טיפול בילודים בשעות הראשונות לחיים

גלה את הטיפול בילודים במהלך השעות הראשונות של החיים
במאמר זה, גלה את הטיפול בילודים במהלך השעות הראשונות של החיים.
ברגע שהתינוק שלך נולד, איזה טיפול הוא צריך? אילו בדיקות הם יקבלו? במאמר זה, גלה את הטיפול בילודים במהלך השעות הראשונות של החיים.

לאחר לידת התינוק שלך, אם הכל הלך כשורה, הטיפול היחיד שהם צריכים הוא מגע עור בעור. כמו כן, הן צריכות להתחיל להניק בעצירה ספונטנית בשעה הראשונה לחייהם.

על פי ארגון הבריאות העולמי, יילודים צריכים להיות במגע עור לעור (SSC) עם אמהותיהם במהלך השעה הראשונה. עם זאת, באופן אידיאלי, מגע זה אמור להימשך שעתיים ללא הפרעה. במשך השעתיים הללו, לא כדאי לעשות שום דבר שאינו חיוני לתינוק, אלא רק לכסות אותם במטלית חמה.

במהלך מגע עור לעור זה, איש מקצוע רפואי יניח על תינוקך צמיד זיהוי ומהדק חבל הטבור. אם האב רוצה, הם יכולים לחתוך את החוט.

הדבר האידיאלי הוא להניח את התינוק על השד של האם, בתנוחת הנקה נינוחה, ולא להפריע להם. כמו כן, חשוב להעדיף היצמדות ספונטנית לשד באמצעות ריח ומגע.

חשיבות השעה הראשונה לחיים

בתקופה הרגישה, שהיא השעתיים לאחר הלידה, התינוק נמצא במצב של עירנות רגועה. הפרשת נוראדרנלין המתרחשת בלידה גורמת לעירנות זו.

השעה הראשונה לאחר הלידה היא אחד השלבים הקריטיים ביותר, שכן היא גורמת לסדרה של שינויים שהילוד חייב להסתגל אליהם.

יש צורך פתאומי בנשימה והפרשה של הורמונים התנהגותיים, כגון אוקסיטוצין. כמו כן, היילוד עובר הסתגלות מטבולית ומתחילה ויסות חום. בנוסף, עליהם להסתגל לסביבה חדשה ולא ידועה.

"יש לגעת בתינוק וללטף אותו מיד לאחר הלידה. הוא חייב לקבל את החום של האם כמעט כל הזמן בזמן הזה; אחרת כל המגע שבעולם לא יספיק".

ד"ר ארתור יאנוב -

שעתיים לאחר הלידה, איש מקצוע צריך למרוח משחת עיניים המהווה מניעת זיהומים. לאנשי מקצוע רפואיים אסור לתת את זה לפני שעתיים אלה, מכיוון שהוא מפריע לראייה של התינוק, ומקשה עליהם להיצמד לשד.

טיפול בילודים חשוב נוסף בין 48 ל-72 שעות לאחר הלידה הוא דקירת העקב של היילוד
כמו כן, טיפול בילודים חשוב נוסף בין 48 ל-72 שעות לאחר הלידה הוא דקירת העקב של היילוד.

בנוסף לכך, ובהסכמת האם או האב, עליהם לתת ויטמין K למניעת מחלות המוליטיות של יילוד. הם יכולים לתת ויטמין K זה תוך שרירית או דרך הפה. עם זאת, מחקרים קיימים מצביעים על יעילות רבה יותר של הזרקה תוך שרירית.

לעניין זה, במהלך השעתיים הללו, היולדת הטרייה תשהה בחדרה או באזור הלידה של בית החולים ולאחר מכן תועבר לחדרה.

טיפול בילודים במהלך קבלת יולדות

התינוק יישקל. בנוסף, בהתאם לפרוטוקולים של בית החולים שלך, הם ייבדקו על ידי רופא הילדים, יימדדו וישקלו שוב מדי יום.

באשר לאמבטיה הראשונה שלהם, אתה יכול לעשות את זה עם קצת סבון ומים כשהתינוק הגיע ליציבות תרמית. הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על אזור החיתול נקי ויבש, ולהחליף אותו בכל פעם שצריך.

ניקוי חבל הטבור יהיה תלוי בפרוטוקולים של בית החולים. במקרים מסוימים, אנשי המקצוע הרפואיים עושים זאת עם מים וסבון, בעוד שבאחרים, עם אלכוהול 70 מעלות. הדבר החשוב ביותר הוא לשמור אותו יבש. הוא ייפול בין הימים השביעי ליום העשירי מהלידה.

כמו כן, טיפול בילודים חשוב נוסף בין 48 ל-72 שעות לאחר הלידה הוא דקירת העקב של היילוד. בדיקה זו שוללת מטבולופתיות כגון פנילקטונוריה או תת פעילות של בלוטת התריס. זה מורכב מביצוע ניקוב סיכה בעקב אחד של היילוד כדי לאסוף את דמם. חשוב לאנשי המקצוע הרפואיים לבצע בדיקה זו בזמן הנקה של התינוק, מכיוון שהיא משככת כאבים ליילוד.

כמו כן, איש המקצוע הרפואי צריך לבצע בדיקת שמיעה של יילודים כדי לבצע אבחנה מוקדמת הממזערת את ההשלכות שלה. לשם כך הם יכניסו כמה מדבקות על ראשו של תינוקכם שלא יפריעו לו.

בדיקה נוספת שהתינוק שלך יעבור היא בדיקת דופק אוקסימטריה של יילוד, המורכבת ממדידת הדופק והרוויה של תינוקך כדי לזהות מומי לב מולדים.

לגבי ביקורים, עדיף שיהיו קצרים. זכרו שאתם והתינוק שלכם צריכים להיפגש ולהסתגל. שמירה על מגע עור לעור חשובה מאוד להנקה ולפיתוח קשר רגשי הולם. בנוסף, חשוב שהתינוק שלך לא יוחזק על ידי כל מי שמבקר אותו. במקום זאת, עדיף להם להישאר בזרועותיך.

פופולריים