התפקוד הרגשי של מוצצים

חשוב להבין את התפקוד הרגשי של מוצצים
לכן, לפני שאתה קובע את עמדתך בנושא, חשוב להבין את התפקוד הרגשי של מוצצים.
מוצצים יכולים להיות בדיוק מה שתינוקות צריכים לפעמים, במיוחד אלה שאינם יונקים. עם זאת, חשוב להשתמש בהם כראוי. היום, נספר לכם יותר על התפקוד הרגשי של מוצצים.

בימינו השימוש במוצץ אצל תינוקות הוא נפוץ ונורמלי לחלוטין. למעשה, הורים רבים החלו לראות בהם מרכיב חיוני שתינוקות לא יכולים בלעדיו. במציאות, לא כל תינוק צריך אחד, ואפילו יש תינוקות שדוחים אותם לחלוטין. לכן, לפני שאתה קובע את עמדתך בנושא, חשוב להבין את התפקוד הרגשי של מוצצים.

כהורים, אנו מקבלים החלטות על סמך מה שאנו מאמינים שהכי מועיל עבור ילדינו. כל בית וכל משפחה עוברים נסיבות שונות ולכן, אי אפשר לעשות הכללות לגבי מה הכי טוב. עם זאת, כל החלטה שתקבל תהיה נכונה, כל עוד אתה מקבל אותה מעמדה מושכלת.

חשיבות היניקה לתינוקות

רפלקס היניקה מלווה תינוקות מרגע לידתם, שכן דפוס זה מתחיל להתפתח כשהם עדיין ברחם. בדיוק אותו הדבר, שאיבה קשורה להרבה יותר מאשר הצרכים התזונתיים של התינוק. זה גם עוזר לקטנטנים להתפתח מבחינה נוירולוגית ולהעדיף את מראה הדיבור. אבל, מעל לכל, זה מפעיל השפעה מרגיעה ומרגיעה על תינוקות.

יחד עם זאת, הנקה אימהית היא לא רק תזונה. זה גם מקור לביסוס קשר ההתקשרות בין האם לילד. חזה של אמא מספק נחמה, מסייע בוויסות רגשי וגורם לתינוקות להרגיש בטוחים. אז זה האמצעי האופטימלי והטבעי לכסות את הצרכים הרגשיים של הילד.

מאותה סיבה, מוצצים ממלאים גם את הפונקציה לאפשר לילדים לינוק שוב ושוב. לכן, כאשר תינוקות משתמשים במוצצים הם נרגעים וחווים תחושות נעימות. עם זאת, חפצים לעולם אינם יכולים להחליף בני אדם. לכן, למרות שמוצצים מאפשרים לתינוקות לינוק, הם לא מציעים מגע פיזי וחיבה של אמא... וזה בדיוק מה שקטנים צריכים.

התפקוד הרגשי של מוצצים

מסתבר שאמהות רבות אינן יכולות או מחליטות שלא ליישם הנקה. ומסיבה זו או אחרת, אחרים בוחרים להניק את התינוקות שלהם אבל לא תמיד לפי דרישה. אולי חובות העבודה שלהם מאלצות אותם להתרחק מהתינוקות שלהם לפרקי זמן ארוכים... או אולי הם סובלים מדלקת בשד או פטמות סדוקות... או שאולי זה רק עניין של תשישות פשוטה מהדרישות המוגזמות של התינוקות שלהם.

התפקוד הרגשי של מוצצים
התפקוד הרגשי של מוצצים.

במקרים אלו, מוצצים מופיעים כתחליף מושלם לשד על ידי מילוי הפונקציה הרגשית של הרגעה ומנחם. אז, אנחנו נותנים לתינוקות שלנו מוצץ כשהם עצבניים, לא רגועים, לא יפסיקו לבכות, כשהם בעגלות שלהם, לפני השינה... ללא ספק הכלי הקטן הזה מרגיע את הקטנים שלנו ועוזר להם ליפול ישן. עם זאת, מוצץ הוא לא תמיד התשובה הנכונה.

שימוש מופרז במוצצים עלול להוביל למומים דנטליים. יחד עם זאת, זה מפריע להתפתחות הדיבור מכיוון שהוא מונע מתינוקות להתחיל להתבטא. יתרה מכך, שימוש לרעה במוצץ מייצר תלות שמביאה לקשיים כשההורים מחליטים סוף סוף שהגיע הזמן לקחת מוצצים.

ילדים נסערים ומעורערים שלא יכולים להפסיק לבכות זקוקים למגע פיזי וחיבה, לא רק לפיסת פלסטיק וגומי. הם צריכים להרגיש שמטפלים בהם, מחזיקים אותם חזק ומוגנים על ידי דמויות ההתקשרות שלהם. יצירת קשר בטוח הוא ראשוני כאשר מדובר בהתקשרות רגשית נכונה של הילד. וזה משהו שמוצץ לא יכול לעשות.

האם אתה רוצה שילדיך יפתחו את האסטרטגיות הנכונות לוויסות רגשי? האם אתה רוצה שהם יהפכו אוטונומיים ובריאים פסיכולוגית? אנחנו בטוחים שכן. אז, אתה צריך לספק את הצרכים הרגשיים שלהם במהלך שנות חייהם הראשונות. מוצץ לא מספיק.

אז מתי זה בסדר להשתמש במוצץ?

בסך הכל, מוצצים יכולים להיות ברית נאותה, אבל הם לעולם לא יכולים להחליף את החיבה והתשומת לב של ההורים. לילדים שאינם מניקים יכול להיות צורך לינוק שבקבוק לבדו לא יכול לספק.

במקרים אלה, מוצץ יכול לעזור לעמוד בזה. עם זאת, מה שהם לא יכולים לפצות על זה הם מגע פיזי, קשר עין, חיבה וחום אנושי. זה לא מספיק פשוט לתת לתינוק מוצץ וללכת.

מה שכן, עדיף לשמור מוצץ למקרה שזה באמת נחוץ. למשל, כשאתם נוסעים במכונית ואי אפשר להרים את התינוק ולנחם אותו.

כדי שילדים ילמדו לווסת את רגשותיהם בעצמם, הם צריכים שמישהו ימלא עבורם את התפקיד הזה. לכן, חיוני שהמבוגרים בחייהם יהיו זמינים עבורם. בקיצור, זכרו שמה שהתינוק שלכם באמת צריך זה אתם, ומוצצים הם אופציונליים.

פופולריים