שלבי השינה אצל תינוקות וילדים

שני שלבי השינה אצל תינוקות שונים מחמשת השלבים של שינה למבוגרים
שני שלבי השינה אצל תינוקות שונים מחמשת השלבים של שינה למבוגרים.
שינה חשובה לתינוקות וילדים שכן היא עוזרת לווסת ולתקן את גופם ומאפשרת לשלוט באנרגיה ובטמפרטורה של הגוף. זה גם עוזר להם להטמיע את מה שלמדו במהלך היום. במאמר זה, גלה את שלבי השינה אצל תינוקות וילדים.

שלבי השינה אצל תינוקות וילדים תורמים לוויסות הגוף וכן לתיקון ועוזרים לשלוט באנרגיה ובטמפרטורת הגוף. לכן, עדיף שקטנים ילכו בקצב שלהם.

אתה תעזור לילדים שלך לנוח טוב יותר אם תכבד את שלבי השינה האלה. אם תנסה לשנות אותם, אתה עלול אפילו להשפיע על התפתחותם. במהלך השינה מאוחסנים זיכרונות ולמידה. שינה מחזקת את הגוף ועוזרת לילדים להתבגר הן נפשית והן פיזית.

אוכלים לעתים קרובות

שני שלבי השינה אצל תינוקות שונים מחמשת השלבים של שינה למבוגרים. הסיבה לכך היא שגופו של תינוק זקוק להזנה תכופה, וזו הסיבה שתינוקות מתעוררים במהלך הלילה כדי לאכול ואז ממשיכים לישון. לפעמים, הם פוקחים את עיניהם כדי לחפש את החום של אמם.

שלבי השינה אצל תינוקות וילדים

שלבי השינה המשתנים תלויים בגיל התינוק או הילד. חלק ממחזורי השינה קלים יותר, בעוד שאחרים עמוקים יותר.

  • בשנת REM, המוח נשאר פעיל. זוהי תקופה קצרה המאופיינת בתנועת עיניים מהירה. תינוקות נמצאים במצב חצי ערני, ולכן קל להם להתעורר. זה בדרך כלל נמשך כ-90 דקות.
  • שינה שאינה REM היא ההיפך. זהו שלב שינה עמוק, שקט וארוך יותר. במהלך הלילה, שניהם מתחלפים, וזו הסיבה שתינוקות עשויים להתעורר ואז להירדם עמוקה כמה דקות לאחר מכן. בדרך זו, הם יקבלו את שמונה שעות המנוחה שהם צריכים.
שלבי השינה אצל תינוקות וילדים
שלבי השינה אצל תינוקות וילדים.

שלבים אלו תלויים גם בבריאות הילד ובהתפתחותו. בקיעת שיניים, למשל, יכולה להפריע לשלבי השינה.

לפי גיל

ככל שתינוקות גדלים, שלבי שנת ה-REM יורדים. בגיל חודשיים, תינוקות יכולים לישון בשקט למשך שעה אחת ואז לאכול כשהם רעבים. לפיכך, הם לא מבחינים בין יום ללילה.

  • תינוקות בני ארבעה חודשים ומעלה יכולים לישון שלוש עד ארבע שעות ברציפות. בחצי שנה הם יתחילו לישון תקופות ארוכות יותר, אבל זה לא יקרה כל לילה.
  • בגיל שבעה חודשים, תינוקות יוכלו לרכוש שלבי שינה אחרים עד שהם יחוו בסך הכל ארבעה. האחרון הוא שינה עמוקה. משמונה עד 24 חודשים, תינוקות מעדיפים לישון יותר, בשלווה ועמוק. סיוטים או רעשים יעירו את התינוק, לא רעב. הרצון לדבר או לזחול עלול גם להדוף שינה.
  • כאשר תינוקות עומדים להיות שנה, הם מתחילים להתעורר לפרקי זמן קצרים. עוררות אלו נחשבות כתגובה למצב הכוננות שבני אדם נמצאים בו לצמיתות. ילדים יכולים לחוות אותם עד גיל ארבע ומומחים רואים אותם נורמליים. לעתים קרובות, הם כוללים פחדי שינה, סיוטים או רעש.
  • בין הגילאים שלוש עד שש ילדים ישנים כמו מבוגרים. הם לא יתעוררו במהלך הלילה אלא אם הם מפחדים או הולכים בסהרורים. במקרים אלו הם מבקשים לא פעם מהוריהם חברה. קריאת סיפור או שירה להם הן אפשרויות מצוינות.

כבדו את דפוסי השינה של הילדים

כדי לוודא שהמרווחים האלה לא יהפכו להרגל, אל תפריע להם לישון. אתה צריך לדעת שזה יהיה ממש קשה לנסות לגרום לילדים שלך להירדם כשהם לא צריכים. שינה בקצב שלהם מקלה על הדברים ומונעת התקפי זעם. לפיכך, שינוי דפוסי השינה של הילדים מזיק מאוד.

אם תינוקות לא ישנים טוב, הם יסבלו בעתיד מבעיות פיזיות ונפשיות. הוכחה החשיבות של לוודא שתינוקות וילדים ישנים טוב ומספיק.

סביבה אידיאלית

אתה צריך ליצור סביבת שינה אידיאלית לילדים כדי שיהיה נוח ולישון בקצב שלהם. ודאו שאתם מודעים לרגע שבו הם מתעוררים ומתי הם רוצים לישון כדי שלא יקבעו שגרה משלהם.

עליך לכבד את שלבי השינה אצל תינוקות וילדים. כולם מותאמים לצרכי הגוף של התינוק או הילד. מנוחה עוזרת לתקן ולווסת את גופו של התינוק או הילד. בנוסף, זה עוזר לארגן ידע וזיכרונות. תינוקות וילדים לומדים ומתבגרים בזמן שהם ישנים.