רעב רגשי אצל ילדים: מה כדאי לדעת

רעב פיזי ורעב רגשי
כיום, אנו יודעים שיש שני סוגים של רעב: רעב פיזי ורעב רגשי.
הידעתם שרגשות שליליים יכולים לגרום לכם לרעב? לאחר מכן, נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על הנושא המעניין הזה.

כיום, אנו יודעים שיש שני סוגים של רעב: רעב פיזי ורעב רגשי. הראשון מתייחס לרעב שכולנו מכירים. זה זה שאנחנו מרגישים בבטן שלנו אחרי שבילינו זמן מה בלי לאכול. אז מה זה רעב רגשי? איך אפשר לזהות את זה אצל ילדים? במאמר זה תגלו.

לפני שנתחיל בנושא זה, כדאי שתדעו שאוכל ורגשות קשורים קשר הדוק. כי הדרך בה אנו מרגישים ברגע מסוים משקפת את הבחירות שאנו עושים כשמגיע הזמן לאכול. וזה גם משקף את הכמות והדרך בה אנו אוכלים את האוכל שבחרנו.

כעת, בהתחשב בכך, במקום לומר "תגיד לי מה אתה אוכל ואני אגיד לך מי אתה", נוכל לומר: "תגיד לי מה אתה אוכל ואני אגיד לך מה קורה."

רעב רגשי אצל ילדים

הרעב הרגשי לא נמצא בבטן, הוא "מעל הצוואר". כשילדים רעבים מהסוג הזה, זה בגלל שהם משתמשים באוכל כמנגנון הגנה מפני רגשות שליליים שהם לא יודעים איך להתמודד איתם.

לכן, ילדים מסתירים את רגשותיהם באוכל. לפיכך, הם מתחילים לאכול מזון שהם מוצאים מנחם, בדרך כלל אלה שמכילים כמויות גבוהות של סוכר ושומנים. עם זאת, בולמוסים אלה הם חסרי תועלת, שכן רעב רגשי בלתי אפשרי להשביע.

לדברי אנה מריה פלומינו פרז, תזונאית, חלק מהרגשות השליליים המובילים לאכילה רגשית הם זעם, אדישות, תסכול, מתח, פחד, עצב, חרדה, חוסר שקט, בדידות ושעמום.

כדי למנוע רעב רגשי אצל ילדים
לבסוף והכי חשוב, כדי למנוע רעב רגשי אצל ילדים, המשפחה שלהם צריכה ללמד אותם חינוך רגשי.

עם זאת, במונחים פיזיולוגיים זה לא אמור להתרחש. כי, רגשות שליליים נתפסים כאיום, אשר מעלים את הגלוקוז בדם. והפעולה הזו מפחיתה או מבטלת את הרעב.

כתוצאה מכך, נוכל לומר שהדחף לאכול בכל פעם שאנו מרגישים נמוכים, אינו משהו מולד. זו התנהגות לא מספקת שנרכשה חברתית.

סימנים לזיהוי סוג זה של אכילה אצל ילדים

להלן כמה מהסימנים שיעזרו לך לזהות מתי ילדים רעבים רגשית, ולא רעבים פיזית:

  • תחושת הרעב היא פתאומית ודחופה והיא מופיעה בכל רגע.
  • יש רצון לאכול משהו ספציפי. זה לא הכל אותו דבר.
  • הם נוטים לאכול יותר ממה שהם אוכלים בדרך כלל.
  • אכילה מוגזמת.
  • אכילה מובילה לאשמה ובושה. יתר על כן, קשה להשביע את הרעב.
  • יש עליה מהירה במשקל. זה עלול אפילו להוביל להשמנה.

"אנחנו לא אחראים לרגשות שלנו. אבל, אנחנו אחראים למה שאנחנו עושים איתם".

- חורחה בוקאי -

כיצד ניתן להימנע מרעב רגשי אצל ילדים?

דבר אחד שחשוב לזכור כדי להימנע מרעב רגשי הוא שאסור לך לתגמל או להעניש את ילדיך באוכל. אם תעשה את זה, הם יקשרו אוכל ספציפי לרגשות מסוימים, מה שעלול להוביל למערכת יחסים לא בריאה עם אוכל.

בנוסף, חשוב לוודא שלילדיך יש הרגלי אכילה בריאים. אבל, אתה לא צריך להיות קפדני מדי, כי זה יכול להיות לא מועיל. הם צריכים להקפיד על תזונה מאוזנת, לעקוב אחר צריכת המזון, אבל הם חייבים להיות מסוגלים לאכול כל מיני מזון. אם תמנע מהם מזון מסוים, הם עשויים להרגיש צורך לפצות על כך בעתיד.

לבסוף והכי חשוב, כדי למנוע רעב רגשי אצל ילדים, המשפחה שלהם צריכה ללמד אותם חינוך רגשי. זה דבר מאוד חשוב לעשות במהלך הילדות המוקדמת שלהם.

בדרך זו, הם יגדלו עם המשאבים הקוגניטיביים הדרושים כדי לזהות ולנהל את הרגשות החיוביים והשליליים שלהם. כתוצאה מכך, לא יהיה להם את הדחף לאכול בצורה כל כך לא מאוזנת.

פופולריים