5 שיטות למניעת הריון טבעיות

ישנם מיתוסים רבים לגבי כמה שיטות למניעת הריון טבעיות אינן יעילות
ישנם מיתוסים רבים לגבי כמה שיטות למניעת הריון טבעיות אינן יעילות.
ישנם מיתוסים רבים לגבי כמה שיטות למניעת הריון טבעיות אינן יעילות. עם זאת, אם מיישמים אותם בקפדנות, הם יכולים להיות יעילים עד 85%.

שיטות למניעת הריון טבעיות הן דרכים למניעת הריון על ידי לימוד מחזור הביוץ. כך תוכלו להימנע משיטות מחסום או בליעת הורמונים.

סוג זה של תכנון משפחה היה השיטה היחידה הזמינה עד שפותחו במאה ה-20 שיטות הורמונליות ושיטות למניעת הריון. בגלל רמת היעילות הגבוהה שלהן, שיטות אלו גברו על כל סוג אחר של מניעה.

למרות שיעילותם של אמצעי מניעה טבעיים מוטלת בספק, הם משמשים עד היום, אם כהשלמה לשיטות אחרות ואם בפני עצמם. נסקור כמה מהאסטרטגיות הללו כדי שתוכל לברר על אמצעי מניעה טבעיים, יישומיה והמלצותיה.

שיטות למניעת הריון טבעיות

1. שיטת הקצב

שיטת הקצב, שנקראה במקור שיטת אוגינו-קנאוס, פותחה בין 1924 ל-1928 על ידי שני גינקולוגים. קיוסקו אוגינו היה יפני, והרמן קנאוס היה גרמני.

בעיקרון, שני הרופאים הללו הציעו לספור את ימי המחזור החודשי שלך כדי לקבוע באילו ימים את מבייצת. משם, זה פשוט עניין של תכנון להימנע או למנוע הריון.

כדי שתוכל ליישם שיטה זו, עליך לנתח את המחזור החודשי שלך בזהירות רבה. אוגינו וקנאוס הציעו שלפני יישום טכניקה זו, עליך ללמוד את המחזור החודשי שלך במשך שישה חודשים לפחות.

לדברי מומחים אחרים, זו הדרך היחידה להבטיח שהמתמטיקה שלך תהיה נכונה. זה יאפשר לך להפוך את השיטה הזו יעילה עד 80%.

2. שיטת החיובים

זה פותח על ידי ג'ון ואיוולינג בילינגס בשנת 1963. הוא מבוסס על ניתוח של רירית הנרתיק והקשר בין רירית הנרתיק לפוריות. בדיוק כמו שיטת הקצב, היא דורשת מחקר קודם של זרימת הנרתיק שלך כדי לקבוע באיזה שלב במחזור אתה נמצא.

שיטות למניעת הריון טבעיות הן דרכים למניעת הריון על ידי לימוד מחזור הביוץ
שיטות למניעת הריון טבעיות הן דרכים למניעת הריון על ידי לימוד מחזור הביוץ.

כדי להימנע מהריון, אל תקיים יחסי מין כאשר רירית הנרתיק שלך שופעת, מימית ושקופה. כדאי להדגיש שעליך לבצע מריחות פאפ רגילות, מכיוון שמחלה או זיהום המועברים במגע מיני עשויים לשנות את זרימת הנרתיק שלך ולשנות את הניתוח המחזורי שלך.

בהתייחס ליעילותה, ההערכה היא ששיטת החיובים יעילה כמו שיטת מחסום כמו קונדום.

3. שיטת טמפרטורת בסיס

שיטה זו משמשת לאבחון תקופת העקרות לאחר הביוץ על סמך ניתוח של טמפרטורת הגוף לאורך כל המחזור החודשי. לשם כך, אישה מודדת את החום שלה בנרתיק או פי הטבעת פעמיים ביום החל מהיום החמישי למחזור שלה.

מה שאתה מחפש הוא שינוי בטמפרטורה בין 0,2 ל-0,5 מעלות צלזיוס המתרחש לאחר הפרשת פרוגסטרון בשחלה לאחר הביוץ. ההערכה היא ששיטה זו יעילה אפילו יותר מקונדומים, עם שיעור כישלון של פחות מ-15%.

"למרות שיעילותם של אמצעי מניעה טבעיים מוטלת בספק, הם משמשים עד היום, אם כהשלמה לשיטות אחרות ואם בפני עצמן".

4. Coitus interruptus

זוהי שיטת המניעה הטבעית היחידה שאינה מבוצעת על ידי האישה. זה מורכב מהוצאת הפין מהנרתיק במהלך יחסי מין לפני שפיכה. מכיוון שהטכניקה הזו תלויה לחלוטין במשהו סובייקטיבי כמו שליטה נפשית ופיזית, באופן כללי היא לא מומלצת.

בנוסף, גם אם הגבר מושך את איבר מינו לפני שפיכה, שימו לב שגברים מייצרים נוזל קדם-זמי במהלך יחסי מין. זה מכיל זרעונים שיכולים להפרות ביצית.

5. הנקה

ניתן להשתמש בשיטה זו רק לפרק זמן קצר. הסיבה לכך היא שכפי ששמו מעיד, הוא מיועד לנשים שילדו לאחרונה. כדי להשיג את השפעות אמצעי המניעה, עליך להניק את תינוקך לפחות חמש פעמים ביום. על ידי גרימת רמות גבוהות של פרולקטין זה יעכב את הביוץ.

כהמלצה אחרונה חשוב להבהיר שאם את רוצה להשתמש בשיטת מניעה טבעית, חיוני שיהיה לך בן זוג יציב. אם לא, אתה עלול להיחשף לזיהומים המועברים במגע מיני, שאף אחת מהשיטות הללו לא תגן עליך מפניהם.

פופולריים