הקשר בין ויטמין D לפוריות

ונטילת ויטמין D ישירות על ידי נטילת תוספי ויטמין
השני הוא על ידי צריכת מוצרים כמו חלב ודגים שמנים, ונטילת ויטמין D ישירות על ידי נטילת תוספי ויטמין.
כאשר זוג מחפש להיכנס להריון, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון כדי להבטיח בריאות טובה של האם והילד. אחד מאלה הוא לוודא שאתה צורך מספיק של חומרים מזינים חיוניים מסוימים.

רופאים וחוקרים מצאו קשר בין ויטמין D לפוריות, בשל השפעותיו על המערכת האנדוקרינית.

מסיבה זו, מומחי פוריות ומיילדות ממליצים לזוגות המעוניינים להרות לעשות בחירות בריאות ולשלב ויטמינים מסוימים בתזונה שלהם. היו הרבה דיונים על ויטמין D והקשר שלו לפוריות באור זה.

ברור שמחסור בוויטמין D אינו דבר חיובי לאף אחד. כדי שהגוף שלנו יתפקד כראוי, אנו זקוקים לחומרי מזון מסוימים שיפעלו לייצוב תפקוד האיברים הפנימיים שלנו.

בהתחשב בכך, מומחים רפואיים קבעו שוויטמין D יכול לשפר את רמות הפוריות. לפיכך, ויטמין D נרשם לעתים קרובות על ידי מרפאות פוריות ברחבי העולם.

לגבי ויטמין D

ויטמין D הוא חומר כימי המסייע לחילוף חומרים מזינים חשובים בגוף. יתר על כן, זה קשור לחילוף החומרים של סידן, למערכת האנדוקרינית, למערכת האימונולוגית ולמינרליזציה של עצמות.

ישנן שתי דרכים שבהן אדם יכול לספוג ויטמין D בגוף. הראשון פשוט יותר; זה עם חשיפה לקרני השמש. השני הוא על ידי צריכת מוצרים כמו חלב ודגים שמנים, ונטילת ויטמין D ישירות על ידי נטילת תוספי ויטמין.

חלק מההשלכות של מחסור בוויטמין D ידועות היטב: בעיות בהתפתחות העצם ובדה-מינרליזציה של העצמות, כמו גם הפחתה בתפקודים קוגניטיביים, סרטן המעי הגס, ובמקרה של ילדים, רככת.

האם אפשר לצרוך יותר מדי ויטמין D?

גוף יכול לסבול ממחסור בויטמין D, אבל צריך גם להיזהר כי שימוש ביותר מדי תוספי מזון עלול להזיק. עם זאת, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שלחשיפה לשמש או אכילת מזונות שעשירים באופן טבעי בויטמין D לא תהיה השפעה רעילה כלשהי.

עם זאת, עליך לנקוט משנה זהירות ולהימנע מנטילת ויטמין D לפרקי זמן ממושכים. אתה גם לא צריך לחרוג מהמינון המומלץ הגבוה ביותר של 2500 (UI) מדי יום.

הקשר בין ויטמין D לפוריות
הקשר בין ויטמין D לפוריות.

חלק מהתסמינים של מנת יתר של ויטמין D הם הקאות, שלשולים, כאבי בטן, צמא קיצוני ובלבול נפשי. מצד שני, השלכות לטווח ארוך יותר הן הפרעות קרדיווסקולריות, אבנים בכליות ונזק חמור לכליות.

אלו נקודות חשובות שכדאי לזכור כי לעולם אל תעשה תרופות עצמיות. אפילו אל תיקח תוספי ויטמין מבלי לדון על כך תחילה עם הרופא שלך.

כמו כן, השתדלו לא לתת לרצון שלכם להפוך לאמא להפיק את המיטב מתחושת השיפוט שלכם. צריכה מופרזת של חומרים שעלולים להזיק במינונים גדולים עלולה להוביל לבעיות חמורות.

הקשר בין ויטמין D לפוריות

אחד הדברים הבולטים הראשונים שצריך לדעת על ויטמין D הוא שלפי מחקרים, חלק גדול מהאוכלוסייה סובל ממחסור בויטמין זה. עם זאת, לא כולם זקוקים לתוספות של הוויטמין. אם האישה בריאה ויש לה את הרמה הנכונה של ויטמין D בגופה, היא לא תצטרך לקחת שום דבר.

"חשיפה לשמש ואכילת מזונות עשירים בויטמין D לא יגרמו למינון יתר. למרות זאת, יש להקפיד שלא ליטול כדורי ויטמין D למשך זמן ממושך. גם לא לחרוג מהמינונים המומלצים".

ההשפעות הישירות של ויטמין D על הפוריות נובעות מסוג הקולטנים הכלול בחומר זה. הם הולכים ישירות אל השחלות, הרחם והשליה. מסיבה זו, נשים עם הרמות הנכונות של ויטמין D הן אלו שמייצרות עוברים חזקים ואיכותיים יותר.

המלצות סופיות

כדאי לחזק את הרעיון שיכול להיות לך יותר מדי מהדבר הטוב. לכן, אתה לא צריך פשוט להתחיל לקחת תוספי ויטמין D ללא הבחנה.

הדבר המתאים ביותר לעשות הוא לגרום לרופא שלך לבדוק את רמות הגוף שלך. עליך לפעול רק אם יש לך מחסור בויטמין D ובהתאם לעצת הרופא שלך.

במקרה שהרמות שלך נמצאות בגבולות הנורמליים, אין יותר מה לעשות. את יכולה להמשיך ולהבטיח לעצמך שכל עוד את אוכלת טוב ומקפידה על אורח חיים בריא, הסיכוי שתכנסי להריון ללא תוספי תזונה גבוהים יותר.

הכי טוב שאתה יכול לעשות הוא לאכול בריא ולפעול לפי הנחיות הרופא שלך. בדרך זו, אתה עושה כמיטב יכולתך כדי לשמור אותך ואת התינוק העתידי שלך בריאים.