האם אינסטינקט אימהי הוא מיתוס או מציאות?

לכן אלה שרואים את האינסטינקט האימהי כמציאות מסכימים שהוא גם חלק מאינסטינקט ההישרדות האנושי הטבעי שלנו
לכן אלה שרואים את האינסטינקט האימהי כמציאות מסכימים שהוא גם חלק מאינסטינקט ההישרדות האנושי הטבעי שלנו.
אינסטינקט אימהי מתייחס למערכת היחסים הקיימת בין אם לילד המאחדת אותם בצורה מיוחדת. יש הטוענים שזו נורמה בחברה, אחרים שזה אינסטינקט טבעי. גלה מדוע זה נושא כל כך שנוי במחלוקת.

הנורמות החברתיות עדיין מכתיבות לעתים קרובות שנשים צריכות להתחתן וללדת ילדים. לגבי הבאת ילדים לעולם, היו ויכוחים רבים בשאלה האם האינסטינקט האימהי הוא מיתוס, או שהוא באמת קיים. זה גם היה עניין של ויכוח אם הרצון להיות אמא מגיע מהתרבות, או שזה חלק מולד מההרכב הביולוגי שלהם.

אתה יכול להחליט בעצמך כאשר אנו מציגים את שני הצדדים של הטיעון. נסתכל על אלה שחושבים שהאינסטינקט האימהי הוא משהו שהמצאנו, ועל אלה שחושבים שהוא באמת קיים.

מהו אינסטינקט אימהי?

עבור אלה שמחזיקים באינסטינקט האימהי שקיים, הם מגדירים אותו כקשר או מערכת יחסים הקיימת בין אם לילדה. הם טוענים ששינויים הורמונליים ממלאים תפקיד מהותי בהופעת התחושה הזו, אפילו בשלבים המוקדמים של ההריון.

יש גם נשים רבות שאומרות שהן הרגישו את זה, או עדיין מרגישות את זה. זה יכול לקרות אפילו אצל נשים שאין להן ילדים. ישנם גם גורמים פסיכולוגיים ופיזיים שעוזרים לתחושה זו להופיע - לאחר אימוץ, למשל.

האינסטינקט האימהי מתייחס גם למערכת היחסים האישית בין אם לילדה הנמשכת לאורך השנים. זה עוזר לה לטפל, להגן ולקלקל אותם (בצורה חיובית!), ללא קשר לגילם. תומכיו אומרים שזו הרגשה הכרחית להישרדות האדם.

האינסטינקט האימהי: מיתוס או מציאות?

לכל אישה יש את היכולת הטבעית להיות אמא. עם זאת, אמהות היא החלטה אישית. נשים רבות ויתרו מרצון מלהיות אמא, כדי להתמסר לדברים אחרים שהם מתלהבים מהם. אחרות פשוט לא רוצות להיות אמהות.

אז אם זה נכון שהאינסטינקט האימהי הוא תחושה אוניברסלית שקיימת אצל כל הנשים, אז זו יכולה להיות עדות לכך שזה בעצם מיתוס.

מצד שני, ישנם גם הגורמים הביולוגיים וההורמונליים הנלווים להרגשה מסוג זה. דוגמה לכך היא הפעולה של פרולקטין ואוקסיטוצין, וגם השינויים המתרחשים במוח כאשר אישה בהריון.

כל זה, נוסף למגע הפיזי שיש לאם עם ילדה, מעורר אוטומטית אהבה ועניין בילד. עם זאת, כמה מומחים אומרים שזה פשוט אינסטינקט ההישרדות המולד שלנו.

האינסטינקט האימהי או ההישרדותי

האם האינסטינקט האימהי באמת קיים או שזה מיתוס עדיין פתוח לוויכוח
לסיכום, האם האינסטינקט האימהי באמת קיים או שזה מיתוס עדיין פתוח לוויכוח.

המתנגדים לרעיון האינסטינקט האימהי מציינים כי ניתן להעמיד את מערכת היחסים המופיעה בין האם לילדה על יצר ההישרדות, כפי שהזכרנו זה עתה.

הסיבה לכך היא שבני אדם הם יצורים חברתיים התלויים באחרים, במיוחד במשפחה, על מנת להתפתח ולהתרבות. עם זאת, בניגוד לרוב בעלי החיים שמגדלים את התינוקות שלהם ואז עוזבים אותם, בני אדם ממשיכים לאהוב את ילדיהם, ללא קשר לגישה שלהם.

לכן אלה שרואים את האינסטינקט האימהי כמציאות מסכימים שהוא גם חלק מאינסטינקט ההישרדות האנושי הטבעי שלנו. התחושה מופיעה אצל נשים רבות לפני שהן הופכות לאם. עם זאת, זה הופך חריף עוד יותר עם לידה, הנקה ואימוץ.

מצד שני, אותה תחושה יכולה להתפוגג על ידי גורמים רגשיים כמו דיכאון לאחר לידה ופחדים שנכפים על ידי החברה.

ההחלטה להפוך לאמא

להיות אמא היא החלטה אישית שאישה לוקחת בהתאם ליציבותה הרגשית, הנפשית, הפיזית והכלכלית. למרבה הצער, בימים אלה יש עדיין כמה תרבויות שבהן אמהות היא משהו שנכפה על אישה.

עם זאת, מה שתרבויות אלו אינן לוקחות בחשבון הם השינויים שחולל אימהות. זה משפיע על כל חלק בחייה של אישה, ובגלל זה, יש לאפשר לה להחליט בעצמן.

אישה חייבת להיות מסוגלת לקבל את ההחלטה שתביא לה הכי הרבה אושר. בני אדם יכולים להיות מורכבים מאוד, ותרבות, חברה ואמונות דתיות יכולים בקלות להכתיב מה עלינו לעשות.

לסיכום, האם האינסטינקט האימהי באמת קיים או שזה מיתוס עדיין פתוח לוויכוח. תומכיו מאשרים שזה משהו אמיתי שנשים חוות לפני, או כתוצאה מהלידה. מתנגדיה מאמינים שזו תגובה ללחצים של החברה והתרבות, ואמצעי להבטיח הישרדות.

עם זאת, הנקודה האמיתית כאן היא שנשים צריכות להיות חופשיות להחליט אם הן רוצות להיות אמא או לא. אנחנו צריכים להבין שזה אפשרי עבורם למצוא הגשמה אישית בחיים גם בדרכים רבות אחרות.

פופולריים