להיות אמא זה בחירה להיות אחת: האינסטינקט האימהי הוא מיתוס

האינסטינקט האימהי הוא מיתוס
עם זאת, עבור חלק מהנשים, האינסטינקט האימהי הוא מיתוס.

אמהות נחשבת לאינסטינקט מולד שמניע נשים להגן ולטפל בילדיהן. עם זאת, עבור חלק מהנשים, האינסטינקט האימהי הוא מיתוס.

אינסטינקט או בחירה?

אמא כמובן יודעת איך לטפל ולהגן על ילדיה. מילים אלו מסכמות את הרעיון של מה שמכונה האינסטינקט האימהי. עם זאת, מדי יום אנו צופים במאות מעשים המרחיקים מהאמונה הנשגבת הזו, והופכים אותה למיתוס. אנחנו מתחילים להאמין ש"להיות אמא זה לבחור להיות כזו".

מבחינה תרבותית, רוב הנשים משכילות למצוא בן זוג, להתחתן ולהתרבות. אולם כיום, אנו יכולים לצפות בקבוצה חשובה של נשים שלקחו את גורלן בידיהן. מסיבות רבות ושונות אין להם את המוטיבציה, הנטייה או הזמן למלא את "תפקיד האהבה" החשוב הזה.

כדי להיות אמא, נוח להחזיק בגרות רגשית מסוימת המאפשרת לך לבצע את המשימה התובענית של טיפול ואהבה בתינוק שזה עתה נולד.

בהתאם למשמעות שיש לאמהות לאם הטרייה ולמערכת היחסים שלה עם אמה ובן זוגה שלה, חוויה זו יכולה להיות מהנה או מקור גדולה לקונפליקט והקרבה.

חוויות, רגשות, חינוך וסביבה חברתית הם גם גורמים שיכולים להשפיע על החלטתה של אישה אם להפוך לאם או לא.

ההחלטה להביא ילדים היא החלטה שאמא צריכה לקבל בעצמה. על מנת לקבל החלטה זו חשוב להיות מודעים למה מרמזת האימהות. מודעות זו היא יסודית לעתידו של התינוק

חשוב מאוד שתהיה לנו תוכנית ברורה של מה אנחנו רוצים כדי לעמוד בציפיות שלנו כנשים ואימהות.

ההחלטה להביא ילדים היא החלטה שאמא צריכה לקבל בעצמה
ההחלטה להביא ילדים היא החלטה שאמא צריכה לקבל בעצמה.

יש נשים שמעדיפות קודם כל להעלות את הקריירה המקצועית שלהן למסלול על מנת לקבל בסיס כלכלי איתן לפני שיקבל אימהות. עם ביטחון כלכלי הם יכולים לחפש מישהו שיעזור להם במשימה החיונית של טיפול בילדם בזמן שהם ממשיכים להתעלות בקריירה שלהם.

עבור נשים אחרות להיות אמא היא העדיפות העיקרית שלהן. הם לוקחים על עצמם את המשימה לטפל ולהגן על ילדם באופן טבעי מרגע כניסת היילוד לחייהם.

התמיכה של בני המשפחה ובן זוגה חשובה מאוד. הם יעזרו לספק את הכלים הרגשיים והתמיכה הכלכלית על מנת לתת לילד החדש התחלה מצוינת.

היבטים שיש לזכור לפני שנהיה לאם

להיות אמא זו חוויה ייחודית ומשמחת. הרגע המושלם בחיים להפוך לאמא לא קיים. עם זאת, כדאי להיות אבטחה ולשקול מספר גורמים על מנת לקבל את ההחלטה באחריות:

  • זכור את דעתו של בן הזוג שלך. ודא שזה זמן טוב במערכת היחסים. האם גם בן הזוג שלך רוצה להביא ילד לעולם?
  • למרות שהגיל המומלץ ללדת הוא בין 18 ל-22, כל אישה שמחליטה להיות אמא יכולה לקבל את היכולת והמשאבים המתאימים לטפל בילדה.
  • התייעצות עם מומחה לבריאות היא אחד הצעדים החשובים ביותר שיש לנקוט בטרם הופכים לאם.
  • לפני ששוקלים להביא ילד לעולם, חשוב להתרחק מכל ההרגלים הרעילים שעלולים לפגוע בבריאותו של התינוק. הרגלים כגון: עישון, שתייה, דיאטות עתירות שומן וסוכר וכו'.

כמה עצות

הנה כמה עצות נוספות לקבלת ההחלטה להפוך לאם:

  • חשבו כמה ילדים אתם רוצים ללדת ובאיזה פרק זמן.
  • כדאי להתייעץ עם בן הזוג כדי לראות מה הם חושבים. בררו אם הם מוכנים ויש להם את התנאים המתאימים לשתף פעולה עם הטיפול בילד וכו'.
  • במקרה של רווקה שמחליטה להביא ילד לעולם, שקול להקים קרן מילואים לפני כן. זה יעזור במקרה של אירועים בלתי צפויים.
  • אם את מאמינה שאת לא מוכשרת להיות אמא טובה אבל עדיין רוצה ללדת, התייעצי עם איש מקצוע שיוכל לעזור לך לכוון אותך כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הפחדים והספקות שלך.

הצעד החשוב ביותר הוא להיות מודע לכך שזו החלטה חשובה מאוד בחיים. אתה חייב גם להיות בעל לב מוכן וראש פתוח. זה יאפשר לכם לגדל את ילדיכם באהבה ובמסירות.