איך לתת פקודות כדי שהילדים שלך יקשיבו?

במאמר של היום נספק כמה טיפים איך לתת פקודות כדי שהילדים שלכם יקשיבו
במאמר של היום נספק כמה טיפים איך לתת פקודות כדי שהילדים שלכם יקשיבו.
יש הרבה פעמים שאנחנו מעלים דרישות או בקשות וילדינו פשוט מתעלמים מאיתנו. אז, האם אתה רוצה לדעת איך לתת פקודות כדי שהילדים שלך יקשיבו ויעקבו?

כמה פעמים ביקשת מהילדים שלך לעשות משהו רק כדי שהם יתעלמו ממך? סביר להניח שזה לעתים קרובות יותר ממה שאתה רוצה. במאמר של היום, נספק כמה טיפים כיצד לתת פקודות כדי שילדיך יקשיבו.

להיות הורה זו משימה לא פשוטה. אף אחד לא מלמד אותנו לעשות את זה, ואין מדריך הוראות או הדרכה מקוונת. עם זאת, מה שאנחנו כן יודעים הוא שכולנו רוצים לגדל את ילדינו בצורה הטובה ביותר. חשוב לחנך את הקטנטנים עם משמעת חיובית הכרוכה בכבוד, אהבה ואכפתיות. יחד עם זאת, הוא מעודד אוטונומיה ומספק לקטנטנים סביבה שמחה ובריאה.

עלינו להיפטר ממשמעת ענישה המבוססת על ענישה, השוואות, הטפות חסרות טעם, איומים ועלבונות. לעיתים קרובות אנו לא עוצרים לחשוב על ההשלכות השליליות שיכולות להיות לסוג ההורות על ילדינו.

איך לא לתת פקודות

הצעד הראשון הוא לדבר תמיד ממקום של ביטחון וביטחון. עלינו לתת פקודות, בקשות והוראות בצורה רגועה אך תקיפה.

אין טעם לצעוק על הילדים שלך - אתה לא תגרום להם להקשיב לך על ידי כך. מה שכן, כהורים, אנחנו המודל לחיקוי של הילדים שלנו. לכן, עם הזמן, הם גם יתחילו לצרוח ולצעוק כדרך להביע את הכעס ואי שביעות הרצון שלהם מאחרים - כולל אותך.

איך לתת פקודות כדי שהילדים שלך יקשיבו

בחר את הזמן הנכון לתת פקודות

לפני הגשת בקשות, עליך לוודא שילדך במצב רוח קליט. אל תעשה את זה כשהוא כועס, עייף וכו'. לכן, תצטרך לחכות לרגע הנכון כדי לדבר עם ילדך ולתקשר איתו או איתה.

תסתכל לילדייך בעיניים כשאתה מדבר איתם

זהו היבט חשוב מאוד בכל הנוגע לתקשורת נכונה ויעילה עם ילדינו. לצעוק פקודות מהצד השני של הבית זה לא כמעט יעיל כמו לדבר עם הילדים שלך פנים אל פנים.

שימו לב לדרך בה אתם פונים לילדים שלכם

איך לתת פקודות כדי שהילדים שלך יקשיבו
איך לתת פקודות כדי שהילדים שלך יקשיבו.

חיוני להשתמש בטון דיבור מוצק ועדין מבלי לצעוק. ויחד עם זאת, עליך להשתמש בשפה פשוטה כדי שילדיך יבינו בדיוק מה אתה מצפה מהם.

היה ברור ותמציתי בכל הנוגע למתן פקודות

השתמשו בביטויים קצרים שקל להבין כדי שילדיכם יבינו מה אתם אומרים להם לעשות.

תמיד תהיה עקבי

אם אתה לא רוצה להשתמש בסמכות שצברת, אתה צריך להיות תקיף כשאתה מציב דרישות מהילדים שלנו. לדוגמה, אם אתה אומר לילדך יום אחד שהתנהגות מסוימת אסורה, אז אתה לא יכול לסתור את עצמך למחרת בכך שתאפשר זאת.

תהיה קוהרנטי

אם אחד ההורים נותן פקודה וההורה השני אינו מסכים, עדיין חשוב לתמוך אחד בשני. תוכלו לדון בנושא מאוחר יותר בפרטיות, אך לא מול ילדיכם.

תמיד שבחו את ילדיכם על שהם עושים דברים כמו שצריך

אם אתה נותן פקודה וילדיך מצייתים מיד או מציגים התנהגות חיובית, עליך תמיד לברך אותם ולהביע את הערכתך.

אל תהיו מוגזמים כשזה מגיע למתן פקודות

תן פקודות אחת אחת ולעולם אל תסתור את עצמך. אם אתה מגיש מספר בקשות, עליך לרווח אותן בזמן במקום לתת את כולן ברצף.

היזהר בשפה שלך

כאשר אתם רוצים לתת פקודות כדי שהילדים שלכם יקשיבו ויפעלו לפי ההנחיות, אז כדאי להקפיד לא להגיד "לא" כל הזמן. כמו כן, הימנע פשוט מפקודות נביחות. כמו שאנחנו, כמבוגרים, רוצים שאנשים ידברו איתנו בצורה מנומסת ומכבדת, כך גם ילדים.

אל תביע איומים כשאתה נותן פקודות

איומים כדי לגרום לילדים לעשות דברים לא יהיה יעיל, במיוחד כשמדובר בילדים קטנים יותר. אתה גם לא צריך לאיים בעונשים שאתה לא מתכוון ליישם בפועל. לדוגמה, אל תגיד " תרים את הצעצועים שלך או שאתה לא הולך לפארק", כי בסופו של דבר, אתה תאסוף את הצעצועים בעצמך ואז תיקח אותם לפארק. לכן, על ידי אמירות מסוג זה, אתה למעשה מבטל את המילה והסמכות שלך.

סיכום

ללא ספק, למרות העצות הנ"ל, עדיין יהיו מקרים שבהם ילדיכם לא יצייתו לכם. זה יכול להיות בגלל שהם לא מבינים את הציפיות שלך בגלל רמת ההתפתחות שלהם. במילים אחרות, הם לא מוכנים להבין מה אתה מבקש מהם לעשות.