איך להגיב לטביעה אצל ילדים?

אנחנו רוצים לספר לכם איך להגיב לטביעה אצל ילדים
לכן, במאמר למטה, אנחנו רוצים לספר לכם איך להגיב לטביעה אצל ילדים.
הערכות מצביעות על כך שטביעה היא גורם המוות השני בשכיחותו בקרב ילדים במדינות מפותחות. היום, נספר לכם כיצד עליכם להגיב לטביעה.

תחילת עונת הקיץ פירושה שהפחד מטביעה קיים כמעט בכל הורה. ילדים מבלים זמן רב במים וסביבם בחודשי הקיץ החמים. אבל, למרות שהם עם השגחה, לוקח רק שבריר שנייה עד שמתרחשת תאונה. למעשה, במדינות מפותחות, הערכות מגלות כי טביעה היא גורם המוות השני בשכיחותו. ברור שהידיעה כיצד להגיב לטביעה היא דבר חשוב ביותר.

במקרים אלו, חשוב להישאר רגועים ככל האפשר ולפעול במהירות וביעילות. במובן זה, מושג ברור באילו צעדים לנקוט יכול לעזור לך להגיב לטביעה בצורה הכי מכנית שאפשר, בלי להיכנס לפאניקה. לכן, במאמר למטה, אנחנו רוצים לספר לכם איך להגיב לטביעה אצל ילדים.

מה זה טביעה?

ההגדרה של טביעה היא חוסר היכולת המוחלטת לנשום. במילים אחרות, כאשר אדם טובע, הוא לא יכול להכניס אוויר לריאותיו.

אמנם זה יכול להתרחש ממספר סיבות, אבל היום נתמקד במיוחד בטביעה במים. במקרה הספציפי הזה, נוזל תופס את דרכי הנשימה מבלי להשאיר מקום לאוויר להיכנס פנימה. כאשר זה קורה, הגוף כולו מפסיק לקבל חמצן, וכתוצאה מכך, אנשים מאבדים במהירות את ההכרה.

מתי מתרחשת טביעה אצל ילדים?

ברוב המקרים, ילדים אינם צריכים לבלות זמן רב ללא השגחה כדי שמצבים אלו יתקיימו. זה לוקח רק כמה שניות לילדים לאבד את היציבות במים או להחליק וליפול פנימה. למעשה, אפילו ילדים בפיקוח יכולים ליפול קורבן לתאונות אלו.

יתרה מכך, טביעה לא מתרחשת אך ורק בבריכות עמוקות ומקווי מים. מומחים טוענים ש-30 סנטימטרים בלבד של מים מספיקים כדי לגרום לטביעה.

איך להגיב לטביעה אצל ילדים
איך להגיב לטביעה אצל ילדים?

לכן הצעד החשוב ביותר במניעת טביעה הוא לעולם לא להשאיר ילדים ללא השגחה במים או סביבם. מה שכן, כדאי תמיד להישאר בקרבת מקום, גם אם הם בטווח ראייה. כך, אם תבחין במשהו מדאיג, תוכל להגיב לטביעה במהירות האפשרית.

איך להגיב לטביעה אצל ילדים?

שוב, הגורם החשוב ביותר בתגובה לטביעה הוא לעשות זאת במהירות. לכן, ברגע שאתה מבחין שמשהו לא בסדר, אתה צריך להסתכל לראות מה קורה. רוב הזמן, ילדים לא עושים רעש כדי למשוך את תשומת הלב שלך. במקום זאת, הם מנסים לבקש עזרה באמצעות תנועות כמו ניסיון להרים את הידיים והראש מעל המים. ללא הצלחה, הם בסופו של דבר מותשים.

שלב 1

אם אתה מבחין בילד טובע, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לקרוא לעזרה על מנת להוציא את הילד מהמים מבלי לסכן את עצמך. אם אתם בבריכה או חוף עם השגחה, אז התקשרו למציל שיידע את הפרוטוקול הנכון על מנת להגיב.

שלב 2

לאחר שהוצאת את הילד מהמים, הנח אותם במקום בטוח. בשלב זה, עליך לבדוק אם הילד בהכרה על ידי בדיקה אם הוא מגיב לגירויים. לדוגמה, קראו בשמם, לטפו אותם ואפילו נערו אותם בעדינות כדי לראות אם הם מגיבים.

בכל מקרה כדאי להודיע לשירותי החירום כדי שיבואו ויערכו הערכה מפורטת יותר של המצב. במובן זה, אחד משני תרחישים עשוי להתרחש:

  • תרחיש 1: הילד מגיב לגירויים, כלומר הוא מודע. אם זה המקרה, הנח את הילד במצב רוחבי בטוח. זה, בין השאר, כדי למנוע מהילד לבלוע במקרה שהוא מקיא. כמו כן, עליך להסיר בגדים רטובים ולכסות את הילד במגבות או שמיכות יבשות אם קיים סיכון להיפותרמיה.
  • תרחיש 2: הילד אינו מגיב לגירויים, כלומר הם לגמרי או כמעט מחוסרי הכרה. אם הילד מחוסר הכרה, עליך לבדוק אם הוא נושם או לא על ידי הצמדת הפנים שלך לאף. במקביל, התבונן בבית החזה כדי לראות אם אתה מבחין בסימני נשימה. אם הילד נושם, אז תגיב באותה צורה שהיית עושה אילו היה בהכרה. במילים אחרות, הנח אותם במצב רוחבי מאובטח וודא שהם נשארים בטוחים עד להגעת שירותי החירום.

שלב 3

אם הילד מחוסר הכרה ואינו נושם, השלב הבא הוא לבצע החייאה (החייאה לב-ריאה). כדי לבצע תמרון זה כהלכה, עליך לבצע את השלב הבא:

  1. הנח את הילד עם הפנים כלפי מעלה על משטח קשיח ובטוח.
  2. פתח את דרכי הנשימה של הילד. כדי לעשות זאת, הנח את ידך על המצח שלהם והטה את ראשם לאחור. זה מאפשר לאוויר להיכנס לריאות.
  3. לעשות 5 נשימות. במילים אחרות, הכנס אוויר לריאותיו של הילד על ידי כיסוי הפה והאף בפה שלך ונשיפה עמוקה 5 פעמים.
  4. בצע לחיצות בית החזה למשך דקה אחת. כדאי להניח את הידיים במרכז בית החזה, באמצע הדרך בין שתי הפטמות. הלחץ צריך להיות חזק מספיק כדי לגרום ללב לשאוב דם באופן ידני.
  5. לאחר שביצעת את 5 הנשימות ודקה אחת של לחיצות, התקשר לעזרה משירותי החירום אם אתה לבד. אם יש עוד אנשים בסביבה, הם היו צריכים כבר להתקשר למוקד 911 בשלב זה.
  6. המשיכו לעבור לסירוגין בין 2 נשימות ל-30 לחיצות חזה עד להגעת שירותי החירום או עד שהילד יתחיל לנשום בעצמו.

מה עוד אתה צריך לדעת על איך להגיב לטביעה?

טביעה היא תרחיש מסוכן מאוד המתרחש לעתים קרובות במהלך הקיץ. לכן, עליכם תמיד להישאר קרובים לילדים שלכם כשהם במים או בסביבתם ולצפות בהם בכל עת. במקרה של תאונה, הגיבו בצורה רגועה ומהירה ככל האפשר, בקשו עזרה, הודיעו לשירותי החירום ובצעו את השלבים לעיל.

פופולריים