טכניקת שלוש האזהרות החיוביות

טכניקת שלוש האזהרות החיוביות
טכניקת שלוש האזהרות החיוביות.
כאשר מחנכים את ילדינו, עלינו להיות חיוביים כדי לכבד את ההערכה העצמית שלהם ולא לפגוע בהם. טכניקת שלוש האזהרות היא דוגמה טובה.

בעת חינוך ילדים, חשוב מאוד ליישם משמעת חיובית כדי להימנע מפגיעה בהערכה העצמית ובבטיחותם. כאן, נראה את טכניקת שלוש האזהרות החיוביות לטיפול בילדים כשהם מתנהגים בצורה לא נכונה.

אסור לנו להשתמש בהתנהגות ובטיפול שליליים כלפי תינוקות, מכיוון שהדבר משפיע לרעה על הגישה וההתנהגות שלהם. טכניקה זו מאפשרת לתת לילדים אזהרות באופן חיובי והיא גם יעילה למדי. רוצה לדעת מה זה?

טכניקת שלוש האזהרות החיוביות

בטח, כשהילד שלך לא מקשיב, אתה צריך לחזור על עצמך מיליון פעמים כדי למשוך את תשומת לבם, והם עדיין לא מצייתים; זה מוביל אותך, רוב הזמן, לכעוס, לאבד סבלנות ולבסוף לצרוח עליהם. אבל זה בדיוק שאסור לאפשר לקרות.

צעקות וטכניקות רעות בסופו של דבר פוגעות בקטנה ובהערכה העצמית שלו. כמו כן, אנו, כהורים, בסופו של דבר מרגישים רע על כך שצעקנו עליהם או דיברנו אליהם בדרכים רעות. אז, אנחנו לא צריכים להגיע לנקודה הזו כדי להימנע מפגיעה בהתפתחות הרגשית שלהם.

לכן, טכניקת שלוש האזהרות הזו יעילה וילדים בסופו של דבר מתרגלים אליה, ולאחר מכן, אם לא עשו את מה שהם ביקשו, יהיו השלכות (אובדן חיזוקים או הרשאות, לא עונש).

בעוד שלצעקות יש תוצאות לטווח קצר, בטווח הארוך, יש להן השלכות שליליות יותר, כך שזה לא אידיאלי לעשות זאת. עם טכניקת הדיון של היום, למרות שהתוצאות לוקחות יותר זמן להשיג, היא תמנע בעיות עתידיות.

כיצד להשתמש בטכניקה זו?

על טכניקת שלוש האזהרות החיוביות
על טכניקת שלוש האזהרות החיוביות.

חשוב להבין שכאשר אנו משתמשים בטכניקה זו, אנו משתמשים בה בהדרגה ושולטים בגוון הקול בשלושתם. זה חשוב מאוד.

אזהרה ראשונה

באזהרה ראשונה זו, עליך להשתמש בטון רגוע ונינוח. אתה יכול אפילו להשתמש בטון דיבור מלא חיבה: "בבקשה, אתה יכול להרים את הצעצועים שלך?"

אזהרה שנייה

אם לאחר האזהרה הראשונה, הילד לא מקשיב, אז צריך לעבור לאזהרה השנייה. כאן, טון הדיבור צריך להיות יותר רציני, כדי שהילד יבין שאתה לא משחק ושהוא צריך לעשות את מה שאתה מבקש ממנו לעשות.

אזהרה שלישית

אם לא האזהרה הראשונה ולא השנייה פעלה, תצטרך להשתמש באזהרה שלישית. הפעם, תשתמשו בטון דיבור חזק יותר, ובהפגנת וודאות מוחלטת, תבקשו מהם לעשות מה שאומרים להם בפעם האחרונה מה יהיו ההשלכות אם לא יעשו זאת.

אתה תמיד צריך להשתמש באובדן הרשאות, ולעולם לא לנקוט בעונשים. אם הילד עושה מה שאומרים לו, אתה יכול לתגמל אותו במשהו שהוא רוצה וזה לא חומרני. למשל, זה יכול להיות צפייה משותפת בסרט, לשחק איתם, להכין את האוכל האהוב עליהם וכו'.

אם למרות זאת, הם לא יעשו מה שאומרים להם, בנימה רצינית לגמרי תגיד להם שזה לא בסדר להתעלם ממך, והכי חשוב, שהם צריכים לעשות מה שאתה מבקש, גם אם זה צריך להיות הזמנה.

מה לקחת בחשבון בעת יישום טכניקה חיובית זו?

  • אל לנו לבקש מהם לבצע מספר פעולות בו-זמנית, כי זה עלול לבלבל אותם וייתכן שהם לא ישימו לב אלינו. אז כדאי לבקש מהם לבצע שתי משימות, לכל היותר.
  • עלינו להצביע על ההשלכות של כל אי ציות. לכן, כאשר אנו משתמשים בטכניקה זו, הם יבינו כמה חשוב לפעול לפי האזהרה הראשונה או השנייה.
  • נזהר במילים שבהן אנו משתמשים; לעולם לא נגיד שום ביטוי שפוגע או פוגע בהם. כשהם עושים את מה שאתם מבקשים, שבחו אותם בחיבה רבה על העבודה שהם עשו עבורכם.
  • כאשר אתה מבקש מהם לעשות פעילות מסוימת, אתה צריך להסביר מדוע הם צריכים לעשות זאת.

על טכניקת שלוש האזהרות החיוביות

טכניקה זו יכולה להיות יעילה מאוד אם היא נעשית נכון. עלינו תמיד לזכור שאם אנו כועסים או כועסים, עדיף להקדיש כמה דקות להירגע לפני שנעשה זאת, כי אחרת, נוכל לומר משהו שאינו נכון.

פופולריים