5 סיפורי ילדים מאת חורחה בוקאי

סיפורי ילדים מאת חורחה בוקאי
סיפורי ילדים מאת חורחה בוקאי.

אין דבר טוב יותר לעורר את סקרנותו של ילד מסיפורי ילדים. במאמר זה, ברצוננו להזכיר כמה סיפורים מאת הסופר הארגנטינאי חורחה בוקאי.

ישנם יתרונות חיוביים רבים הנובעים מהיכרות עם ילדינו לקריאה. ישנם גם סיפורים ספציפיים שיכולים לעורר חשיבה ביקורתית ורוח רפלקטיבית. היום נסקור חמישה סיפורי ילדים מאת חורחה בוקאי שנכללים בקטגוריה זו.

חורחה בוקאי הוא סופר ומטפל. הוא נולד בבואנוס איירס, ארגנטינה בשנת 1949. הוא סיים את לימודיו כדוקטור מאוניברסיטת בואנוס איירס ב-1973.

לאחר מספר הישגים אקדמיים והכרה בתחומו, הוא החל להשתתף בתוכניות טלוויזיה הדנות בנושא הפסיכולוגיה. הוא אפילו הפך למארח.

באשר לשלב הספרותי שלו, בוקאי מנסה להציע כלים טיפוליים באמצעות ספריו המסייעים לקוראים לרפא את עצמם.

זו גם המטרה העיקרית של סיפורי הילדים של חורחה בוקאי. למרות שרבים אינם מסווגים ככאלה, הם דווקא "סיפורים למחשבה". (זהו שמו של אחד מספריו המחבר את הסיפורים הללו.)

סיפוריו מופנים לקוראים צעירים במטרה לעורר אותם לשאול שאלות ולמצוא תשובות בעצמם.

אני עובד על הרעיון של השתלטות על החיים שלך, מה שיש לך הוא באחריותך. אני מאמין שהעולם אינו מקום להתחרות בו, אלא מקום לחלוק בו. על מנת להגשים זאת, יש צורך לשקף פנימית - חורחה בוקאי

5 סיפורי ילדים מאת חורחה בוקאי

הפיל הכבול

הסיפור הראשון מאת חורחה בוקאי שברצוננו לחלוק איתכם הוא על ילד שמבקר בקרקס בפעם הראשונה. כולם התרשמו מעוצמתו ומאכזריותו של הפיל. גם החיה היא שמשכה את תשומת לבו של הילד.

הילד, לעומת זאת, לא הצליח להבין איך, לאחר שההצגה הסתיימה, הפיל נשאר קשור בשרשרת גדולה ליתד קטן באדמה.

למה הפיל לא בורח? הוא שאל. הילד גדל מבלי למצוא תשובה עד שמישהו עזר לו.

בסופו של דבר הוא הבין שהתשובה טמונה בהגבלה עצמית - זו של הפיל כמו גם של בני אדם. הם יכולים להישאר כבולים כל חייהם מבלי להטיל ספק בכך.

עצב וזעם

הסיפור הזה עשוי להיות מופשט מדי עבור חלק מהילדים כדי להבין את הרעיון המרכזי שלו. יש לו דרך עדינה מאוד לתאר את טבען של שתי הרגשות הללו.

זהו אחד הסיפורים הקצרים ביותר מאת חורחה בוקאי. זה יעזור לילדך להבין טוב יותר את רגשותיו. זה גם ילמד אותם איך לזהות ולהתמודד עם הרגשות שלהם.

מכשולים

זו גם המטרה העיקרית של סיפורי הילדים של חורחה בוקאי
זו גם המטרה העיקרית של סיפורי הילדים של חורחה בוקאי.

זהו עוד אחד מסיפוריו של בוקאי שקשור לתחושת ההגבלה העצמית. הוא מספר את סיפורו של אדם שהולך בשקט על שביל. לפתע, הוא רואה עיר גדולה באופק. עיר שבה חיים כל רצונותיו ומטרותיו.

לאחר מכן הוא מחליט לבקר בעיר זו. למרות שהדרך נראתה פשוטה בהתחלה, מופיעים כמה מכשולים קשים בדרך וגורמים לדמות הראשית להתאמץ להגיע לעיר.

כשהוא רואה ילד מחייך אליו, האיש שואל: "על מה אתה צוחק?" תגובתו של הילד מגיעה בסוף הסיפור והיא מבהירה לקורא כי בהזדמנויות רבות, גבולות ומחסומים נעשים באופן פנימי.

חמדנות

הסיפור הזה מספר את סיפורו של אדם בר מזל שמוצא תיבה מלאה במטבעות בפטיו שלו. למרות שהוא טוען שהוא לא חמדן, הוא מתחיל לדמיין מה הוא יכול לעשות עם כל כך הרבה כסף. בהמשך הסיפור, שכנו טוען שהחזה הוא שלו, שכן סבו הוא זה שקבר אותו.

המסקנה של הסיפור הזה, למרות שהיא עשויה להיות גסה במקצת, גורמת לנו לחשוב על הכוונות האמיתיות של בני אדם. לעתים קרובות אנחנו סותרים. הסיפור גם מעודד הרהור על סכנות השאפתנות.

עודדו את עצמכם לעוף

סיפור זה מספר את סיפורו של אב המלמד את בנו כיצד "לעוף". הוא מזמין את בנו לנסות את כנפיו כדי לקפוץ ממשקע ענק.

הבן שמושפע מהדעות השליליות של האנשים סביבו מתחיל לפקפק במשימה שאביו ביקש ממנו לעשות. במקום זאת, הוא מחליט לקפוץ מעץ. בכך הוא נופל ארצה.

לאחר שנפל, הוא מבקש מאביו הסברים והוא מוצא את הסיבה האמיתית שבגללה אביו הציע את הקפיצה הראשונית. סיפור זה יכול לעזור לילדים ללמוד כיצד להתמודד עם מצוקות ולקחת סיכונים, גם כשהם מפחדים.

חשיבות הקריאה לילדים

בנוסף לסיפוריו של חורחה בוקאי ישנם סופרים רבים אחרים שכותבים סיפורים שמזמינים את הקטנים שלכם להרהר במטרה לקדם חשיבה ביקורתית.

האזנה לסיפורים או קריאתם יכולה גם לעזור לילדים לפתח את אוצר המילים שלהם. זה ישפר את כישורי האיות שלהם ואת יכולת הביטוי שלהם.

הורים צריכים לזכור שקריאה היא אף פעם לא בזבוז זמן. להיפך, היא יוצרת סביבה שמעוררת דיאלוג.

זה גם מעורר את הופעתן של מחשבות גדולות שיישארו איתם לאורך ילדותם ולמשך כל חייהם.