נקודת מבט חדשה על סמכות הורית

אנו רואים את הדברים דרך נקודת מבט מיושנת המתמקדת במבוגרים
כאשר אנו מדברים על "חוסר סמכות", אנו רואים את הדברים דרך נקודת מבט מיושנת המתמקדת במבוגרים.
משמעת היא משהו שכל ילד צריך ללמוד בבית. עם זאת, אין לזה שום קשר לשימוש בענישה, צעקות וויכוחים בין הורים לילדים. כאשר הורים חסרי סמכות, הדבר עלול להשפיע לרעה על ההתפתחות הקוגניטיבית של ילדיהם הקטנים.
החברה שלנו מבוססת על מערכת כללים לחיים בקהילה. מגיל צעיר ילדים לומדים את כללי ההתנהגות בדרכים שונות. עם זאת, בימים אלה אנו רואים דוגמאות רבות של התנהגות לא נכונה בשם ילדים. אלו הם בדרך כלל תוצאה של חוסר סמכות הורית..
ישנן מספר דוגמאות נפוצות. ילדים עשויים להרים את קולם, להתרוצץ בפומבי, לזרוק חפצים על הרצפה בהתרסה. התנהגויות אלו בילדים נחשבות לעבירות חמורות.

תרבות היא דינמית, וגם מנגנוני הסמכות כלפי ילד צריכים להיות דינמיים. לעולם אל לנו לשכוח שהדור הבא מסמן לעתים קרובות את הדרך לשינוי חיובי.

התנהגות ילדים וחוסר סמכות הורית

הנחיות התנהגות וקצבאות לגבי פעולות מסוימות הן שני נדבכים של סמכות משפחתית. הורים שואלים את עצמם כל הזמן אילו דברים הם צריכים לאפשר לילדים לעשות ומה אסור להם.

יחד עם זאת, חלק מההורים מבלבלים בין סמכות לניצול לרעה של כוח, מה שמייצר מצבים מאוד לא רצויים.

מלכתחילה, עלינו להבין מהי סמכות אימהית ואבהית. פסיכולוגים ורופאי ילדים שמעודכנים יותר בנטיות לגידול ילדים מציעים להתייחס לילדים בכבוד.

כאשר אהבה, סולידריות וכבוד הם הבסיס שלך, הסמכות הופכת לאחת המתנות הגדולות ביותר שאתה יכול לתת לילדך.

בעבר, החברה הקצתה סמכות אך ורק לאבות כראשי משפחה. לכן, ילדים חששו לעתים קרובות מהרגע שבו אביהם הגיע הביתה מהעבודה, וקשרו זאת לעונש וחוסר חיבה.

עם זאת, החברה השתנתה מאוד בעשורים האחרונים. היום כבר לא מדברים על חוסר סמכות. במקום זאת, אנחנו מדברים על חוסר דיאלוג בתוך המשפחה.

חיזוק חיובי הוא תמיד השיטה הטובה ביותר. גידול ילד אינו מתן פקודות, אלא חיבור לרגשותיו של הילד.

כל שלב בחייו של ילד דורש מערך גבולות משלו. אמהות ואבות צריכים ללוות את התהליך הזה בכבוד.

כללים הכרחיים וכללים שרירותיים

בהתחשב בכך שהחברה המודרנית מתמקדת כמעט אך ורק במבוגרים, קשה לילדים להבין את הנורמות. עבור חלק מההורים, לאפשר לתינוק שזה עתה נולד לבכות כל הלילה היא דרך להפעיל סמכות. זה קורה בגלל החינוך הרודני שהם קיבלו בזמן שגדלו.

פסיכולוגים לילדים מציעים שכל בית יקבע את חוקי הבית שלו. במובן זה, הלך הרוח שלנו משתנה.

אלו הם בדרך כלל תוצאה של חוסר סמכות הורית
אלו הם בדרך כלל תוצאה של חוסר סמכות הורית.

אנחנו כבר לא מתייחסים לחוסר סמכות הורית. במקום זאת, ההתמקדות עוברת לצורך בנורמות משפחתיות. ילדים צריכים לדעת שלמעשיהם יש השלכות, ושהם אחראים למעשיהם.

"כאשר אהבה, סולידריות וכבוד הם הבסיס שלך, הסמכות הופכת לאחת המתנות הגדולות ביותר שאתה יכול לתת לילדך."

כללים לחיים משותפים כמשפחה

על מנת ליצור הסכמים לחיים משותפים כמשפחה, חשוב תמיד לזכור את הגילאים של ילדיכם.

במקביל, כל מבוגר צריך לבצע הערכה עצמית עמוקה. חשוב שהורים יכירו בסמכותיות שהחברה הטביעה בנו מגיל צעיר.

המלצה נוספת להורות מכבדת היא להפריד את הרגשות שלנו מהכללים. כללים אינם עניין אישי, אלא שאלה של עזרה לילדים שלנו ללמוד את ההשלכות של מעשיהם.

כשאנחנו אומרים דברים כמו "היית מאוד רע", אנחנו עושים שיפוט סובייקטיבי על התנהגות. יחד עם זאת, אנו מייצרים אצל ילדינו תחושה שלילית כלפי הכלל, והסמכות עצמה.

כללי המשחק

כאשר אנו מדברים על "חוסר סמכות", אנו רואים את הדברים דרך נקודת מבט מיושנת המתמקדת במבוגרים. עם זאת, עם השימוש בכיף וביצירתיות, אנו יכולים לראות משפחה חיה כמו משחק. למשחק הזה, כמובן, יש חוקים משלו .

אם תשתמש בקונספט של משחק כשיטה שלך, חוסר חוקים ברורים יהפוך את המשחק לבלתי מושך. אתה לא צריך לכלול עונש, אבל אתה צריך להיות ברור לגבי ההשלכות של הפרת הכללים .

הפדגוגיה החדשה הזו משאירה אחריה מושגים סמכותיים וריקים לגבי גידול ילדים. אמהות ואבות מודרניים רוצים לא לחזור על המצבים הכואבים והבלתי צודקים שחוו בילדותם.

כיום, סמכות הורית מתייחסת לליווי באהבה ובכבוד להתפתחות הילד. המטרה היא לעזור לילדיכם ליצור ערכים טובים ולתת להם את הכלים הדרושים להם כדי לחיות חיים בריאים.

פופולריים