איך לקדם אמפתיה וידידות בכיתה?

אנו מקווים שנהניתם ממבחר הפעילויות שלנו שיעזרו לעבוד על אמפתיה וידידות בכיתה
לכן, אנו מקווים שנהניתם ממבחר הפעילויות שלנו שיעזרו לעבוד על אמפתיה וידידות בכיתה.
השגת אווירה של הזדהות וידידות בכיתה יכולה להיות מושגת בעזרת כמה קווים מנחים ומשאבים פשוטים מאוד. היום אנחנו הולכים לבחון כמה דרכים לקדם את הערכים הגדולים האלה אצל ילדים.

טיפוח אמפתיה וידידות בכיתה חיוני על מנת להשיג מערכות יחסים טובות וקשרים חזקים בין התלמידים. מורים צריכים למצוא את הכלים הטובים ביותר ליצירת סביבה זו.

אמפתיה היא חלק חשוב מאוד מהחיים בקהילה, ובית הספר אינו יוצא דופן לכך; זה, אחרי הכל, סוג של קהילה. אנשים אמפתיים בדרך כלל תומכים יותר. כמו כן, קל יותר להשיג הצלחה בלימודים אם אתה מסוגל להבין אחרים, לעזור להם ולעבוד איתם.

מה המשמעות של אמפתיה באמת?

המילה אמפתיה משמשת הרבה, אבל מה זה באמת אומר? להיות אמפתיה זה לדאוג לרגשותיו של אדם אחר. זה כרוך בחשיבה, תחושה ואפילו תגובה פיזית למה שאחרים מרגישים כשאנחנו מתייחסים אליהם.

אמפתיה מאפשרת ליצירת חברויות. כדי לקבל אמפתיה, עלינו לזהות ולהבין רגשות של אנשים אחרים. בנוסף, עלינו לדאוג לרגשות אלו ולהעריך אותם.

משאבים להגברת האמפתיה והחברות בכיתה

סרטים קצרים

אנחנו הולכים להתמקד בכמה סרטים קצרים עכשיו, ואם תראה אותם לכיתה שלך ותגרום לילדים להגיב על התוכן שלהם, אז אתה תקדם ותעבוד על אמפתיה וידידות.

עכבר למכירה

עכבר הוא הדמות הראשית בסיפור הזה. סניקרס הוא עכבר שמרגיש בודד למדי, ובכל יום בחנות החיות שבה הוא גר, הוא מקווה שילד יופיע וישים לב אליו. מכיוון שיש לו אוזניים גדולות מאוד, האחרים תמיד צוחקים עליו. ואז הכל משתנה כשילד מיוחד כמוהו מופיע בחנות - ילד שבאמת מבין אותו.

תרנגולת או ביצה

שימוש בסיפורים לקידום אמפתיה וידידות
שימוש בסיפורים לקידום אמפתיה וידידות.

בסרטון הזה אנחנו מכירים חזירון קטן שאוהב לאכול ביצים. עם זאת, יום אחד, הכל משתנה כאשר הוא מתאהב בתרנגולת ויודע שיש לו בחירה לעשות. בסיפור הזה, אנו חווים הזדהות עם מנה טובה של הומור עם הזוג יוצא הדופן הזה.

אמפתיה

אורך הסרטון הזה קצת יותר מדקה. מוזיקה היא המוקד העיקרי של סיפור אנימציה פשוט זה שמראה לנו איך אנחנו מרגישים אם אנחנו מסוגלים לשים את עצמנו בנעליו של מישהו אחר, וכמה חשוב לעשות זאת.

שימוש בסיפורים לקידום אמפתיה וידידות

משאב מעניין נוסף לעידוד הזדהות הוא הקראת סיפורים לילדים. זה נהדר לקרוא אותם בקול ולתת לילדים להגיב עליהם.

כמה דוגמאות שאנו יכולים להשתמש בהן הן:

חמש דקות של שלום - ג'יל מרפי (מגיל 3)

בסיפור זה, אנו רואים משפחת פילים אוכלת ארוחת בוקר. אמא שלהם צריכה קצת זמן לעצמה, והיא מכינה אמבטיה חמה ומחליטה לקחת קצת " זמן לי ". הפילים האחרים קוטעים אותה, והסיפור שמתפתח עוזר לנו לשים את עצמנו במקומם של אחרים.

אני הכי טוב - דודנים של לוסי (מגיל 3)

כלב אוהב מאוד את החברים שלו, אבל הוא חושב שהוא יותר טוב מכולם. הוא אפילו אומר להם למה הוא חושב כך. החברים שלו מרגישים מאוד מוטרדים וקצת נמאס מהכל. הם מחליטים ללמד את הכלב שיעור קטן כדי שיוכל לראות שהם טובים גם בהמון דברים.

שימוש בדרמה בכיתה

דרמה היא כלי רב עוצמה שאנו יכולים להשתמש בו כדי לעבוד עליו ולפתח כמה מיומנויות וערכים חברתיים. זו גם אחת הדרכים הטובות ביותר לשים את עצמנו בנעליים של אחרים. בשיעורי הדרמה שלנו נוכל ליצור משחקים קטנים מבוססי דרמה להתמודדות עם נושאים סותרים בקבוצה, ולפתח אותם יחד.

לדוגמה, אנחנו יכולים לקחת איזושהי אי הבנה שהתרחשה בכיתה או במגרש המשחקים, אולי ויכוחים שהיו לילדים, וליצור הצגה קטנה שבה נוכל לראות איך אנשים אחרים מרגישים או הרגישו.

לכן, אנו מקווים שנהניתם ממבחר הפעילויות שלנו שיעזרו לעבוד על אמפתיה וידידות בכיתה. תמיד אפשר לעשות זאת בצורה טבעית ומהנה, והתלמידים ירכשו בהדרגה את שני הערכים החשובים כל כך לחייהם.

פופולריים