4 מפתחות לזיהוי בריונות בבית הספר

חשוב להכיר את המפתחות לזיהוי בריונות בבית הספר
לכן, חשוב להכיר את המפתחות לזיהוי בריונות בבית הספר.
בריונות בבית הספר היא בעיה שכיחה בחברה שלנו. לפיכך, עלינו להבין היבטים מסוימים כדי להיות מסוגל לזהות אותו בצורה נכונה. בהמשך, נסביר את המפתחות לעשות זאת.

בריונות בבית הספר היא בעיה חברתית המתרחשת בבתי ספר ברחבי העולם. מספר רב של תלמידים סובלים מדי יום, נתונים למעשי אלימות שונים על ידי חבריהם לכיתה. לכן, חשוב להכיר את המפתחות לזיהוי בריונות בבית הספר.

עלינו לשים לב ולהיות ערניים לגילוי תוקפנות בבית הספר. זה יכול להתבטא בדרכים שונות, מאלימות פיזית ועד להתנהגויות עדינות, כמו התעללות רגשית ומילולית. אולם, ללא קשר לצורת האלימות, כל מעשי ההטרדה הללו משאירים חותם מתמשך על הנפגעים.

מהי בריונות בבית הספר?

אנו יכולים להגדיר בריונות בבית הספר כ:

הקורבנות או התעללות בקרב תלמידים באמצעות התנהגות רדיפה פיזית או פסיכולוגית שתלמיד מבצע כלפי אחר; שהוא קורבן להתקפות חוזרות ונשנות. פעולה זו, שלילית ומכוונת, מציבה את הקורבנות בעמדה שממנה הם בקושי יכולים לצאת באמצעים שלהם. ההמשכיות של מערכות יחסים אלו גורמת בבירור להשפעות שליליות על הקורבנות; כמו ירידה בדימוי העצמי, מצבי חרדה ואפילו תסמיני דיכאון. הדבר מקשה עליהם להשתלב בסביבת בית הספר ובהתפתחות התקינה של הלמידה.

בהקשר זה, כדאי לשים לב שאין הגדרה אחת לתופעת הבריונות, אבל זו שתיארנו קודם לכן היא המקובלת ביותר. למרות זאת, יש הסכמה בין המחברים בכל הנוגע לאשר מה הם המפתחות כדי להבדיל פרק של בריונות מהתנהגויות אלימות אחרות.

4 מפתחות לזיהוי בריונות בבית הספר

מטרה

במצב של בריונות, תמיד חייבות להיות התקפות מילד אחד לאחר. עם זאת, זה לא מספיק כדי לזהות בריונות בבית הספר.

ישנם גם גורמים חיוניים נוספים שחייבים להתקיים, כמו הכוונה מצד התוקף. כלומר, המטריד מבצע מעשים אלו מתוך כוונה לפגוע או לפגוע באדם האחר.

"לא צריך להרביץ למישהו כדי לגרום לכאב. מילה, שתיקה, אכזבה, בגידה, אדישות, גם הדברים האלה כואבים".

- בעילום שם -

חזרה לאורך זמן

מפתח נוסף לזיהוי בריונות בבית הספר הוא שההתנהגות התוקפנית חייבת להתרחש שוב ושוב ולמשך פרק זמן מסוים. לפיכך, תקיפה בודדת נגד תלמיד אינה מסווגת כבריונות, ללא קשר לנזק שנגרם לילד.

מפתחות לזיהוי בריונות בבית הספר
מפתחות לזיהוי בריונות בבית הספר.

בנוסף, הכאב של הקורבן הוא גם עקבי שכן הוא מניח את התופעה של חוסר אונים נלמד. במילים אחרות, הקורבן חושב כל הזמן שהתוקף יתקוף בכל רגע.

חוסר איזון בכוח

במצבי בריונות, היחסים בין הקורבן לתוקפן אינם שוויוניים. בריונים בהחלט משתמשים במצב של כוח פיזי, חברתי או פסיכולוגי מבלי שלקורבנות תהיה הזדמנות להגן על עצמם.

חוסר איזון כוח זה הופך לדפוס התנהגות, שבו הבריון מכניע את הקורבן ושולט בו. לעתים קרובות, בריונים מפגינים את הכוח שיש להם בזכות השותפים התומכים בהם במעשיהם. אז הם תומכים במעשיהם, אם על ידי הוספה להתעללות או על ידי אישור התנהגותם בשתיקתם.

אם העדים פסיביים ומסתכלים לכיוון השני, הם מאפשרים לתוקפן להמשיך להתעלל בקורבן. אף על פי כן, אם הם מפסיקים להתעלם מהבעיה ומתמקמים ליד הקורבן, הם הופכים למגינים; דחיית האלימות, צמצום כוחן ושבירת חוסר האיזון הקיים במערכת ההטרדות והדיכוי.

התאמה אישית

מושא הבריונות הוא בדרך כלל תלמיד יחיד. בריונים מתמקדים בפגיעה באדם, באופן אינדיבידואלי, וגורמים לאותו אדם להרגיש קטן יותר ויותר. כך, התוקפן מוודא שהקורבן נמצא במצב חסר אונים ללא מנוס ולגמרי לבד.

מסקנה על זיהוי בריונות בבית הספר

בסופו של דבר, בריונות כרוכה בקיומן של התנהגויות אלימות מכוונות, אשר בריון מבצע ללא הרף, באופן מותאם אישית, כלפי קורבן. בריונים מנצלים את כוחם מול הקורבנות שלהם.

ילדים מבלים חלק גדול מחייהם במרכז חינוכי. כחברה מתקדמת, איננו יכולים להסכים לסטודנטים שאינם יכולים להשלים את התפתחותם האקדמית, הרגשית והחברתית באופן אינטגרלי עקב התעללות.

אל תתנו לילדים לקחת את התמימות שלהם ולקלקל להם את הילדות. לפעול נגד בריונות!

פופולריים