חינוך בין-תרבותי בכיתה

המורים צריכים לדעת להתאים את תהליך ההוראה-למידה באמצעות חינוך בין-תרבותי בכיתה
בשל כך, המורים צריכים לדעת להתאים את תהליך ההוראה-למידה באמצעות חינוך בין-תרבותי בכיתה.
כאן נדבר על המשמעות של חינוך בין-תרבותי בהקשר של הכיתה, כמו גם על היתרונות והחשיבות העיקריים שלו.

עובדה שהכיתות המודרניות מגוונות ורב-תרבותיות יותר מבעבר. בשל כך, המורים צריכים לדעת להתאים את תהליך ההוראה-למידה באמצעות חינוך בין-תרבותי בכיתה.

"חינוך בין-תרבותי אינו ואינו אמור להיות חינוך ילדים המשתייכים למיעוטים אתניים. הוא צריך ללמד את כל הילדים לחיות ולשתף פעולה בתוך חברה רב-תרבותית".

- אנטוניו מוניוז -

מהו חינוך בין-תרבותי?

בניגוד לרב-תרבותיות, המונח הזה לא מתייחס רק לתרבויות שונות שחיות יחד. המונח בין-תרבותי מרמז גם על תקשורת. בנוסף, הוא דוגל ותומך באינטראקציה, דו קיום וחילופי דברים בין קבוצות תרבותיות שונות.

לפי ועדת הקהילות האירופיות, חינוך בין-תרבותי הוא אוסף של פרקטיקות חינוכיות. בנוסף, כולם מקדמים כבוד הדדי והבנה בין כל התלמידים. זאת ללא קשר לרקע התרבותי, הלשוני, האתני והדתי שלהם.

אנחנו יודעים שתרבות היא דינמית. במילים אחרות, זה כל הזמן משתנה. לכן, עלינו לדעת כיצד להגדיר ולגשת לחינוך בין-תרבותי.

הוא מדגיש שהבדלים תרבותיים הם הנורמה. זה גם מסביר שבכל בתי הספר יש אנשים מתרבויות שונות.

חינוך בין-תרבותי בכיתה הכרחי

בנוסף לתופעה הבלתי ניתנת לעצירה של גלובליזציה תרבותית, החברות שלנו הופכות מגוונות יותר ויותר מדי יום. עם זאת בחשבון, עלינו להסתגל למצב החדש הזה. אנחנו צריכים גם לראות מה קורה בבתי הספר שלנו ולפעול בהתאם.

החוקר חסוס ויניאס אומר שלא צריך להשתמש בחינוך בין-תרבותי רק במקומות מגוונים מאוד. כל בית ספר צריך את זה.

המטרה של חינוך בין-תרבותי היא לא רק לעזור לילדים להסתדר בבית הספר. מצד אחד, זה להראות להם איך לכבד את המגוון התרבותי. מצד שני, זה להראות להם שהבדלים תרבותיים עושים אותנו טובים וחזקים יותר.

איך ליישם את זה בכיתות

חינוך בין-תרבותי אומר שעלינו לשנות את הלך הרוח שלנו. כדי להכניס את זה לכיתה, עלינו לחשוב מחדש ולהגדיר מחדש את מה שקורה בבית הספר. לאחר מכן, עלינו להתאים אותו לדרישות הכיתה הרב-תרבותית. אנו זקוקים לתוכנית הכוללת פעולות ופרויקטים המבוססים על הכרה, כבוד ולכידות חברתית.

כשמדברים על חילופי תרבות, אנחנו מדברים גם על כיבוד זהות תרבותית. החינוך הבין-תרבותי מלמד שגיוון תרבותי הופך את כולנו לטובים יותר. לכן, עלינו לכבד ולהעריך תרבויות של אנשים אחרים.

פרופסור ג'וליה פורס חולקת ערכי מפתח:

  • ערך וכבד את ההבדלים.
  • הבינו שהבדלים הם חלק מובנה ומעשיר מהטבע האנושי.
  • פתרון סכסוכים בדרכי שלום.
  • אמפתיה.
  • עבודת צוות ומטרות משותפות .

לבסוף, בבתי ספר, עלינו ללמד ילדים ובני נוער לכבד את המגוון התרבותי, וכיצד זה מועיל לכולנו. למעשה, סוג זה של חינוך מלמד מבוגרים לעתיד על צדק חברתי. למד את התלמידים שלך שדו קיום ודיאלוג הם הדרך להשיג חברות מכבדות.

פופולריים