4 הגורמים הנפוצים ביותר להתקפי זעם

הגורמים העיקריים להתקפי זעם
הגורמים העיקריים להתקפי זעם.
כשהם מתמודדים עם התקפי זעם, הורים רבים נוטים לאבד את הראייה של מה שעלול לגרום לבעיה, כאשר למעשה, זה עשוי להיות משהו בסיסי כמו מחסור באוכל או שינה. להלן, Ú rsula Perona מסבירה את הסיבות השכיחות להתקפי זעם.

להורים, הכרת הסיבות העיקריות להתקפי זעם היא שימושית ביותר עבור חיי היום-יום שלהם עם ילדיהם הקטנים. לא רק בגלל שזה מאפשר להם להבין טוב יותר את הצרכים שלהם, אלא גם איך לנהל מצבים שעלולים להיווצר כתוצאה מכך. נעמיק בו בעזרת הדוגמה הבאה.

ג'וליה היא ילדה חביבה, שמחה ומנומסת בת שלוש. הוריה תמיד מנסים לגדל אותה בחיבה, אהבה וכבוד. באופן כללי, היא בדרך כלל רגועה. עם זאת, לפעמים, בלי ממש לדעת למה, היא נעשית עצבנית ודומעת וזורקת התקף זעם על כל דבר.

האם זו התנהגות נורמלית? או שיש לה בעיה התנהגותית? כיצד הורים יכולים לדעת את הגורמים העיקריים להתקפי זעם וכיצד לטפל בהם? בואו נמשיך לבדוק את זה!

הגורמים העיקריים להתקפי זעם

הסיבות העיקריות להתקפי זעם, תסיסה ובכי בהתאמה אינן סתמיות כפי שאתה עשוי לחשוב. במציאות, הם שיקוף של צרכים פשוטים כמו אכילה ושינה, למשל.

רדימות

כמו מבוגרים, ילדים צריכים את שעות השינה שלהם. ההבדל בין ילדים למבוגרים הוא שהראשונים זקוקים ליותר שעות מנוחה.

בצהרונים נושא השינה מאוד מבוקר. אבל מה קורה כשילדים מתקדמים לבית הספר היסודי? תנומות אלו בדרך כלל נעלמות, כך שכשאתה הולך לאסוף את ילדיך בבית הספר, אתה הולך למצוא אותם עייפים מאוד, מכיוון שהם "עובדים" במשך שש עד שבע שעות רצופות.

כאשר אתה מתמודד עם התקף זעם, השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול את עצמך היא האם הילד שלך ישנה מספיק.

רעב

ילדים לא מרגישים את סימני האזהרה כמו מבוגרים. במילים אחרות, אם הם שקועים מאוד במשחק, הם יכולים לשכוח שהם רעבים. לפיכך, התקף זעם יכול להופיע, מכיוון שהגוף שלהם מבחין בירידה ברמות הסוכר.

אם ילדכם בעיצומו של התקף זעם, עליכם לשאול את עצמכם מתי בפעם האחרונה הוא אכל.

לפיכך, מומחים ממליצים להורים להחזיק תמיד חטיף בריא בהישג יד, כמו חתיכת פרי או קרקרים. מזונות ממותקים, כמו מיצים או שוקולדים, אינם האפשרות המומלצת ביותר (למרות שהיא הפופולרית ביותר).

בניגוד למה שאתם עשויים לחשוב, מזון ממותק מייצר רק ספייק גבוה מאוד של סוכר, אשר, באופן אורגני, תהיה אז ירידה פתאומית שעלולה לגרום ליותר התקפי זעם.

המשך לקרוא כדי ללמוד עוד: יתרונות מפתיעים של התקפי זעם שלא ידעת עליהם

גירוי יתר

כיצד הורים יכולים לדעת את הגורמים העיקריים להתקפי זעם וכיצד לטפל בהם
כיצד הורים יכולים לדעת את הגורמים העיקריים להתקפי זעם וכיצד לטפל בהם?

מקומות מלחיצים, כמו קניונים או מסיבות יום הולדת, שבהם קיימים גירויים רבים בו-זמנית, כמו מוזיקה, ילדים אחרים, ליצנים ואורות, הם מקורות ברורים להתקפי זעם.

זה נורמלי שילדים ישתגעו במצבים האלה ויריבו עם ילדים אחרים או פתאום מתחילים לבכות. אם זה קורה, עדיף להסיר אותם מהמצב המלחיץ ולעזור להם להירגע במקום הרחק מהגירויים שאולי גרמו להתנהגותם השגויה.

שעמום, אחד הגורמים העיקריים להתקפי זעם

כשילדים משתעממים, הם מתנהגים בצורה לא נכונה. זה די נורמלי, שכן זה תוצר של הסקרנות המאפיינת את שלב הפיתוח הזה.

בהקשר זה, ילדים זקוקים ללא הרף למשהו חדש ללמוד או לתמרן. לפיכך, אם לא תספק להם סביבה מגרה, הם יתחילו להשתעמם, מה שיוביל למריבות אחים או צרחות או צרחות והתנהגות רעה במסעדות צפופות.

עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך למצוא בידור חדש עבור הילדים שלך מדי שבוע. כל מה שאתה צריך לעשות הוא ליישם כמה טריקים פשוטים מאוד.

אחד הטריקים הוא פשוט לחלק את הצעצועים שלהם לשלוש קופסאות. לאחר מכן, הסתר שניים מהם ופשוט החלף את קופסת הצעצועים שלהם מדי שבוע. זה ימנע מהילד שלך להיות רווי ומשתעמם מלראות תמיד את אותם צעצועים.

עוד טריק שימושי מאוד הוא לקחת אותם לפארק, לשדה או לחוף. זכור כי זה נדיר שילד שיש לו הזדמנות לבלות בחוץ יתנהג בצורה לא נכונה.

ולבסוף, קופסת היצירה. כן, הסלון שלך יהיה מבולגן לגמרי אחרי יום של ניסויים בו, אבל הילדים שלך יבדרו עם נצנצים, דבק ונייר בנייה.

מאמר זה עשוי לעניין אותך: עצירת התקפי זעם: מה אתה יכול לומר לילדך?

התקפי זעם, דרך ללמוד ביחד

לרוב, התקפי זעם אינם בעיה התנהגותית אלא ביטוי לאי נוחות, עייפות או שעמום של ילדים, לרוב בגלל שהורים לא מכבדים את הקצב והצרכים שלהם.

במקרים אחרים, הם קשורים לחוסר היכולת של ילדים לווסת את רגשותיהם בעצמם ומתבטאים כביטויים של כעס או תסכול. במקרה זה, אתה פשוט צריך ללוות אותם בהתקף הזעם באדיבות, סבלנות ורוגע. עם הזמן, הם ילמדו לבטא את רגשותיהם בדרכים אחרות.

כן, אתה בהחלט יכול להתגבר על שלב הזעם עם הקטנים שלך.

פופולריים