בעיית הבריונות בהפסקה

בעיית הבריונות בהפסקה
בעיית הבריונות בהפסקה.
בשנים האחרונות גברו מקרי הצקות בהפסקה. כאן, נסביר יותר על בעיה זו שילדים רבים חווים מדי יום.

בריונות היא בעיה שיכולה לקרות בכל אזור בבית הספר. חשוב לפקח על כל אזורי הקמפוס, כולל מגרש המשחקים, שכן בריונות בהפסקה היא נפוצה מאוד.

אל תשכחו שמגרש המשחקים הוא מרחב חינוכי. למעשה, זה חשוב או יותר חשוב מהכיתה. כאן, ילדים מקיימים אינטראקציה שובבה עם בני גילם במהלך חלק משמעותי מיום הלימודים.

בעיית הבריונות בהפסקה

הכיתה ומגרש המשחקים הם המקומות שבהם מתרחשים בדרך כלל מעשי אלימות. למעשה, מחקר שנערך בספרד על ידי קרן ANAR וקרן Mutua Madrileña הראה שמספר מקרי הבריונות בכיתה ובהפסקה עלה בשנים האחרונות.

בנוסף, במגרש המשחקים של כל בית ספר, תוכלו לראות ילדים יושבים לבד. אני גם נהוג לראות ילדים משחקים קרוב למורה בהפסקה. במצבים אלו, אתה יכול לחשוד שהילד עובר בריונות.

לכן, חשוב מאוד לפעול למניעת בריונות. עדיף לקדם הסתדרות ויחסים חברתיים חיוביים בין התלמידים.

ארגון מגרש המשחקים למניעת בריונות

כדי למנוע בריונות בהפסקה, יש לארגן את מגרש המשחקים בפעילויות מודרכות. לאחר מכן, המורים צריכים ליצור משחקים עבור כל התלמידים להשתתף. סוג זה של פעילות במהלך ההפסקה עוזר לקדם את הפיתוח של:

כעת, מגרש המשחקים יכול להפוך למקום של מערכות יחסים חיוביות, עם פיקוח ומשחקי שיתוף פעולה. בדרך זו, תוכל להימנע מבידוד חלק מהתלמידים שבדרך כלל לא היו משחקים עם אחרים.

במובן זה, כדאי לנסות לעשות את סוגי הפעילויות האלה:

  • סוגי ספורט שונים
  • משחקי קבוצה

כפי שציינו, ההפסקה צריכה להיות בפיקוח צוות הוראה. בנוסף למעקב אחר ספורט ומשחקים, הם גם עוזרים לתת את הטון לקבוצה.

פעילויות אחרות להנחיית הפסקה

אתה יכול גם לעשות פעילויות אחרות שעוזרות לילדים ללמוד, כמו גם לאמץ גיוון. לדוגמה, אתה יכול לעשות מסלול מכשולים שבו ילדים צריכים ללכת עם עיניים מכוסות, לנוע בכיסא גלגלים, לתקשר בשפת הסימנים וכו'.

בהתחלה, הילדים צריכים לעשות את זה לבד. בפעם השנייה, הם יכולים לבקש עזרה מחבריהם. כך התלמידים לומדים את חשיבות התמיכה להתגברות על מכשולים ומגבלות. בנוסף, הם לומדים לעבוד יחד ולא להוציא ילדים בגלל שהם שונים.

אתה יכול גם לעשות פעילויות שמערבות משפחות. לדוגמה, תוכל לבקש מהתלמידים שלך לשאול את הוריהם על המשחקים שהם נהגו לשחק בילדותם. לאחר מכן, כל ילד צריך לבחור אחד, וכל הילדים משחקים באחד מהמשחקים האלה.

באשר לארגון הפעילויות הללו, כדאי לחלק את הילדים לפי גיל. עם זאת, הכל תלוי במאפיינים של בית הספר שלך ובמספר התלמידים, בשטח הפנוי וכו'.

לא משנה המבנה, הדבר החשוב ביותר הוא ליצור פגרה בטוחה ומכוונת המלמדת ילדים להסתדר ולשתף פעולה, מבלי להשאיר אף אחד בחוץ. כך תוכלו להפחית בריונות בהפסקה.

פופולריים