האם יש צורך בתוספי ויטמין לילדים?

תוספי ויטמין לילדים נחוצים רק אם ילדכם אינו עונה על כל הצרכים התזונתיים שלו באמצעות התזונה
תוספי ויטמין לילדים נחוצים רק אם ילדכם אינו עונה על כל הצרכים התזונתיים שלו באמצעות התזונה.
תוספי ויטמין לילדים נחוצים רק אם ילדכם אינו עונה על כל הצרכים התזונתיים שלו באמצעות התזונה.

לעתים קרובות הורים שואלים את רופא הילדים או בית המרקחת שלהם לגבי תוספי ויטמינים לילדים. לפעמים, הם עושים זאת בחורף מכיוון שילדיהם נוטים יותר להצטנן. פעמים אחרות, הם רוצים שהם במהלך האביב יעזרו להדוף את העייפות שהעונה הזו מביאה. כשנראה שההגנה שלהם נמוכה, אנו פונים מיד לתוספי מזון אלו בחיפוש אחר תרופה.

אבל האם הם באמת נחוצים? האם הם מועילים לבריאות הקטנים שלנו? האם הם תמיד שימושיים? נדבר עליהם בפירוט רב יותר להלן.

מהם תוספי ויטמינים ולמה הם מיועדים?

תוספי ויטמינים הם תוספי מזון שנועדו לעזור לך לענות על הצרכים התזונתיים שאתה לא יכול לספק עם דיאטה בלבד. כיום, יש פורמולות להשלמת כל מיני חומרים מזינים, לא רק ויטמינים.

ארגון הבריאות העולמי (WHO) מייעץ לענות על צרכי האנרגיה היומיומיים שלך עם יחס מאקרו-נוטריינטים דומה לזה:

  • 10-15% חלבון. לעיתים, אחוז זה עשוי להיות מוגדל ל-35%. הסיבה לכך היא שצורכי החלבון עשויים לעלות במצבים מסוימים, כמו אצל אנשים עם מחלות מסוימות או כאלה שעושים פעילות גופנית אינטנסיבית.
  • 30-35% שומנים. אתה לא צריך לצרוך יותר מדי חומצות שומן רוויות או כולסטרול.
  • 50-55% פחמימות. רוב הפחמימות צריכות להיות מורכבות, לא סוכרים ספיגה מהירה כמו גלוקוז.

בנוסף, חיוני שהתזונה שלך תכלול מספיק סיבים, ויטמינים ומינרלים כדי לענות על הצרכים שלך. בכל הנוגע למינרלים, אנו רוצים להדגיש את חשיבות הסידן והברזל, במיוחד בילדים. זה גם חיוני להבטיח כמויות נאותות של ויטמינים כדי למנוע מחלות שונות.

בנסיבות רגילות, אנשים מסוגלים לעמוד בדרישות אלו באמצעות תזונה מגוונת ומאוזנת. דיאטות אלו עונות על צריכת האנרגיה והתזונה הדרושים כדי לשמור על בריאותך וכדי להגן עליך מפני הפרעות שונות.

זה מתאים לאנשים בכל הגילאים. עם זאת, כשמדובר בילדים, חשוב שהם אוכלים מספיק כדי לשמור על קצב הגדילה הצפוי שלהם. כתוצאה מכך, יש ביקוש נוסף.

האם יש צורך בתוספי ויטמין לילדים?

האם יש צורך בתוספי ויטמין לילדים
האם יש צורך בתוספי ויטמין לילדים?

אם התזונה של ילדכם מספקת, סביר להניח שהם לא יזדקקו לתוספי ויטמין. כמו שאמרנו, חיוני שהתזונה של ילדכם תהיה מאוזנת ומגוונת. כך תוכלו להבטיח שהם עומדים בדרישות התזונתיות שלהם.

לכן, בנסיבות רגילות, אנו יכולים לומר שתוספי ויטמין לילדים אינם נחוצים. עם זאת, ישנם מצבים בהם ילדים מראים חוסרים תזונתיים משמעותיים. במקרים אלה, הם יצטרכו להשלים את התזונה שלהם כדי להשלים את הגירעונות הללו.

להלן כמה דוגמאות למצבים שבהם ילדך עלול לסבול ממחסור בויטמינים ומינרלים:

  • ילדים העוקבים אחר תזונה צמחונית או טבעונית. במקרים אלה, נפוץ מאוד למצוא בין היתר מחסור בוויטמין B12. הסיבה לכך היא שוויטמין זה נמצא בדרך כלל במוצרים מן החי.
  • ילדים אתלטים, במיוחד בגיל העשרה. כאשר ילדים משתתפים בספורט, הצרכים התזונתיים שלהם גדלים ולפעמים הם עשויים להזדקק לתוספי מזון.
  • ילדים שלא אוכלים פירות או ירקות, או שלא אוכלים מספיק מהם.

בדרך כלל, הרופאים יתנו לכל היילודים תוסף ויטמין D במהלך שנת חייהם הראשונה. עם זאת, תוסף זה נלקח במיוחד כדי למנוע רככת, מחלה הנגרמת על ידי מחסור בוויטמין D. הרופאים נותנים את זה לילודים כדי להבטיח שהם מקבלים מספיק ממנו. בנוסף למזון, ניתן לקבל ויטמין D באמצעות חשיפה לשמש.

בנוסף, אוכלוסיות שנמצאות בסיכון לתת-תזונה צריכות ליטול גם תוספי ויטמין A. ויטמין בסיסי זה ממלא תפקידים רבים בגופנו. זה גם חיוני עבור התהליכים והתפקודים הבאים, בין היתר:

הם לא נחוצים אם אין גירעון

לסיכום, אנו רוצים לחזור ולהדגיש עד כמה חשוב להבטיח שילדכם עומד בכל הדרישות התזונתיות של גופו. ילדים צריכים להתרגל לאכול הכל. ואם הם עומדים בדרישות הללו, הם לא יצטרכו להשלים את התזונה שלהם. חשוב לזכור שיותר מדי מכל דבר הוא לא דבר טוב, אפילו ויטמינים.

עם זאת, כאשר ילדך אכן מראה מחסור, רופא הילדים שלך יגיד לך מה לעשות. אם יש לך חששות כלשהם, הם יהיו האדם שיוכל לומר לך בצורה הטובה ביותר כיצד להגן על בריאותו של ילדך ולהבטיח שהוא גדל כהלכה.

פופולריים