היתרונות של אומנויות דרמטיות לילדים

על ידי לימוד אומנויות דרמטיות
על ידי לימוד אומנויות דרמטיות, ילדים הופכים מודעים לגופם ולמה שהם יכולים לשדר דרכו.
שיעורי דרמה הם פעילויות מהנות באמת שבהן ילדים לומדים כלים וטכניקות שימושיות. הם לא רק מלמדים ילדים לפעול על במה, אלא גם איך לקבל החלטות ולהתמודד עם עצמם בחיים האמיתיים.
הורים רבים מחליטים לערב את ילדיהם בפעילויות חוץ בית ספריות שונות. חלקם מחפשים לפתח יכולות, לעורר סקרנות או לשפר את בריאות ילדיהם באמצעות פעילות גופנית.

בין המגוון הרחב של האפשרויות הזמינות היא זו של אומנויות דרמטיות, כגון שיעורי תיאטרון או משחק.

בשיעורים אלו הילדים הקטנים מפתחים את הדמיון ואת שפת הגוף שלהם באמצעות משחקים. בעיקרון, התרגילים דומים לאלה שילדים ממציאים בעצמם תוך כדי משחק. עם זאת, במקרה זה הם מודרכים ומובלים על ידי אנשי מקצוע.

חוגים מסוג זה מספקים לילדים תועלת מירבית, והכל בהקשר של כיף ומשחק.

מה כוללים שיעורי אמנויות דרמטיות?

משחקי ילדים הם כלי אידיאלי לחקר יכולות שונות הקשורות לגוף ולהבעה - קולות, עמדות ויכולות אחרות. למשל, ג'אגלינג או ריקוד. ילדים יוזמים משחק על ידי חיקוי מה שהם רואים או תופסים בסביבתם.

אמנויות דרמטיות, במונחים רחבים, פעלו לפי אותו היגיון. שיעורים מעוררים יצירתיות כמו גם מגוון יכולות חברתיות וקוגניטיביות אצל ילדים.

"משחקי ילדים הם כלי אידיאלי לחקר הבעות גוף שונות - קולות, עמדות ויכולות."

באופן כללי, התרגילים ששיעורים אלה נוטים לבצע חוקרים את יכולתו של ילד לקחת על עצמו תפקידים שונים או לפעול כדמויות שונות. הם כרוכים גם בפעילויות שקשורות להבעה בעל פה וגופנית, חיקוי ותנועה.

היתרונות של האמנויות הדרמטיות
היתרונות של האמנויות הדרמטיות.

התלמידים חייבים גם לדמיין כיצד הדמויות שלהם יגיבו למצבים מסוימים, בין אם הם אמיתיים או פנטזיה.

היתרונות של האמנויות הדרמטיות

"בזכות שיעורי דרמה, ילדים מצליחים להתגבר על העכבות שלהם. הם מראים את עצמם לעולם כפי שהם, מה שמאפשר להם לצבור ביטחון עצמי וביטחון עצמי".

  • מעורבות באומנויות הדרמטיות עוזרת לילדים לפתח את הביטוי המילולי שלהם. זה עוזר להם לתקשר טוב יותר וגם משפר את אוצר המילים, דיקציה, נזילות, בהירות וכו'.
  • פעילויות אלו גם משפרות את הביטוי הגופני. תקשורת לא מילולית היא חלק חשוב בתקשורת. הכוונה היא לשפת הגוף - המסרים שאנו שולחים באמצעות המחוות והתנועות שלנו. על ידי לימוד אומנויות דרמטיות, ילדים הופכים מודעים לגופם ולמה שהם יכולים לשדר דרכו.
  • שיעורי דרמה מקדמים אחווה ועוזרים לילדים להתגבר על ביישנות. הפעילויות הקשורות נוטות לדרוש עבודת צוות עם עמיתים. ילדים לומדים ליצור קשרים חברתיים, כמו גם את החשיבות של כבוד ועבודה עם אחרים.
  • פעילויות דרמטיות עוזרות לילדים להבין ולהעריך עקביות בעבודתם. המטרות של האמנויות הדרמטיות אינן מיידיות, אלא הן משהו שדורש זמן ומסירות. חלק מהילדים עלולים לחוות תסכול כשלא רואים תוצאות מיידיות. עם זאת, אם הם יתמידו, הם יבואו לראות את פירות מאמציהם.
  • ילדים לומדים להתחבר לרגשות שלהם - לזהות אותם ולהרהר בהם. הם מכניסים את עצמם לנעליים של אחרים, בין אם מדובר בדמויות בדיוניות או אמיתיות. זה עוזר להם להבין דרכים שונות לראות את העולם.
  • התלמידים גם מקבלים פרספקטיבה, הערכה עצמית, ביטחון וביטחון עצמי כשהם מבינים מה קורה להם.
  • האמנויות הדרמטיות מעוררות יצירתיות ודמיון, הצעצועים הטובים ביותר שיכולים להיות לילד.
  • שיעורים אלו משדרים גם ערכים טובים, כמו שוויון, כבוד, מחויבות, אחריות, שיתוף פעולה וסובלנות.
  • כל הלמידה הזו מתרחשת באמצעות משחקים ופעילויות מהנות. חשוב מאוד שילדים יהנו מהפעילויות שהם עושים.

חשיבות תמיכת ההורים

תמיכה ועידוד הורים הם תמיד בסיסיים. אבל כשזה מגיע לאמנויות הדרמטיות, התמיכה הזו הופכת חשובה עוד יותר.

ככל שהילדים מתקדמים בשיעורי הדרמה שלהם, הם יפתחו יכולות חדשות ומגוונות. לעתים קרובות הם מפתחים את הרצון להשתתף בפרויקטים המשקפים את כל מה שהם למדו.

ברוב המקרים, זה כרוך בהופעה על במה כדי שמשפחה וחברים יוכלו להעריך את הכישרון והמאמצים שלהם. אירועים אלו דורשים בדרך כלל מעורבות הורית במידה כזו או אחרת.

לדוגמה, ייתכן שהורים יצטרכו להכין תחפושות, לעזור בבניית התפאורה או לתרום עם פריטים חומריים אחרים.

עם זאת, הפריטים החומריים האלה הם לא מה שהכי חשוב. מלבד תמיכה מתמדת לאורך הדרך, הופעות מיוחדות ידרשו את כל המשפחה להתאמץ נוסף.

פירוש הדבר יכול לעזור לילדים לשלוט בחרדה שלהם, לעבור על קווים, לדאוג לפרטים של הרגע האחרון וכו'. אבל לכל העבודה הקשה הזו יש פרס.

ילדים יחושו סיפוק כשהם רואים את ההתקדמות שלהם ויחוו את התמיכה של בני משפחתם. יחד עם זאת, ההורים ישמחו לראות את ילדיהם זורחים ונהנים מהזמן שלהם באור הזרקורים.