איך להשיג אושר במשפחה מחודשת?

משפחה מחודשת מתייחסת למצב שבו זוג עם ילדים מתכנס ויוצר משפחה חדשה
משפחה מחודשת מתייחסת למצב שבו זוג עם ילדים מתכנס ויוצר משפחה חדשה.
משפחה מחודשת מתייחסת למצב שבו זוג עם ילדים מתכנס ויוצר משפחה חדשה. במאמר זה, גלה כיצד להשיג אושר באחד.

כששני אנשים מתחתנים או הופכים לזוג, הם עושים זאת כי הם אוהבים אחד את השני ומאמינים שאהבתם תימשך כל החיים. עם זאת, אנו יודעים שזה לא תמיד המקרה. במקרים רבים משפחות מפורקות מסיבות אינספור ובמקרים רבים יש למשפחות אלו ילדים שגם הם סובלים עקב הפרידה. כאן נוצרת משפחה מחודשת (המכונה גם משפחה מעורבת).

מדי שנה, שיעורי הגירושים עולים ויש פחות נישואים. אם יש לך ולבן הזוג ילדים מנישואים קודמים, זה נורמלי ששתי המשפחות יתכנסו יחד ויחיו יחד כאחד. משפחות מחודשות עומדות בפני אתגרים גדולים שמשפחה "רגילה" לא חייבת.

תפקידים משפחתיים חדשים במשפחה מחודשת

למשפחה מחודשת יהיו תפקידים משפחתיים חדשים, ויש איזון עדין בין בניית מערכות יחסים חדשות ומתן לילדים ולזוג זמן להסתגל.

אם אתה רוצה להצטרף לשתי משפחות, או אם כבר עברת לגור ביחד, אתה צריך לשקול כמה עצות כדי שתוכל להשיג אושר בתא המשפחתי החדש הזה.

בנה מערכות יחסים חזקות

כזוג, אתם הקברניטים של הספינה. כהורים וראשי ביתכם, אתם אחראים על היבט זה. לכן, כדאי לכם להקדיש זמן לעצמכם כזוג, כמו גם זמן לשני ילדיכם. כדי שהתקשורת תהיה יעילה, עליה להיות פתוחה ומכבדת בין כל בני המשפחה.

מבנה את הבית שלך

חלקו את המטלות בהתאם לכל אחד מהצרכים האישיים של בן המשפחה. אולי בן הזוג שלך יודע לבשל טוב מאוד ואתה יודע לעשות כביסה כדי שהבגדים שלך תמיד מריחים טוב. הילדים הגדולים שלך ימצאו את זה מתגמל לחלוק את הניסיון שלהם ואת הטיפול באחיהם הצעירים, למשל.

החליטו יחד על חוקי הבית

תפקידים משפחתיים חדשים במשפחה מחודשת
תפקידים משפחתיים חדשים במשפחה מחודשת.

קיום חוקי בית חיוני כדי לוודא שאתם חיים יחד בהרמוניה וכדי שהאושר ישגשג. ילדים צריכים כללים עקביים. הגיעו להסכמה עם בן הזוג לגבי מה שנחשב להתנהגות מקובלת וההשלכות של אי ציות לכללים.

אם גם ילדיכם מבלים בבית בן זוגכם לשעבר, עליכם לתאם איתם כללים אלו ככל שניתן.

מדברים על כסף

כסף הוא חלק חשוב בחייהם של אנשים. עם זאת, כאשר שתי משפחות מתאחדות, זה יכול לגרום לבעיות אם לא תנהל את זה היטב. לפיכך, חשוב שתשתף את השותף שלך בפרטים על ההכנסה, הנכסים והחובות שלך.

חפש מכנה משותף לגבי איך להוציא, לחסוך ולהשקיע. אבל אתה צריך לשמור את הנכסים שלך נפרדים.

כבד את ההבדלים שלך

כל אחד שונה והבסיס לחיים טובים וליחסים בין אישיים הוא כבוד. ישנם יתרונות רבים להביא יותר מניסיון החיים שלך כהורה וכשותף.

כמו כן, ייתכן שתצטרך להתאים או למזג את המסורות וההרגלים השונים בכל דבר, מחופשות ועד עוצר.

טובת המשפחה שלך תמיד קודמת לכל

אתה צריך למקד את כל תשומת הלב שלך לרווחת המשפחה שלך. נסו לדבר ולקחת בחשבון את הצרכים של כולם כדי לבצע התאמות סבירות כדי שהכל יתנהל בצורה חלקה.

כיצד לטפל בילדים במשפחה מחודשת

חשוב שתהיה לכם גם תוכנית עם הילדים כדי שתתאימו אחד לשני וכולכם תרגישו כמו בבית. לשם כך, שקול את העצות הבאות:

  • תבין את התפקיד שלך. כהורה חורג, קח על עצמך את תפקידך החדש במשפחה בשלווה. זכור שלילדים החורגים שלך יש הורים משלהם. היו מודל לחיקוי חיובי עבורם.
  • תהיה אמפתי. נסו לראות את הדברים מנקודת המבט של הילדים החורגים שלכם.
  • לאמת ולהכיר ברגשותיהם. היו רגישים לדאגות שלהם לגבי איך הם מרגישים במשפחה החדשה.
  • ודאו שכל בני המשפחה פועלים לפי חוקי הבית. הסבירו את חוקי הבית בצורה ברורה מההתחלה. עדיף לבן/בת הזוג שלך להטיל משמעת בילדים שלו, במיוחד בשלבים הראשונים של הקשר.
  • כן, תמיד יהיו נסיגות. יחסי משפחה משתנים עם הזמן. ככל הנראה, אתה ובן זוגך תלמדו על ידי ניסוי וטעייה כאשר תתמודדו עם אתגרים חדשים. ילדים עשויים לחוש נאמנויות סותרות וצריך לפעמים לסגת אחורה.
  • תמכו בקשר של הילדים עם סבא וסבתא שלהם. אם הסבים והסבתות של ילדיכם החורגים עדיין בחיים ויש להם תפקיד פעיל בחייהם, הגן ואל תעמוד בדרכה של מערכת היחסים הקדושה הזו. שים את האינטרסים של הילד במקום הראשון. סבא וסבתא הם משאב יקר שיכול לספק אהבה ותשומת לב שאין שני להם.