איך דפוסי השינה של תינוקות מתפתחים כשהם גדלים?

עלינו לומר שדפוסי השינה של תינוקות מתפתחים
מלכתחילה, עלינו לומר שדפוסי השינה של תינוקות מתפתחים, כלומר משתנים עם גיל הילד.
דפוסי השינה של תינוקות מתפתחים ומשתנים ככל שהם גדלים. תינוק שזה עתה נולד אינו ישן את אותו מספר שעות כמו ילד בן 6, מכיוון שלכל אחד יש צרכים שונים.

דפוסי השינה של תינוקות משתנים ככל שהם מתבגרים. אם ילד לא ישן מספיק, אז יש לכך השלכות על בריאותו הפיזית והנפשית, כמו גם השלכות על שאר בני המשפחה.

כהורים, אנו בהחלט זוכרים את כל הלילות הללו של שינה מופרעת כל הזמן כדי להאכיל את ילדנו. כמובן שכולנו היינו רוצים לישון טוב בלילה, אבל הדרך שבה תינוקות וילדים ישנים שונה ככל שהם גדלים.

כיצד מתרחשים השינויים הללו בדפוסי שינה של תינוקות? כמה שעות תינוקות וילדים צריכים לישון? נשיב על שאלות אלו בשורות הבאות.

דפוסי השינה של תינוקות מתפתחים ככל שהם גדלים

מלכתחילה, עלינו לומר שדפוסי השינה של תינוקות מתפתחים, כלומר משתנים עם גיל הילד. תינוקות מגיל 0 עד 4 חודשים צריכים ללמוד לישון, כך שילד בן 3 חודשים לא יכול לישון כמו ילד בן 7. לכל אחד מהם יש צרכים שונים ולכן גם השינה שלהם לא יכולה להיות זהה.

מקצבי היממה אחראים לשליטה בשינה. הם מווסתים את כמות המלטונין שאנו צריכים – זה ההורמון שמרגיע אותנו. בנוסף, הוא שולט כמה מהורמון הסטרס (קורטיזול) חייב להיות מופרש. מקצבים אלו מוסדרים על ידי חילופי יום ולילה, והם גם מפתח להתחדשות תאים, פעילות מוחית, בין היתר.

אצל תינוקות מתחת לגיל 4 חודשים, מקצבי היממה עדיין לא נכנסו לפעולה, מכיוון שהם מווסתים על ידי אור השמש, ותינוק עדיין לא התחיל להבחין מתי זה יום ומתי זה לילה. זו הסיבה מדוע עדיין אין להם את דפוסי השינה הדרושים כדי לעזור להם להירדם. אלה יתפתחו בהמשך.

איך תינוקות ישנים בחודשים הראשונים שלהם?

עד גיל 4 חודשים, תינוקות נרדמים ומתעוררים בהתאם לצרכים אחרים - אם בגלל שהם רעבים, צמאים או לא נוחים. מחזורי השינה שלהם נמשכים בדרך כלל כ-40 או 50 דקות.

זה מגיל 4 חודשים כאשר דפוסי השינה שלהם מתחילים לעקוב אחר המקצבים הצירקדיים הללו. זה מתרחש דרך חמישה שלבי שינה בסך הכל: REM אחד וארבעה ללא REM. בשלב זה, מחזורי השינה שלהם יכולים להימשך בין 90 ל-120 דקות.

לכן זה הזמן לבסס את דפוסי השינה שאנו רוצים ללמד אותם לעקוב. מרגע זה, שעות השינה היומיות להן זקוקים לילד יפחתו לאט לאט ככל שיגדלו.

כמה שעות ילד צריך לישון לפי גילו?

באותו אופן כמו אצל מבוגרים, כאשר ילד אינו ישן בזמן שהוא זקוק לו הם מרגישים עצבניים יותר, אינם יכולים להתרכז גם כן, ויש להם יכולות מופחתות בעת ביצוע משימות שונות.

דפוסי השינה של תינוקות משתנים ככל שהם גדלים
בקיצור, כפי שראיתם, דפוסי השינה של תינוקות משתנים ככל שהם גדלים.

לכן, כהורים, אחת השאלות הגדולות ביותר שלנו היא כמה שעות שינה ילדים צריכים כשהם גדלים. אנו ננסה לענות על שאלה זו על ידי התחשבות במידע המסופק על ידי איגוד רפואת הילדים האירופאי.

שינה של תינוק שזה עתה נולד

תינוקות שזה עתה נולדו צריכים לישון שעות רבות ביום, מכיוון שהם עדיין מתפתחים במובנים רבים. המשמעות היא שהם יכולים לישון 17 שעות או יותר, גם ביום וגם בלילה.

בין 4 ל-12 חודשים

בגילאים אלו, תינוקות צריכים לישון 12 עד 16 שעות ביממה.

  • מ-4-5 חודשים, 4 שעות שינה במהלך היום (מחולקות ל-3 תנומות).
  • מגיל 6 חודשים, 3 שעות במהלך היום (2 תנומות ביום).

שינה אצל תינוקות מגיל שנה עד שנתיים

כולל תנומות, תינוקות בגילאי שנה עד שנתיים זקוקים ל-11 עד 14 שעות שינה. בגיל זה, מספר התנומות מצטמצם לאחת ליום, ונמנום זה צריך להיות בין 1,5 לשעתיים ביום.

מגיל 3 עד 5 שנים

ילדים בגילאי 3 עד 5 זקוקים ל-10 עד 13 שעות שינה ויישנו תנומה יומית.

מגיל 6 עד 12

בגילאים אלו, צורכי השינה של הילד מצטמצמים, והוא יזדקק ל-9 עד 12 שעות ביום, בהתאם לילד.

בגיל ההתבגרות

בני נוער צריכים 8-10 שעות שינה בכל יום. למרות שבגיל הזה קשה יותר לשלוט כמה זמן הילדים שלנו ישנים, חשוב להסביר להם עד כמה חשוב לבריאותם הפיזית והנפשית שיש להם מספיק שינה.

טיפים לשיפור שנת הילדים

כדי שהילדים ישנו טוב, חשוב להקים הרגלי שינה. כפי שכבר הזכרנו, כדאי לעשות זאת מגיל 4 חודשים ומעלה; זה כאשר דפוסי השינה שלהם מתחילים להסדיר. בואו נסתכל על כמה טיפים שיעזרו לילדים שלכם לישון טוב יותר.

קבע כמה שגרות לפני השינה

אם נחזור על אותה שגרה לפני שמכניסים את הילדים לישון, הם יתחילו להירגע ולהכין את עצמם לישון. דוגמה לשגרה תהיה רחצה לפני ארוחת הערב, אכילת ארוחת ערב, קריאת סיפור ואז ללכת לישון.

קבע לוח זמנים

זה חשוב. עלינו להרגיל את הילדים ללכת לישון ולהתעורר בו זמנית. בדרך זו, אנו גם נעזור להם לישון בכמות הנכונה לגילם.

אין טלוויזיה, טאבלטים או טלפונים סלולריים לפני השינה

האור מהמסכים מפעיל את מוחם של הילדים ומונע מהם להירגע. כדאי להימנע מאלה ובמקום זאת, לדבר יחד או לגרום להם לקרוא ספר.

יש לחדר תנאי שינה מתאימים

בחדר חייבים להיות תנאי שינה מתאימים, כמו טמפרטורה נכונה, אוורור טוב, לחות מספקת (במיוחד אם יש לכם חימום), ללא רעש וכו'.

בקיצור, כפי שראית, דפוסי השינה של תינוקות משתנים ככל שהם גדלים. הסיבה לכך היא שהצרכים שלהם משתנים כל הזמן ככל שהם מתבגרים.

על ידי ביצוע העצות הללו, תוכל לבסס דפוס שינה נכון עבור ילדיך. אם במקרה לא ידעתם את זה קודם, תראו כמה חשוב להם לקבל את השינה הדרושה לבריאות פיזית ונפשית מיטבית.

פופולריים