6 מפתחות לתקשורת טובה עם בני נוער

מפתחות לתקשורת טובה עם בני נוער
מפתחות לתקשורת טובה עם בני נוער.

גיל ההתבגרות הוא שלב מורכב בחיי הילדים. זה זמן של שינויים רבים שמשפיעים על המראה החיצוני והרגשות שלהם. תקשורת טובה עם בני נוער יכולה להיות קשה מאוד. כדי לקבל מושג טוב יותר כיצד לדבר איתם, היום אנו מביאים לכם כמה הצעות שימושיות.

מבוגרים יכולים באמת להתקשה לקיים תקשורת טובה עם בני נוער. בין הגילאים 12 עד 20, תחומי העניין של הילדים מתמקדים בעצמם ובעצמאותם. הורים, בינתיים, מייצגים לעתים קרובות מקור לעימות, הדחקה של החופש שלהם וויכוחים מתמשכים.

עם זאת, כולנו יודעים שהמטרה הסופית להורים היא האושר של ילדיהם. כדי להשיג זאת, צריך להיות דיאלוג בריא. זה כמובן יכול להיות מאתגר מאוד ודי מסובך לנסות לשמור על מערכת יחסים רגועה ואמון עם המתבגר שלך.

6 מפתחות לתקשורת טובה עם בני נוער

למרות שעשויים להיות קשיים כאשר מדברים עם נער, ההורים צריכים להיות סבלניים ולעולם לא לוותר. אחרי הכל, זה הכלי הטוב ביותר שלהם לביסוס ולבנות קשר עם ילדיהם.

הנה כמה המלצות שעשויות להיות שימושיות עבורך:

1. אל תכריח את המצב

צ'אט לא אמור להתקיים רק מתי שההורים רוצים זאת. להיפך, זה צריך להתקיים כאשר מתבגרים צריכים את זה. אל תכריח אותם לשבת ולדבר ולספר לך על הבעיות שלהם.

הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להראות להם שאתה פתוח, מבין וזמין. אמפתיה גם תעזור מאוד. בלי ללחוץ, רק תגיד שגם אתה עברת מצבים דומים ושהניסיון שלך עשוי להיות שימושי.

2. הקשיבו להם

מעניין שהמפתח השני לשיחה עם בני נוער קשור להקשבה במקום לדבר. שיחות רבות עם הורים וילדים מסתיימות במונולוגים, נאומים ואנקדוטות שאינן רלוונטיות. כך רק תצליחו לגרש אותם.

המשימה שלך היא בדיוק הפוכה. עליך להתייחס לדאגותיהם, וכאשר תתבקש, להגיב על דעתם. אתה צריך לפעול בצורה מעשית, בדיוק כמו שחבר היה עושה, אבל, באותו הזמן, לעולם לא לעזוב את תפקידך כהורה. אם אתם חייבים להציב גבולות וגבולות בעניינים מסוימים, אל תהססו לעשות זאת.

3. בנה מערכת יחסים של אמון

בנוסף לכיבוד הסודיות, ילדכם גם רוצה לראות אתכם כמי שהוא יכול לסמוך עליו. למשל, אם הוא חולק איתך בעיה רצינית שיש לו, עדיף קודם כל לנחם אותו, ואז לנסות לתקן אותה.

מבוגרים יכולים באמת להתקשה לקיים תקשורת טובה עם בני נוער
מבוגרים יכולים באמת להתקשה לקיים תקשורת טובה עם בני נוער.

לאחר שכל זה נעשה, תוכל להזהיר אותו או להצביע על מה שהוא עלול עשה לא בסדר. רק תחשוב מה תהיה התוצאה אם תעשה דברים הפוך? סביר להניח שהוא לעולם לא יספר לך שוב על הבעיות שלו.

4. שאלות "תמימות".

טקטיקה תקשורתית יעילה מאוד היא לשאול שאלות "תמימות". לדוגמה, אתה יכול לומר משהו כמו: "אז מה שאתה באמת מנסה לומר הוא...?" או "אז, כל זה באמת גרם לך להרגיש...."

היזהר לעשות זאת בצורה ללא ספק. אל תפגין חוסר אמון, ופשוט תהיה כנה.

זו, בנוסף למתן תשומת לב וגילוי עניין בו, דרך להפיג מתחים. זה גם ייתן לך זמן לנסות ולחשוב על דרך פעולה אחרת. זה אולי ירגיע אותו יותר, ואולי הוא אפילו יחלוק איתך יותר.

"בגיל זה, האינטרסים של המתבגרים מתמקדים בעצמם ובעצמאותם; הורים, בינתיים, מייצגים לעתים קרובות מקור לקונפליקט, הדחקה של החופש והוויכוחים שלהם"

5. עליך להביא רוגע לשיחה

שום דבר טוב לא יכול לצאת משיחה שבה צעקות וקולות מורמות הם צו היום. נסה תמיד להביא תחושה של רוגע והיגיון לשיחה. הנער יהיה מוכן למדי להגיב באגרסיביות לכל סימן של ויכוח או התנגדות חזקה.

6. התשובה

כבר הזכרנו את חשיבות ההקשבה. אז עכשיו, איך עלינו להגיב? הדבר הראשון שעלינו לקחת בחשבון הוא שעד כמה שנרצה לרכוש את אמונו של המתבגר שלנו, עלינו להיות גם מודל לחיקוי, מדריך ומורה.

לכן, נצטרך לשקול לתת קרקע בעניינים מסוימים אך לעמוד איתן באחרים. אם אלו עניינים מינוריים אז נסו לא לתת להם יותר מדי זמן או עדיפות. אם תהפוך הכל לקונפליקט, אז זה לא יועיל למערכת היחסים שלך במעט.

נסו לחפש את הצד החיובי בכל מצב. עודדו ובטחו בנער שלכם, ואמרו לו שעם מאמץ והתמדה, הדברים תמיד יסתדרו.

זכרו שבגיל זה נוטים להיות דרמטיים ושליליים. לכן, אל תיבהלו אם ילדכם נראה קצת "סגור". הוא רק לומד איך לבנות את הזהות שלו.

זכור תמיד שיש לך מנטליות שונה משלהם. שימו את עצמכם בנעליים שלהם וחשבו כמה קשה לבני נוער להיפתח ולסמוך על הוריהם. אל תפספסו את ההזדמנות לעזור להם!

פופולריים