מה עם הפחד של ילדים לצאת שוב?

כדי להימנע מלהזין את הפחד של ילדים לצאת החוצה
לכן, כדי להימנע מלהזין את הפחד של ילדים לצאת החוצה, חיוני להימנע מדיבור מתמיד על הנגיף.
במאמר של היום נדבר על הפחד של ילדים בעת הסתגלות למצבים חדשים בזמן המגיפה, כמו לצאת שוב החוצה לשחק ולטייל.

נראה שאנחנו עושים דברים כמו שצריך. עשינו צעד נוסף קדימה במלחמה שאנו מנהלים כדי להביס את נגיף הקורונה (COVID-19). עם הגבלות מסוימות, גם מבוגרים וגם ילדים יוצאים בהדרגה מהכליאה כדי לצאת. עם זאת, מה לגבי הפחד של ילדים לצאת שוב?

מהסגר ליציאה שוב

עבר כל כך הרבה זמן שרבים מאיתנו מתרגלים להסגר. בהתחשב בכך שהרגל נרכש באמצעות תרגול תכוף, אנו עושים את שיעורי הבית שלנו טוב מאוד. אז, עכשיו, כשאנחנו יכולים לצאת בהדרגה החוצה, אנחנו צריכים להתרגל שוב לשגרה יומית נוספת.

אז, ברמה הפסיכולוגית, המשבר הזה שנגרם על ידי נגיף הקורונה משפיע על כולנו ברמות רבות. וכפי שכמה פסיכולוגים מציינים, כמו מבוגרים רבים, ילדים רבים התרגלו וקיבלו את מצב הכליאה כמצב עניינים נורמלי.

עם זאת, משפחות יצטרכו להשאיר מאחור בהדרגה את הכאוס המאורגן הזה של חיים מוגבלים בתוך הבית. מגיע הזמן לעבור מגמישות מסוימת בלוח הזמנים לארגון מחדש ומבנה היום תוך התחשבות במגבלות זמן ואמצעי זהירות הכרחיים ליציאה.

עם זאת, במקרה של הילדים הצעירים ביותר, ההסתגלות למצב חדש זה עשויה להיות לא קלה. בדיוק כמו שלא היה להם קל להתרגל לא להיות מסוגל לצאת כשכל זה התחיל.

לכן, מבוגרים חייבים לעזור לילדים להתרגל למצב החדש. לשם כך, עלינו להתאזר בסבלנות ולהבין את הסיבות לכך שחלק מהילדים עלולים להסס או חוששים לצאת החוצה.

פחד של ילדים לצאת שוב?

איך להתגבר על הפחד של ילדים לצאת שוב
איך להתגבר על הפחד של ילדים לצאת שוב?

ישנן סיבות רבות לכך שחלק מהילדים, עכשיו כשהם יכולים לצאת שוב, עשויים לפחד לעשות זאת.

  • אמונה שהם או בני משפחתם עלולים להידבק.
  • בידיעה שגם אם הם יכולים לצאת, הם לא יוכלו להתקרב לחברים שלהם, או לשחק בפארקים.
  • להיות מודע לנוכחות המוגברת של כוחות משטרה או צבא ברחובות. זה עלול לגרום, אצל חלק מהילדים, לרגשות של כבוד או אי נוחות.
  • צורך לצאת מאזור הנוחות שלהם, שהוא הבית והמשפחה.

איך להתגבר על הפחד של ילדים לצאת שוב?

הורים צריכים לשקול אמצעי זהירות ואסטרטגיות מסוימות כדי שילדים יוכלו לחזור בהדרגה לשגרה לפני הימצאות נגיף הקורונה בחייהם.

קודם כל, והכי חשוב, אסור לנו להכריח אותם לעשות שום דבר, אחרת אנחנו עלולים לעורר חרדה. שנית, עלינו להקשיב ולנסות להבין את הסיבות שלהם לא לרצות או לא להיות מסוגלות לצאת החוצה.

כדי להקל על הילדים להסתגל למצב החדש הזה של לצאת שוב, אנחנו יכולים:

  • הסבירו והראו להם את הצד החיובי ביציאה מהבית. דבר איתם על הצורך של הגוף והנפש שלהם להיות באור השמש. דבר על היתרונות של השמש בגדילה ובעל יותר אנרגיה למשחק.
  • פנה לדמיון שלהם. פתחו שאלות לגבי כל הדברים החדשים שהם עלולים להיתקל בהם כשהם יוצאים שוב החוצה. הזכירו להם שהם לא עשו את זה הרבה זמן, שדברים משתנים והם יכולים לגלות הפתעות נפלאות.
  • לעורר את ההתלהבות והסקרנות שלהם. עודדו אותם לפגוש את החברים והשכנים, איתם בוודאי יהיה להם הרבה על מה לדבר. למשל, ספרו אחד לשני את האנקדוטות והפעילויות שהם עשו בבית, עם המשפחה בזמן הכליאה, תוך שמירה על מרחק בטוח.
  • לצאת בהדרגה. גם אם אנחנו יכולים לצאת עם הילדים שלנו כל יום, עדיף לעשות את זה בהדרגה. אם ילדים מביעים פחדים מסוימים, הקשיבו להם וצאו רק בימים שבהם הם מרגישים מוכנים.
  • היזהר עם המידע שאנו נותנים להם על הנגיף. כמובן שילדים צריכים לדעת ולכבד את ההנחיות למניעת הידבקות ביציאה החוצה. עם זאת, הם לא צריכים להרגיש מוצפים על ידי יותר מדי המלצות והנחיות קבועות.

לבסוף, מה אסור לנו לעשות...

אנו עוברים זמנים מאוד מורכבים, וההשלכות השונות של המגיפה הזו עדיין לא ידועות, כלומר חברתיות, כלכליות, אישיות, רגשיות, פסיכולוגיות.

זה בלתי נמנע שלכולנו יהיו פחדים, להרגיש כל הזמן פולשת על ידי תחושת חוסר ודאות. אבל מבוגרים חייבים להתאמץ ולשים לב לקטנטנים כדי לעזור להם לנהל את הרגשות שלהם ובעיקר את הפחדים.

לכן, כדי להימנע מלהזין את הפחד של ילדים לצאת החוצה, חיוני להימנע מדיבור מתמיד על הנגיף. עלינו להימנע מחשיפה מתמדת של ילדים למידע ולשיחות בנושא. לבסוף, עלינו לנסות להתלהב עד כמה נפלא זה להיות מסוגל לצאת שוב החוצה לשחק וליהנות.

פופולריים