ההשלכות של שיטת אסטיוויל

ההשלכות של שיטת אסטיוויל
ההשלכות של שיטת אסטיוויל.
שיטת Estivill נודעה בתוצאות השינה הטובות שלה בתינוקות. עם זאת, ישנם מקרים רבים של מבוגרים הסובלים מהשלכותיו, גם כיום. לפני החלת אותו על התינוק שלך, קרא את המאמר הזה.

מכיוון שתינוקות אינם מגיעים עם מדריכי הוראות, הורים צריכים לפעמים לפנות לחוות דעת של מומחים. עם זאת, חלקם אינם מועילים כפי שהם נראים. במאמר זה, אנו הולכים להתייחס להשלכות של שיטת Estivill, אחת משיטות אימון שינה לתינוקות השנויות ביותר במחלוקת.

מהי שיטת אסטיוויל?

השיטה של ד"ר אדוארד אסטיוויל מורכבת ממערכת של קווים מנחים ללמד תינוקות את הרגל השינה. המטרה היא שהשינה תהפוך לפעילות שגרתית ומכנית אצל תינוקות. ההמלצות הבסיסיות שלה כוללות:

  • מקשר בין אור ליום וחושך ללילה. לשם כך, במהלך היום, הילד חייב לישון עם אור ובלעדיו בלילה.
  • להבדיל בין רעש היום לשקט של הלילה. התינוק צריך להתרגל לישון עם קול במהלך היום ולדאוג שהשקט ישלוט בלילה.
  • קבע שגרה ולוח זמנים. בנוסף, התינוק חייב לישון בעריסה שלו, באותו חדר כמו הוריו אך לעולם לא באותה מיטה. לאחר שהתינוק ימלא שלושה חודשים, ההורים צריכים להעביר אותם לחדר משלהם.
  • כדי להרדים את התינוק, אסור להחזיק, לשיר, לנענע או ללטף אותם. כל שעליך לעשות הוא להרדים את התינוק מבלי לגעת בהם, להיפרד מהם בכמה מילים ולכבות את האור כאשר אתה יוצא מהחדר.

ההנחיה העיקרית היא לתת לתינוק לבכות

עם זאת, ההנחיה הידועה והשנויה ביותר במחלוקת לשיטה זו היא זו שהרופא מציע למקרים בהם ההמלצות הנ"ל אינן מספיקות והתינוק בוכה.

כשהתינוק בוכה, ההורים צריכים להתרחק מהחדר שלהם ולא לבוא לנחם אותם אלא לאחר זמן מוקצב. בהתחלה זו תהיה המתנה של דקה, אחר כך שלוש, אחר כך חמש ואפילו 15 דקות.

היעילות של שיטת estivill

מערכת אימון שינה זו, שאנשים מתרגלים במשך יותר מ-15 שנים, הניבה תוצאות טובות יחסית. הורים רבים שמו לב שהתינוקות שלהם הפסיקו לבכות בלילה ושמרו על שתיקה מבלי לדרוש את תשומת לבם.

עם זאת, למרבה הצער, התינוקות האלה שותקים לא בגלל שהם למדו לישון בשקט, אלא בגלל שהם למדו שאף אחד לא הולך לעזור להם כשהם מבקשים את עזרתם.

ההשלכות של שיטת אסטיוויל

היעילות של שיטת estivill
היעילות של שיטת estivill.

כן, אנחנו יודעים שמה שהורים רוצים זה שהתינוק שלהם יירדם ויישאר רגוע עד הבוקר. אף אחד לא אוהב לבלות את הלילה ער עם תינוק כאשר הוא צריך לקום מוקדם למחרת. לפיכך, נראה ששיטה זו מציעה את פתרון הקסם.

עם זאת, אתה צריך לשים את עצמך בנעליים של תינוקות. תינוקות מסתמכים על אינסטינקטים, מכיוון שהמוח שלהם אינו מפותח מספיק כדי לתמרן או להונות. אם התינוק שלך בוכה בלילה, הוא לא עריץ, גס רוח, ולא רוצה להתעסק איתך. במקום זאת, הם באמת מרגישים שחייהם בסכנה.

בכי הוא פונקציה טבעית שעזרה למין שלנו לשרוד במשך שנים רבות. תינוק לא יכול להבין שהוא בטוח בעריסה שלו או שאתה צריך לעבוד מחר. הם יודעים רק שהם תלויים בך לכל דבר ושאותו רגע הם לגמרי לבד בחשכת הלילה.

במצב זה, התינוק מתחיל לייצר קורטיזול, עקב רמות הלחץ והייסורים הגבוהות שלו. תחושת חוסר האונים מגבירה מאוד את האפשרות להשלכות עתידיות. חרדה, דיכאון, דימוי עצמי נמוך או חוסר יכולת להגן על עצמם הם רק חלק מההשלכות של שיטת אסטיוויל.

לתינוק שלך יש את הזכות להיות מטופל ומוגן על ידי הוריו. אם אתה נותן להם לבכות לבד בחושך לפרקי זמן ארוכים יותר ויותר, אתה לא מלמד אותם להירדם, אתה מלמד אותם שהם לבד בעולם. זה נוגד את כל האינסטינקטים הטבעיים.

לכן, חיוני לא להתעלם מהקול הפנימי הזה שאומר לך להחזיק את תינוקך במצוקה בזרועותיך, מעל כל המלצה חיצונית.

אם החלת או נמענת לשיטה זו, תוכל להשתתף במחקר שנערך כעת על השפעותיה.