מה לעשות אם הילד שלך לא מרוצה?

אם הילד שלך לא מרוצה ואתה לא בטוח מה לעשות
אם הילד שלך לא מרוצה ואתה לא בטוח מה לעשות, המאמר הזה הוא בשבילך.
כל הורה רוצה להעניק לילדיו ילדות מאושרת, למרות שלפעמים אינך בטוח כיצד לעשות זאת. במאמר זה נשתף כמה טיפים שיעזרו לך.

כל הורה רוצה שילדיו יהיו מאושרים ובריאים. למרבה הצער, החיים לא מגיעים עם מדריך ולמרות שאתה מנסה כמיטב יכולתך, לפעמים דברים לא מסתדרים כמו שאתה רוצה שהם יעשו. אם הילד שלך לא מרוצה ואתה לא בטוח מה לעשות, המאמר הזה הוא בשבילך.

מאיפה מגיע האושר?

אולי שאלתם את עצמכם מדוע ילדים מסוימים מאושרים יותר מאחרים. למה זה כל כך פשוט עבור חלקם ליהנות מהדברים הטובים בחיים, ולחלקם קשה כל כך? כהורה, לראות שילדכם אומלל בהחלט יכול לגרום לכם לחרדות ולדאגות.

החדשות הטובות הן שניתן להשיג אושר. 50% מהאושר שלנו מגיע מהגנים שלנו, 10% מושפעים מחיינו, ו-40% מייצגים את הגישה שלנו, כלומר דפוסי החשיבה שאנו לומדים.

לכן, אתה, כהורה, יכול ללמד את ילדיך את הדפוסים הרגשיים והקוגניטיביים הנכונים כדי לעזור להם לחיות את החיים במלואם. אתה יכול גם לנסות לשפר את הנסיבות שלהם.

הילד שלי לא מרוצה. מה אני יכול לעשות?

כהורה, אתה רוצה להעניק לילדים שלך את הילדות הטובה ביותר שאפשר, כדי לגרום להם להרגיש בטוחים ורגועים. אתה מנסה ללמד אותם איך ליהנות מהחיים ולהיות מרוצים מהדברים הקטנים.

עם זאת, לפעמים יש לך ספקות לגבי שלומם של ילדיך. לכן, ראשית, עליך לזהות אם ילדך אינו מרוצה, או אם הוא או היא פשוט עוברים זמנים קשים.

ילדים מאושרים נראים שמחים ופעילים, הם מחייכים וחולקים את שמחתם עם אחרים. יש להם גם הרבה חברים והם נהנים לבנות מערכות יחסים עם אחרים.

ילדים מאושרים אסירי תודה ומעריכים את הדברים הטובים בחיים ואת טובתם של אנשים אחרים. השקפתם על העולם חיובית מאוד. ילדים שמחים גם מרגישים מוטיבציה לנסות משהו חדש, או תחביב או מיומנות שהם נהנים מהם. הם בטוחים ועצמאיים.

איך אני יכול לעזור לילד שלי להרגיש טוב יותר?

תאהב אותם ללא תנאים

דרישה חיונית כדי להיות מאושר היא להרגיש נאהבים ולסמוך על אלה שאתה אוהב. אהוב וקבל את ילדיך כפי שהם, תן להם לדעת שאתה אוהב אותם. כך הקשר שלכם יהיה חזק יותר, תוכלו להבחין בכל שינוי במצב הרוח ולעזור להם לפתור אותם.

גבולות בריאים

אם אתם חושבים שקביעת כללים או אמירת לא לילדכם יכולים לגרום לו להיות אומלל, זה הפוך. ילדים צריכים גבולות ברורים.

חוקים יכולים להיות המפה שלהם ולהראות להם למה לצפות מהחיים, ומה מצפים מהם גם. זה יכול לתת להם ביטחון וללמד אותם איך להתמודד עם תסכולים.

אם ילדכם לא מרוצה, עבדו על ההערכה העצמית שלו

הערכה עצמית היא אחת התורות הטובות ביותר לתת לילדים שלך. לכן, עזרו להם לבנות תחושת ערך עצמי בריאה, לגרום להם להרגיש מסוגלים ובעלי ערך.

עזרו להם להיות עצמאיים, תנו להם אחריות ותנו להם לפתור את הבעיות שלהם, במידה בריאה. תחושת ההישג תעזור להם ליצור את הפרסונה שלהם.

עודדו אותם להיות חיוביים

למדו אותם להיות חיוביים ואופטימיים, להיות אדיבים ואסירי תודה, להעריך וליהנות מכל הדברים הטובים מסביב. עזרו להם לתעדף את הבעיות שלהם ולפתור אותן. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ללמד באמצעות דוגמה ולהיות גם עם גישה חיובית.

פופולריים