לימוד טובים יותר. להיות לבד, בלי אחים סביבם, מאפשר להם את הריכוז שהם צריכים כדי ללמוד.

מצד שני, ההורים יכולים להציע את כל התמיכה הכספית שלהם לכיסוי הוצאות החינוך. יש להם אפילו אפשרות לבצע חילופי תרבות או גישה לאוניברסיטאות בינלאומיות.

היורש היחיד

ירושה היא נושא שלעתים קרובות יוצר מחלוקת כאשר מדובר בקבוצה משפחתית גדולה. במשפחות עם יורש בודד היתרונות המנהליים ברורים. ההליך והעלויות הכרוכות בירושה יורדות במידה ניכרת.

העובדה שהמשפחה לא צריכה לחלוק דבר בין כמה ילדים מפשטת את ההליך. כתוצאה מכך, ההורים לא צריכים לעשות סידורים לחלוקת נכסיהם, שכן ילדם היחיד יירש הכל.

מדיניות ילד אחד

סין היא מדינה שיישמה את מדיניות הילד האחד למרות היותה נושא שנוי במחלוקת. מטרת מדיניות המדינה הזו הייתה לשלוט בשיעור הילודה על מנת לחסל אוכלוסייה יתרה.

הם יישמו את החוק בצורה חזקה יותר באזורים עירוניים, כשהפיקוח בסביבות כפריות לא כל כך קפדני. באחרון, התירו ילד שני כשהראשון נכה או ילדה. מי שלא עמד בדרישות נאלץ לשלם קנס כבד.

במשך שנים רבות אנשים הטילו ספק במדיניות הילד האחד הזו, במיוחד בנוגע לשיטות הנהוגות ביישום שלה. ב-2013 החלו לתקן את החוק ולאחר מספר דיונים הוא בוטל. באוקטובר 2015, אז נזנחה מדיניות הילד האחד והם העלו את המגבלה לשניים למשפחה.

מידע אחר לעניין

לילדים שגדלים ללא אחים יש יצירתיות רבה יותר, ולעתים קרובות מתבגרים מוקדם יותר בכל הנוגע להיגיון. עם זאת, זה יכול ליצור בעיות בהתייחסות לעמיתיהם או בעבודה בצוות. עם זאת, החינוך שהם מקבלים מהוריהם יחליט כיצד תתפתח אינטראקציה חברתית עתידית זו.

ישנם כמובן חסרונות רבים הקשורים בלהיות בן יחיד, ואת סיכום היתרונות והחסרונות תוכלו למצוא במאמר הבא.

פופולריים