כשתינוק בוכה כדי לשחרר מתח, זה בריא

זכור שלפעמים הוא משתמש בבכי כדי לשחרר כל מתח שאולי צבר
כאשר התינוק שלך בוכה, זכור שלפעמים הוא משתמש בבכי כדי לשחרר כל מתח שאולי צבר.
כאשר התינוק שלך בוכה, זכור שלפעמים הוא משתמש בבכי כדי לשחרר כל מתח שאולי צבר. למד עוד על מדוע התינוק שלך בוכה וכיצד זה תהליך ריפוי.

עבור הורים טריים, כאשר תינוק בוכה, זה יכול להיות אחד ההיבטים המלחיצים ביותר בהורות. וקל מאוד לשפוט את הצלחת ההורות שלנו על סמך כמה או מעט התינוקות שלנו בוכים. אבל זה לא אמיתי. בכי תינוקות זה נורמלי ואפילו בריא עבורם, כי זו הדרך שלהם לתקשר איתך.

כמו כן, תינוקות לא בוכים רק כדי לספק את הצרכים הבסיסיים שלהם, כגון אכילה, שינה או מגע פיזי. זהו גם תהליך ריפוי להתאוששות ממתח ואי נוחות.

הפונקציות העיקריות של בכי

חשוב להבחין בין שני הפונקציות העיקריות של בכי. התפקיד העיקרי הוא לתקשר צרכים מיידיים ואי נוחות, כגון האכלה, החזקה, החלפת חיתול או שמיכה נוספת. הפונקציה המשנית היא של מנגנון שחרור מתח.

תינוקות לפעמים בוכים לפרקי זמן ארוכים למרות שאין להם צורך מיידי חוץ ממך להחזיק ולאהוב אותם. הם משחררים מתחים מצטברים באמצעות בכי, וזה עוזר להם להירגע.

הדמעות מכילות קורטיזול, הורמון הלחץ, ולכן בכי מוריד את לחץ הדם ואת קצב הלב. בכי גם מפעיל את מערכת העצבים הפאראסימפתטית, הפועלת כמנגנון להרגעה עצמית.

הרעיון שתינוק עשוי להיות לחוץ עשוי להיראות לא נוח בהתחלה. עם זאת, עבור תינוקות, הכל חדש לגמרי. ואפילו דברים כמו לשים כובע על הראש או נסיעה במושב בטיחות יכולים להיות מלחיצים. תינוקות מתחילים להכיר לאט את השהות בעולם ובכי הוא אחת הדרכים שבהן הם מעבדים אירועים ומתאוששים מגירוי יתר.

עוד סיבות מדוע זה בריא כשתינוק בוכה

ישנן גם סיבות אחרות וחשובות יותר מדוע תינוק עשוי לבכות. הפסיכותרפיסט מייקל אפלטון אומר שיש לנו נקודה עיוורת תרבותית לגבי השפעת הלידה על תינוקות ושזה יכול להיות קשה עבורם כמו שזה יכול להיות לאמהות.

למד עוד על מדוע התינוק שלך בוכה וכיצד זה תהליך ריפוי
למד עוד על מדוע התינוק שלך בוכה וכיצד זה תהליך ריפוי.

ייתכנו גורמים נוספים, כגון התערבויות רפואיות מוקדמות, שעלולים להטריד את התינוקות ולגרום להם לבכות יותר. כמו כן, אמהות שנלחצו במהלך ההריון נוטות ללדת תינוקות שבוכים יותר.

אף אחת מהסיבות הללו אינה באשמת ההורה או כישורי ההורות שלו. ובכל זאת, מכיוון שמידע זה אינו ידוע, הורים רבים חשים במצוקה ומאשימים את עצמם. זה יכול להוביל לחרדה ולמחשבה אצל ההורים שהם נכשלים. ואמהות טריות צריכות להיות זהירות כי מחשבות אלו עלולות לגרום לדיכאון לאחר לידה.

הבנת בכי

ברגע שהורים מבינים את הבכי של תינוקם, הלחץ ההורי נעלם מכיוון שהם יודעים מה התינוק שלהם צריך. תינוקות פשוט בוכים כי הם צריכים לשחרר את הקורטיזול הזה שמציף אותם כדי להרגיש טוב יותר. בכי לא כואב להם וכשאתה מפסיק לנסות להפריע לניסיונות שלהם לפתור את התסכולים שלהם בעצמם, גם ההורים וגם התינוקות מרגישים רגועים יותר.

לא כישורי ההורות שלך אשמים בבכי. רק להיות שם בשביל התינוק שלך טוב לשניכם. כאשר התינוק שלך בוכה וכבר מקבל את כל הצרכים שלו, אז מה שהוא צריך זה שתחזיק אותו בזרועותיך, תעביר את אהבתך אליו ותקשיב להם בזמן שאתה נותן נחמה.

אם הם בוכים יתר על המידה ולא נראה שהם מאושרים יותר לאחר בכי, אז יכול להיות שהבכי הוא סימן לבעיה פיזית, כמו אלרגיה או מצב עיכול.

כאשר תינוק בוכה מציעים ביטחון

כאשר התינוקות שלנו בוכים, עלינו תמיד לעבור על רשימת הצרכים שלנו. אם אנחנו בטוחים שכל הצרכים של הקטנטנים מתמלאים והם עדיין בוכים, אז נוכל להחזיק אותם בזרועותינו. רק להיות שם כדי להקשיב ולהרגיע אותם שלמרות שהם עשויים לחוות רגשות עצובים, הם בטוחים ואהובים והנוכחות שלך מרגיעה אותם.

החדשות הטובות לגבי בכי הן שזה סוג של ריפוי והחלמה. זו הדרך בה אנו מקלים את עומס הרגשות שלנו. אנחנו לא צריכים להיות הורים מושלמים, אנחנו רק צריכים להיות שם כשהילדים שלנו רוצים להביע את מה שהם מרגישים, לא משנה בני כמה הם.

פופולריים