4 דרכים לעזור לילדים עם דיסלקציה

על בית הספר מוטלת החובה לסייע לילדים עם דיסלקציה ולתת מענה הולם לצרכיהם
על בית הספר מוטלת החובה לסייע לילדים עם דיסלקציה ולתת מענה הולם לצרכיהם.
דיסלקציה היא קושי למידה המשפיע על קריאה וכתיבה. הנה איך לעזור לילדים עם דיסלקציה.

עבור משפחות רבות, לידת ילד עם קשיי למידה גורמת ללחץ רב ודאגה לגבי עתידו הלימודי של הילד. לכן ריכזנו מאמר זה על איך לעזור לילדים עם דיסלקציה.

דיסלקציה מאובחנת כאשר לילד יש בעיות בעיבוד מילוני, קרי קריאת מילים וביצועים נמוכים משמעותית מהציפיות לגילו.

האם בית הספר צריך לעזור לילדים עם דיסלקציה?

על בית הספר מוטלת החובה לסייע לילדים עם דיסלקציה ולתת מענה הולם לצרכיהם. קשיי הלמידה שלהם יכולים ליצור סיכון לכישלון בבית הספר.

אמצעים כוללים ממזערים את ההבדלים בהזדמנויות למידה ומקדמים שוויון. לכן הם צריכים להרגיש סיפוק בביצוע המשימות שלהם ויש להם תחושת שייכות בכיתה.

כך תוכלו להימנע מתחושת התסכול והדימוי העצמי הנמוך הנובע מכך שלא מגיעים לאותה רמת יכולת אקדמית כמו בני גילם.

בנוסף, על המורים לנסות להפוך את האינטראקציה עם ההורים לנעימה ולבבית. עליהם להראות את המחויבות שיש לבית הספר כלפי ילדם הדיסלקטי. אבל, מהבית, על המשפחה גם להיות מודעת ולעזור לילד בכל דרך אפשרית.

4 דרכים לעזור לילדים עם דיסלקציה

יש את המידע הנכון על דיסלקציה

הדבר הראשון שהורים צריכים לעשות כשאומרים להם שלילדם יש דיסלקציה הוא לקבל מידע יסודי בנושא. זו הדרך היחידה להבין את הילד ולהצליח לעזור לו.

לשם כך, עליהם לחפש וליצור קשר עם אחד ממספר השירותים, מחוץ לבית הספר, שהקהילה מציעה, ושעשויים לשמש השלמה לפעילויות בית הספר. אלו כוללים:

  • חדרי משחקים
  • ארגונים
  • עמותות הורים

זה יכול להועיל גם למשפחה, שכן הם יכירו עוד אנשים שנמצאים באותו מצב. בנוסף, ישנם דפים רבים באינטרנט, וספרים רבים, שמטרתם לספק למשפחות אסטרטגיות התבוננות והתערבות לדיסלקציה.

דרכים לעזור לילדים עם דיסלקציה
דרכים לעזור לילדים עם דיסלקציה.

"ככל שתאסוף יותר מידע על דיסלקציה, כך תבין טוב יותר את הקשיים של ילדך".

הולך לראות מומחה

במקרים רבים, מומלץ לילד ללכת לשירות מחוץ לבית הספר, כגון מרפאה לפסיכולוגיה או לריפוי תקשורת. שם הם יכולים להעניק להם יחס אישי ופרטני יותר המשלים את המעורבות של בית הספר.

לפיכך, בעקבות עצות של אנשי מקצוע בבית הספר או מחוצה לו, המשפחה צריכה להיות אחראית על מתן עזרה לילדם בבית. כך הם יוכלו לעורר את הילד להתעניין בקריאה. זה ישתנה מילד לילד, ותלוי בכישורים ובקשיים שיש לכל ילד. אתה יכול להשתמש בפעילויות מהנות כגון:

  • משחקים חינוכיים לטאבלט
  • חיפושי מילים, תשבצים וכו'.
  • ספרים אינטראקטיביים
  • לוחות עם אותיות מגנטיות

שמירה על קשר עם בית הספר

ברגע שילדכם אובחן עם דיסלקציה, על בית הספר לבקש את התמיכה הרלוונטית על מנת לסייע לילדכם. זה יכלול מורים המתמחים בפדגוגיה טיפולית, שמיעה ושפה. הם יתחילו לעבוד עם ילדכם באמצעות טכניקות פסיכו-חינוכיות, כדי שילדכם יוכל לשפר את התחומים שבהם הוא מתקשה.

במובן זה, על המשפחה לשתף פעולה עם בית הספר ולוודא שהיא נוקטת את האמצעים הנדרשים על מנת לתת מענה לצרכיו החינוכיים של הילד. על הורים, אם כן, להיות בקשר תדיר עם בית הספר באמצעות שיחות, פגישות והערות למורים.

עודדו קריאה בבית כדי לעזור לילדכם עם דיסלקציה

חשוב להראות גישה פרואקטיבית לקריאה בבית ולעודד את ילדכם להקדיש למשימה זו כמה שעות בכל יום. זה צריך להתבצע בכל בית, אבל זה אפילו יותר רלוונטי אם יש לך ילד עם דיסלקציה.

קריאה היא מיומנות חיים בסיסית שכולם צריכים. לכן, עליך להבטיח שילדך ישיג רמה טובה בתחום הלמידה הזה. זה יעזור למנוע מזה להשפיע עליהם בצורה שלילית כשהם מבוגרים.

"קריאה מגדילה, מכפילה, מרחיבה, מעבה, מעשירה, מעלה, מגדילה ומגבירה את אוצר המילים שלך."

- בעילום שם -

לסיכום

ללדת ילד עם דיסלקציה יש השלכות מעשיות והשלכות על הילד לגבי:

  • משפחות
  • מורים
  • אנשי מקצוע מחוץ לבית הספר

על כולם לעבוד ביחד ביחד כדי לנסות להקל על הבעיות שבהן נתקלים ילדים אלו במהלך שהותם במערכת החינוך.

"כולנו גאונים. אבל אם תשפוט דג לפי יכולתו לטפס על עץ, הוא יחיה את כל חייו מתוך אמונה שהוא טיפש".

- אלברט איינשטיין -

פופולריים