פעילויות לעבודה על יכולת לשונית בבית

פעילויות לעבודה על יכולת לשונית בבית
פעילויות לעבודה על יכולת לשונית בבית.
חשוב שילדים יוכלו לבטא את עצמם בצורה מילולית בצורה ברורה. במאמר זה, אנו הולכים להמליץ על כמה משחקים לעבודה על יכולת לשונית בבית.

יכולת לשונית מורכבת משימוש הולם בשפה על מנת לתקשר ולתקשר עם אנשים אחרים, הן בעל פה והן בכתב. זוהי אחת המיומנויות החינוכיות הבסיסיות. אבל איך אפשר לעבוד על יכולת לשונית בבית? הנה כמה פעילויות שיעזרו לילדיכם להשיג מטרה זו.

פעילויות לעבודה על יכולת לשונית בבית

אם תממש את הפעילויות והמשחקים המתוארים להלן, ילדיך יוכלו לפתח ביטוי מילולי, חשיבה מהירה, כישורי קשב, כישורים חברתיים ויכולות אחרות החשובות להתפתחותם.

אתם עומדים לגלות איך ליהנות כמשפחה, בזמן שהילדים שלכם עובדים על כישורי השפה שלהם!

"מילים יכולות להיות כמו צילומי רנטגן אם אתה משתמש בהן נכון - הן יעברו כל דבר. אתה קורא ומחוררים אותך."

- אלדוס האקסלי, עולם חדש אמיץ -

משחק הטלפון

כדי להתחיל לשחק, המשתתפים צריכים לשבת על הרצפה וליצור עיגול, כך שכולם יוכלו לראות את פניו של זה בבירור.

אחד השחקנים צריך ללחוש שאלה לשחקן מימין, והאדם הזה לוחש לו את התשובה בחזרה. השחקן הזה צריך לשאול את האדם מימינו שאלה והם לוחשים בחזרה את תשובתו. תהליך זה חוזר על עצמו עד להשלמת המעגל.

לאחר שכולם התנסו, כל משתתף צריך בתורו לומר בקול את השאלה שנשאל ואז לומר את התשובה שקיבל. כמובן שלשאלות אין שום קשר לתשובות, וזה יכול להיות די מצחיק.

תיק הגב

אבל איך אפשר לעבוד על יכולת לשונית בבית
אבל איך אפשר לעבוד על יכולת לשונית בבית?

לפני תחילת המשחק, על המשתתפים לקבוע סדר לביצוע, כך שהשחקן הראשון יגיד בקול: "אני יוצא לטיול ואני נושא בתרמיל..." ולהשלים את המשפט הזה עם השם של חפץ, למשל "כדור".

אז על השחקן הבא לחזור על הביטוי הזה, אבל צריך לזכור את האובייקט שנאמר על ידי השחקן הקודם ולהוסיף אחד חדש לרשימה. השחקנים ממשיכים, מוסיפים עוד חפץ אחד בכל תור, והמשפט מסתבך יותר ויותר. לבסוף, אחד השחקנים לא יוכל לזכור את רשימת החפצים והמשחק מסתיים.

בניית משפטים

במשחק הזה, השחקנים צריכים לומר כמה מילים שונות - בערך ארבע או חמש אמורות להספיק. לאחר מכן, כל שחקן צריך להמציא ולכתוב משפט או סיפור קצר שבו הוא צריך לכלול את כל המילים הללו.

הגדר מגבלת זמן (כשתיים או שלוש דקות) ולאחר שהזמן נגמר, קרא את כל המשפטים או הסיפורים בקול רם. אדם שלא משחק יכול לשמש כשופט ולהחליט איזה מהם הוא הטוב והמקורי ביותר. לחלופין, המשתתפים יכולים כולם להצביע על מי המנצח. ניתן להכריע את המנצח גם על בסיס מהירות, כלומר המשתתף שסיים לכתוב ראשון הוא המנצח.

משפטים בני אות אחת לעבודה על יכולת לשונית

כדי לבצע את הפעילות הזו, מישהו בוחר אות ואומר אותו בקול רם. לאחר מכן אתה מכוון שעון עצר לדקה אחת. במהלך הזמן הזה, על המשתתפים ליצור משפט המכיל את המספר הגדול ביותר של מילים שמתחילות באות שנבחרה קודם לכן. לדוגמה, אם האות "ג" נבחרה, אז משפט לדוגמה יהיה " כריס אוכל סוכריות עם חבריו לכיתה."

לאחר שנגמר הזמן, כל שחקן צריך לומר בקול את המשפט שכתב ולספור את מספר המילים שמתחילות באות המדוברת. המשתתף שיוצר את המשפט שרוב המילים מתחילות באות הנבחרת מנצח בסיבוב. לאחר מכן אדם זה יבחר את האות לסיבוב הבא והמשחק ממשיך עד שתבחר לסיים.

בקיצור, כפי שראיתם, ישנן אפשרויות רבות למשחקים ופעילויות לעבודה על יכולת לשונית בבית עם ילדיכם. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להשתמש בדמיון שלך ולהקדיש זמן ליהנות עם המשפחה שלך בזמן שאתה לומד. למה אתה מחכה?