היתרונות של משחקי שיתוף פעולה לילדים

למשחק שיתופי יש את כל היתרונות של למידה שיתופית
לכן, למשחק שיתופי יש את כל היתרונות של למידה שיתופית, בתוספת היתרון הנוסף של המשחק עצמו.
משחקי שיתוף פעולה הם סוג המשחק הטוב ביותר לילדים, שכן הם מאפשרים לילדים ליהנות תוך לימוד ערכים חיוביים. המשך לקרוא כדי לגלות עוד על היתרונות.

משחקי שיתוף הם משחקים שבהם התחרותיות נעלמת ושיתוף הפעולה שולט. המטרה הבסיסית של משחקים אלו היא עבודת צוות ועזרה אחד לשני להשיג מטרה משותפת. למשחקים הללו יש שימושים רבים, אך אחד היתרונות העיקריים שלהם הוא שהם עוזרים לבנות מערכות יחסים בין המשתתפים.

לכן, השימוש במשחקי שיתוף פעולה נפוץ בפעילויות שבהן קבוצה רק מתחילה להיווצר. או, במצב שבו קבוצה שהוקמה כבר צריכה להעמיק את האיחוד שלה. משחקים אלו מגבירים יכולות פרו-חברתיות, כולל היכולת לשתף ולהיות אדיב.

משחקי שיתוף פעולה מקדמים אמון באמצעות שיתוף פעולה תומך. הם עוזרים להשיג מטרות משותפות בהקשר מהנה ומשעשע. יתרה מכך, הם עוזרים להשאיר בצד פרקטיקות אינדיבידואליסטיות ותחרות כך שהחינוך יהיה שימושי יותר. להלן, נסקור מקרוב את היתרונות של פעילויות אלו.

משחקי שיתוף פעולה מפחיתים אלימות בילדים קטנים

משחקים אלו הם כלי מצוין להפחתת אלימות בקרב ילדים קטנים. זה ניכר במחקר Cooperative Games in Young Children: A Way to Modify Aggression שנערך על ידי אפריל ביי היניץ ב-1994 באוניברסיטת נבאדה, רינו.

למידה שיתופית

משחקים שיתופיים הם סוג של למידה שיתופית באותה מידה שהם, כמובן, סוג של משחק. נכון להיום, ישנם מחקרים רבים המתעדים את היתרונות של למידה שיתופית.

היתרונות של למידה שיתופית כוללים את האפשרות לשליטה רבה יותר בתוכן חינוכי. זה גם עוזר להפחית בעיות שליטה ומשמעת בכיתה. יתרה מכך, מחקרים הראו שמשחק הוא חלק מהותי מבריאותו הנפשית וההתפתחות האינטלקטואלית של הילד.

לכן, למשחק שיתופי יש את כל היתרונות של למידה שיתופית, בתוספת היתרון הנוסף של המשחק עצמו.

ילדים אוטיסטים

היתרונות של למידה שיתופית כוללים את האפשרות לשליטה רבה יותר בתוכן חינוכי
היתרונות של למידה שיתופית כוללים את האפשרות לשליטה רבה יותר בתוכן חינוכי.

מחקרים גם הראו שמשחקים שיתופיים מועילים מאוד גם במצבים טיפוליים לשיפור יכולות התקשורת אצל ילדים אוטיסטים ונידויים חברתית. ילדים על הספקטרום האוטיסטי אינם מפתחים משחקי חיקוי חברתיים ופעילויות יצירתיות באותו אופן כמו ילדים נוירוטיפיים. לכן, משחקי שיתוף פעולה מאוד שימושיים עבורם.

יצירת תחושות שייכות באמצעות משחקי שיתוף פעולה

משחקי שיתוף פעולה כוללים, ולכן יש להם את היכולת לקדם רגשות שייכות בתוך קבוצה. חשיבותה של תחושת השייכות בכל הנוגע להישגים לימודיים תועדה רבות במחקרים שונים. אלה כוללים מחקר שערך ג'פרי כהן בסטנפורד.

כיף באמצעות משחקי שיתוף פעולה

הכיף והאושר שהמשחקים האלה מציעים הם רגשות שהופכים ליותר ויותר יקרים וחשובים במסגרות חינוכיות. חשבו, למשל, על הצהרת האומות המאוחדות בדבר זכויות הילדים לגבי הזכות לשחק. גם הפסיכולוגיה החיובית מתחילה לתעד את ערך האושר בבריאות האדם.

אמפתיה

משחקים שיתופיים עוזרים לקדם אמפתיה מכיוון שיש להם אתיקה הבסיסית של טיפול ודאגה הדדית. זה נוגד את האינדיבידואליזם האישי שכל כך מאפיין את החברה שלנו.

תגידו שלום לתחרותיות

משחקים אלה מציעים הפסקה נחוצה מהצורך להתחרות. מחקרים הראו רבות שלתחרות יש חסרונות רבים לילדים. זה מגביר את החרדה ומפחית את תחושות השוויון.

רוב מערכות החינוך מבוססות על תחרות מובנית. זה מה שהופך משחקי שיתוף פעולה לכל כך חשובים - לברוח ולנוח מתחרותיות מוגזמת.

כאשר מבוגרים מציעים לילדים את האפשרות לשחק בהקשר שיתופי, אנו מעבירים את המסר ששיתוף פעולה הוא נורמה חברתית ערכית וחשובה. לכן, משחקים אלו עוזרים לקדם אקלים חברתי חיובי שמרגיש בטוח ונוח יותר לילדים.

פופולריים