האם הירח משפיע על הלידה?

אלו המאמינים ששלבי הירח משפיעים על הלידה אומרים שיותר תינוקות מגיעים לעולם בשלב זה
אלו המאמינים ששלבי הירח משפיעים על הלידה אומרים שיותר תינוקות מגיעים לעולם בשלב זה.
אין ספק, שמעת שהירח משפיע על הימים ואפילו על המוח האנושי. זה גם משפיע על נשים רבות בעת קבלת החלטות לגבי ההריון שלהן.

האם הירח משפיע על הלידה? שמענו תיאוריות שונות בנושא זה במשך זמן רב. הלוויין הטבעי הזה הניע אנשים לנתח כיצד הוא משפיע על הגוף והסביבה שלנו, אפילו מלידה.

מאז ימי קדם, אנשים קשרו תקופות עם מחזור הירח. שניהם באורך 28 ימים. באותם זמנים, הביוץ היה קשור לירח המלא, ולתקופות עם הירח החדש. נשים שהיו להן מחזוריות הפוכה נחשבו למכשפות.

במהלך הירח המלא נוטים להיוולד יותר תינוקות. האם זה צירוף מקרים? חלק מהאנשים מאמינים גם שבשלב זה יש סיכוי גבוה יותר ללידות מהירות וקלות יותר. עם זאת, אין הוכחה מדעית להראות שלירח יש קשר למספרים האלה.

מדוע כל כך הרבה אנשים מאמינים שהירח משפיע על הלידה?

מרגע שפרסם אייזק ניוטון את תיאוריות הכבידה שלו ב-1687, התחלנו להבין כיצד הירח והשמש מפעילים כוחות. אלה משפיעים על גופי המים. לפני כן, בני אדם פרימיטיביים כבר קשרו את שלבי הירח לגאות והשפל. מסתבר שהם צדקו.

זה ידוע ששלבי הירח משפיעים על האוקיינוסים על ידי חוקי הכבידה. אז האם הם יכולים להשפיע גם על אנשים מכיוון שאנו עשויים בעיקר ממים? האם הם ישפיעו על הבועה על בסיס מים שבה התינוק גדל בתוך רחם אמו?

יש הרבה שאלות שחוקרים ניסו לענות עליהן. עם זאת, אנחנו עדיין לא יכולים לשכוח את ההשפעות של הירח על תהליכים בגוף האדם.

ההיסטוריה מראה את זה

אחיות ומיילדות רבות בוודאי יסכימו. בהתאם למחזור הירח כאשר תינוק נולד, ללידה יהיו מאפיינים מסוימים. עבור רבים מהם, זה בהחלט משפיע על הלידה.

האם הירח משפיע על הלידה
האם הירח משפיע על הלידה?

נשים אלו שיש להן ניסיון בהבאת תינוקות לעולם מאמינות גם שהירח יכול להשפיע על מין התינוק. למרות זאת, אין מספיק ראיות כדי להוכיח את התיאוריה הזו. זה גם לא מספיק כדי להוכיח את הקשר בין שלבי הירח ללידה.

סוגי לידה לפי מחזור הירח

מאמינים ששלבי הירח משפיעים על מאפיינים מסוימים של הלידה. הנה כמה מהם:

הירח המתמעט

בתקופה זו יש סיכוי גבוה יותר לשקיות מי שפיר שבורות. מספר המשלוחים יורד בשלב זה. אלה שכן מתרחשים כרוכים בדרך כלל יותר עבודה מהרגיל.

בדרך כלל, התינוקות במצב לא טוב. המסירה שלהם הופכת להרבה יותר מסובכת.

במהלך הירח המלא, בהשוואה לחלקים אחרים של המחזור, מתרחשות יותר לידות. האם זה צירוף מקרים?

רבע ראשון

בשלב זה, יש מספר רב יותר של ניתוחים קיסריים ולידות עקב התרחבות איטית. למרות זאת, הם נחשבים בדרך כלל ללידות קלות או נורמליות מכיוון שלעתים קרובות אין להן סיבוכים.

ירח מלא

אלו המאמינים ששלבי הירח משפיעים על הלידה אומרים שיותר תינוקות מגיעים לעולם בשלב זה. חתכים קיסריים אינם סבירים. הריונות המסתיימים בחלק זה של מחזור הירח השלימו תשעה חודשים שלמים.

ירח חדש

מיילדות בטוחות שהלידות בשלב זה הן הרבה יותר מהירות. בנסיבות אלה, האמהות נכנסות לצירים מורחבים. הם מוכנים ללידה טבעית ללא סיבוכים.

הם כל כך ספונטניים שלפעמים לאם אין זמן להתכונן כשהיא נכנסת לצירים.

ללא ספק, כל מה שקשור לנושא הזה מאוד מעניין. עם זאת, עדיין אין עדות סטטיסטית לכך שהירח משפיע על הלידה.

לכן, הכל כאן הוא רק הנחה. אנשים רבים מחכים לראיות מדעיות ולמחקר כדי לדעת את העובדות.

השפעת שלבי הירח על הלידה תמיד תהיה נושא שמעורר עניין רב. זה עשוי אפילו להניע כמה נשים לקחת את הירח בחשבון כשהן מנסות להרות.

פופולריים