התזונה הנכונה להגברת פוריות האישה

פעילות גופנית ושמירה על משקל הגוף הנכון הם כולם חשובים כשמדובר בהגברת הפוריות של האישה
תזונה בריאה, פעילות גופנית ושמירה על משקל הגוף הנכון הם כולם חשובים כשמדובר בהגברת הפוריות של האישה.
תזונה בריאה, פעילות גופנית ושמירה על משקל הגוף הנכון הם כולם חשובים כשמדובר בהגברת הפוריות של האישה.

אם את מנסה להיכנס להריון, חשוב לשמור על תזונה בריאה העשירה בחומרים מזינים מסוימים. ובדיוק בגלל זה אנחנו רוצים לעזור לך לדעת אילו מזונות וגורמים נוספים חשובים בכל הנוגע להגברת הפוריות של האישה.

התזונה הנכונה להגברת פוריות האישה

בעיות פוריות הופכות נפוצות יותר ויותר. שינויים באורח החיים, כולל בישיבה ותזונה לקויה, הם גורמים בעלי השפעה ישירה על תפקוד מערכת הרבייה שלנו. גורמים נוספים שעלינו לקחת בחשבון הם מתח ועודף רעלים.

פוריות ומשקל

אחד הגורמים העיקריים לעלייה באי הפוריות בקרב נשים הוא המשקל שלנו. וזה נכון גם לנשים הסובלות מעודף משקל וגם לאלו שמתת משקל. לכן, חשוב לא פחות לאכול בריא כמו לשמור על איזון הורמונלי תקין. שניהם חיוניים כשמדובר במשקל אידיאלי להתעברות.

עודף משקל והשמנה

שומן גוף הכרחי בכל הנוגע לייצור הורמוני רבייה. מסיבה זו, משקל עודף יכול לשנות את ציר ההיפותלמוס-יותרת המוח-אדרנל ולגרום לשינויים במחזור החודשי. יתרה מכך, הפרעות הורמונליות ואי פוריות שכיחות כשמדובר בתסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS).

להיות בתת משקל

משקל נמוך יכול גם לתרום לאי פוריות, הכולל את תפקודם של הורמוני יותרת המוח (FSH ו-LH). הורמונים אלו אחראים על ויסות מחזור הביוץ. אז תת משקל עלול לגרום להפסקת הווסת והביוץ. לעתים קרובות זה המקרה של נשים הסובלות מהפרעות אכילה.

תפקיד התזונה

תזונה נכונה היא בסיסית בכל הנוגע להגברת הפוריות של האישה. משמעות הדבר היא שמירה על תזונה עשירה בסיבים ובאומגה 3 ומקסום חומרים מזינים מסוימים. זה אומר גם הימנעות מסוכר, מלח ואלכוהול.

צריכת מאקרונוטריינטים

  • פחמימות

סוג הפחמימות שאנו צורכים כמו גם הכמות יכולים להשפיע על הפוריות שלנו. מחקרים הראו כי הקפדה על תזונה עשירה במזונות בעלי עומס גליקמי נמוך יכולה להועיל להגברת הפוריות של האישה. שיפור זה קשור לביוץ באמצעות שיפור ברגישות האישה לאינסולין.

  • חלבונים
התזונה הנכונה להגברת פוריות האישה
התזונה הנכונה להגברת פוריות האישה.

בכל הנוגע לחלבונים, מחקר הראה שהחלפת חלבונים מן החי בחלבונים מהצומח משפרת את הביוץ. במחקר שפורסם בכתב העת האירופאי למיילדות וגניקולוגיה, החוקרים ציינו כי הסיכון לאי-פוריות עקב ביוץ ירד אצל יותר מ-50% מהנשים שהקפידו על דיאטה שבה 5% מכלל האנרגיה שלהן הגיעה מחלבונים מהצומח.

  • שומנים

כשזה מגיע לשומנים, יש להם השפעה שלילית על הפוריות. שומני טראנס מגבירים את העמידות לאינסולין ובכך מגבירים את הסיכון לתחליפים בביוץ של האישה. עם זאת, שומנים חד בלתי רוויים ורב בלתי רוויים נוטים להשפיע לטובה על הפוריות.

תפקידם של ויטמינים ומינרלים

  • חומצה פולית וויטמין b12

ויטמינים מקבוצת B נחוצים בכל הנוגע לחלוקה תאית ובמניעת בעיות אפשריות בתעלה העצבית בתינוקות. לכן, עלינו להגביר את הצריכה שלנו על ידי צריכת שמרי בירה, ירקות עליים ירוקים (מנגולד, תרד וכו'), קטניות, אגוזים יבשים, דגני בוקר מועשרים וכו'.

  • ויטמין A וקרוטנים

ויטמין זה ומבשריו חיוניים לתפקוד נכון של ריריות מגוונות בגוף. ביניהם, הקרום הרירי של הרחם שבו צריך להשתיל את הביצית המופרית. יחד עם זאת, ויטמינים אלו משפיעים גם על המחזור החודשי ועל התפתחות השליה. אנחנו יכולים למצוא אותם בפירות וירקות בצבע אדום וכתום.

  • ויטמין די

ויטמין D קשור לשמירה על הרזרבה השחלתית מכיוון שהוא תורם לסינתזה של ההורמון האנטי מולריאני. אצל נשים, מחסור בויטמין D יכול לגרום לעמידות לאינסולין, PCOS ומיומות רחם (שרירנים). הגורם לרמות ויטמין D הוא חשיפה מספקת לשמש. עם זאת, ויטמין זה נמצא גם במקורות מזון כמו חלמונים, מוצרי חלב ודגים שמנים, בעיקר.

יותר ויטמינים ומינרלים שמשחקים תפקיד בפוריות

  • ויטמין E

ויטמין E הוא בסיסי לרבייה בהתחשב בתכונותיו נוגדות החמצון. יתר על כן, זה מקל על ההשתלה של הביצית המופרית. יחד עם זאת, ויטמין E נחוץ להתפתחות ולתפקוד השליה. אנחנו יכולים למצוא את זה בשמנים צמחיים ואגוזים יבשים.

  • ברזל

הברזל מעדיף את הביוץ ומסייע בהשתלת הביצית המופרית. מה גם שהוא מפחית את הסיכון לפתח סיבוכים בתחילת ההריון. זה גם מהותי לצמיחה והתפתחות של מערכת העצבים של העובר. מזונות המכילים ברזל הם בשר, דגים, קטניות, אגוזים יבשים, ביצים וירקות כמו תרד, אספרגוס ושעועית ירוקה .

  • אבץ

מינרל זה ממלא תפקיד הן בביוץ והן בהפריה. ובמהלך ההריון, מחסור באבץ יכול לייצר מגוון חריגות, כולל הפלה. כנוגד חמצון, הוא יכול לעזור לעכב את ההזדקנות התאית והזקיקית, ובכך להגביר את הפוריות של האישה. אנו יכולים למצוא אבץ בבשר חזיר, אורז מלא, שוקולד מריר וכו'.

לבסוף, עלינו להזכיר ששמירה על תזונה נכונה אינה חשובה רק לנשים. זה גם ממלא תפקיד חשוב בפוריות הגבר.

פופולריים