איך לדעת אם את מוכנה להפוך לאמא?

כשילדך בזרועותיך ילמד אותך איך להיות אמא טובה בכל יום חדש
ברגע שתרגיש מוכן, כשילדך בזרועותיך ילמד אותך איך להיות אמא טובה בכל יום חדש.

עבור רוב הנשים, אמהות היא רצון נורמלי וטבעי. עם זאת, זה גם נכון שזו לא החלטה שיש להקל בה ראש. כתוצאה מכך, עדיף שכל אישה תדע אם היא מוכנה הן פיזית והן רגשית להפוך לאם.

הרצון להיות אמא

להיות אמא מרמז על אחריות, ויש את הזמן והנכונות לעשות את העבודה. אמהות היא משהו טבעי שקורה לנו ברגע מסוים בחיינו.

השעון הביולוגי של אישה מתחיל לתקתק, והדחף להפוך לאם עולה מבפנים.

ברגע שנולד ילד, גם האם נולדת. היא מעולם לא הייתה קיימת לפני כן. האישה הייתה קיימת, אבל האם מעולם לא. אמא היא משהו חדש לחלוטין.

- רג'ניש

איך לדעת אם אני מוכן

רוצה להיות אמא

אם את מרגישה בתוכך תשוקה בלתי נשלטת, דחף בלתי ניתן לעצירה להקים משפחה, מחשבה שחוזרת על עצמה כל הזמן, כנראה שזה הזמן המתאים להפוך לאמא.

אל תפחד מכישלון או ממה שאחרים עלולים לומר לך. להיות אמא זה משהו שלומדים עם הזמן.

ברגע שתרגיש מוכן, כשילדך בזרועותיך ילמד אותך איך להיות אמא טובה בכל יום חדש.

אם, לעומת זאת, עצם המחשבה להפוך לאמא מעוררת חרדה או תסכול, אם הפחד גובר על ההתלהבות או אם המחשבה על הבאת ילד מעוררת מצוקה, אולי את צריכה עוד זמן לחשוב.

תחושת חוסר הביטחון המוגזמת הזו עשויה להצביע על כך שאינך מוכן מספיק.

מכין את עצמך רגשית

להיות אמא זה לא בילוי או תחביב. זו אחריות רצינית שתהיה לך עד סוף חייך. אמא לא מפסיקה להיות אמא, גם כשילדיה גדלו והקימו משפחות משלהם.

מסיבות אלו, כל אישה צריכה להרגיש מוכנה להפוך לאם. זה צריך להיות ללא לחץ לגבי גילה, הסביבה או המצב שלה.

להיות אמא פירושו להיות מוכן לוותר על הזמן שלך כדי לחלוק אותו עם מישהו שצריך אותך. פירוש הדבר יכול לעתים קרובות להפריש את ההנאות והמטרות שלך לטובת חדשים.

תכנן את התקציב שלך

גם כשילדיה גדלו והקימו משפחות משלהם
אמא לא מפסיקה להיות אמא, גם כשילדיה גדלו והקימו משפחות משלהם.

מובן מאליו שהדבר החשוב ביותר עבור ילדכם הוא אהבה ואכפתיות, לא מותרות ופינוקים. עם זאת, ההחלטה להפוך לאמא פירושה שתצטרך לתכנן את תקציב הבית שלך בהתאם.

לא רק כדאי לחשוב על ההוצאות שמציגות תוספת חדשה לבית, אלא גם על העלויות הנוספות שיגיעו בהמשך הדרך. זה כולל הכנה להוצאות רפואיות, חינוך, ביגוד וכו'.

החלטה זוגית

אם יש לך בן זוג, זה אומר שההחלטה להפוך לאמא היא החלטה משותפת. שניכם צריכים לרצות ילד. אתה צריך להבין שהפיכתך להורים תשנה את חייך.

כפי שכבר הסברנו, להביא ילד לעולם זו שמחה, אבל גם אחריות.

אל תכריחי את עצמך להפוך לאמא

לעולם אל תיתן לאף אחד לגרום לך להרגיש מחויבת להפוך לאמא. זו תהיה אחת ההחלטות החשובות בחייך. ככזה, זו צריכה להיות הבחירה שלך ושל בן/בת הזוג, וצריך לחשוב ולתכנן אותה.

דעו שהחיים שלכם ישתנו

זה חיוני שתבינו שהגעתו של ילד תשנה את חייכם לחלוטין. במובנים רבים, זה יהפוך את חייך על פיה. אם יש לך את זה ברור ואת מרגישה עומדת באתגר החדש, את מוכנה לקחת על עצמך את ההרפתקה של להיות אמא.

כשאת אמא, את אף פעם לא באמת לבד במחשבות שלך. אמא תמיד צריכה לחשוב פעמיים, פעם אחת על עצמה ופעם על הילד שלה.

- סופיה לורן

בנוסף, להיות אמא לא אומר שתפסיק ליהנות מהחיים, או שתהנה מהם הרבה פחות. עם זאת, עליכם להיות מודעים לעובדה שהחיים שעומדים להתחיל יהיו שונים מאוד ממה שהיה קודם.

החל מעכשיו, התוכניות, החלומות, המטרות וההחלטות שלך יצטרכו לקחת בחשבון את רווחתו של ילדך. זכור שלעתים קרובות הצרכים שלו או שלה יהיו עדיפות על פני שלך.

אל תפחד. במהרה תבינו שלהולדת ילד היא חוויה נפלאה שמשמחת אתכם, מוציאה מכם את המיטב ונותנת לכם סיבה לחייך בכל יום.

להיות אמא תגרום לך להרגיש הכרחית לחייו של הילד החדש, שנכנס לעולם הזה ללא הגנה. זו תהיה, ללא ספק, החוויה הטובה ביותר שחווית אי פעם.