4 פעילויות ליהנות מהבית כמשפחה

כדי לעזור לך, נציע 4 פעילויות ליהנות מהבית כמשפחה
כדי לעזור לך, נציע 4 פעילויות ליהנות מהבית כמשפחה.
בגלל המגיפה העולמית שנגרמה על ידי נגיף הקורונה (COVID-19), משפחות שלמות נאלצו למצוא אסטרטגיות ולבנות מחדש את חיי היומיום שלהן כדי להתמודד עם הבידוד הזה בצורה הטובה ביותר. היום, נציע 4 פעילויות ליהנות מהן בבית כמשפחה.

החשיבות של פעילויות ליהנות בבית כמשפחה

בהתחשב בנסיבות הנוכחיות שלנו, ולמרות שחלק מבני המשפחה צריכים ללכת לעבודה, רובנו נמצאים בבית 20,57. אז, זה אומר שאנחנו צריכים לקחת אחריות על משימות הבית תוך כדי עזרה לילדינו בעבודות בית הספר שלהם.

מה שכן, אנחנו יכולים לנצל את כל הזמן הפנוי הזה לעשות דברים שדחינו כבר הרבה זמן. לעתים קרובות, חובות עבודה ומשפחה לא מאפשרים לנו לעשות דברים כמו למיין בגדים ישנים, לתקן רהיטים, לשים שכבת צבע טרייה על הקירות וכו'. אבל עכשיו זה הזמן המושלם!

אבל להשאיר את הבית פועל, לעזור לילדים עם שיעורי הבית ולהתעדכן בפרויקטים זה לא כל מה שאנחנו יכולים לעשות. פרק הזמן הממושך הזה של זמן פנוי עם פחות מחויבויות אומר שיש לנו יותר זמן לנוח ולהנות. מנוחה היא בסיסית, וזה משהו שאנחנו בהחלט צריכים לעשות כשיש לנו זמן.

אבל חשוב גם להקדיש חלק מהזמן הפנוי שלנו לעשייה משותפת כמשפחה. אנחנו צריכים להקדיש זמן לעשות דברים שהם מהנים לכולם. ולמה לא ללמוד גם משהו חדש?

אין ספק ש-COVID-19 הוא בעיה רצינית ברחבי העולם, ואין להמעיט בכך. עם זאת, הפרדוקס הוא שזה נותן לנו הזדמנות לאחד משפחות נוספות ולאפשר להן לבלות יותר זמן ביחד.

לעשות פעילויות מהנות ומהנות היא דרך מצוינת להתמודד עם המצב שאנו מתמודדים איתו כעת. וזו דרך טובה לתת לעצמנו זמן להירגע ולהחזיר את הזמן האבוד עם מי שאנחנו אוהבים... זמן שלא תמיד נתנו לנו את החיים הכאוטיים והמאיצים שאנחנו כל כך רגילים לחיות בהם.

4 פעילויות ליהנות מהבית כמשפחה

כדי לעזור לך, נציע 4 פעילויות ליהנות מהבית כמשפחה:

צבע מנדלות

צביעת מנדלות היא פעילות ממש כיפית, אבל מה שכן, היא גם מאוד מרגיעה. כל מה שצריך זה כמה מנדלות נחמדות (אפשר להוריד ולהדפיס מהאינטרנט) ושלל עפרונות או טושים צבעוניים. כך, כל המשפחה שלכם יכולה לשבת בשקט ליד השולחן ולבלות כמה שעות בצביעה ובשילוב צבעים. וכמובן, משוחחים אחד עם השני.

הפכו למשפחה של שפים! עוד פעילות מהנה ליהנות ממנה בבית כמשפחה

החשיבות של פעילויות ליהנות בבית כמשפחה
החשיבות של פעילויות ליהנות בבית כמשפחה.

בין אם אתם מכינים ארוחת צהריים או ערב, או שמתחשק לכם לאפות עוגה כנשנוש אחר הצהריים, בישול הוא פעילות מצוינת לכל המשפחה. כל אחד במשפחתך יכול להשתתף בבחירה או יצירה של מתכונים. לאחר מכן, הצביעו על מנת לבחור באופן דמוקרטי איזה מתכון להכין (מתוק או מלוח). ולבסוף, חלקו את המשימות והתחילו לעבוד!

להתאמן ולעשות ספורט ביחד

בזמן זה של הסגר, כל המשפחה יכולה לקבוע זמן מסוים בשגרת היומיום שלך לפעילות גופנית. ההחלטה לעשות פעילות גופנית כמשפחה היא אופציה מצוינת. זה לא רק יעזור לפצות על ההפחתה הברורה של רמות הפעילות, אלא זה גם יעזור לשמור על מצב הרוח שלך. ביחד, תוכלו למנוע מהמצב הזה להפיק מכם את המיטב.

מה שכן, באינטרנט, אנחנו יכולים למצוא אינסוף פלטפורמות בהן אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכושר והספורט מציעים שיעורים. ניתן לחפש סרטונים והדרכות התעמלות בכל הצורות והגדלים... אירובי, זומבה, אירובי, תרגילים פונקציונליים, ומשקולות ועוד. יחד עם האינדיקציות שלהם נוכל ללמוד כיצד לבצע כל תרגיל בצורה נכונה.

זמן להתרכז

אפשרות מעניינת נוספת היא להציע פעילות שבה המטרה העיקרית היא ללמוד משהו חדש. אז לחילופין, כל אחד מבני המשפחה יכול להציע נושא או מושג מסוים שתוכלו לקרוא ולחקור עליו.

לדוגמה, אתה יכול ללמוד מה המשמעות של "מערכת חיסון", מכיוון שזה מונח שאנחנו שומעים עליו כל כך הרבה עכשיו. יתרה מכך, אתה יכול לחקור כיצד להגביר את ההגנות שלך.

זה גם זמן מצוין להתחיל ללמוד שפה חדשה. לחלופין, אתה יכול לנצל את תקופת ההסגר הזו כדי ללמוד על גיאוגרפיה עולמית... ללמוד את ערי הבירה של העולם... ללמוד מונומנטים חשובים שהם חלק חשוב מהמורשת של כל מדינה... לחפש מידע על הפארקים הלאומיים שלנו וכו' האפשרויות הן אינסופיות!

פעילות אחרונה להנות בבית כמשפחה: פיזור

אמנם אמרנו מההתחלה שאנחנו הולכים לחלוק רק 4 פעילויות ליהנות מהבית כמשפחה, אבל יש לנו עוד אחת.

Scattergories הוא לא רק משחק מהנה במיוחד אלא גם דרך מצוינת ללמוד על תרבות בכלל... גיאוגרפיה, קולנוע, דקדוק, בעלי חיים, צמחים ועוד. אתה יכול גם לחדד את הזיכרון והזריזות הנפשית שלך. לא רק תלמדו אוצר מילים חדש, אלא גם תזכרו מושגים שנשכחו ותלמדו אחד מהשני.

גם אם אין לכם את המשחק הזה בהישג יד בבית, כל מה שאתם צריכים זה עיפרון ונייר לכל אחד מבני המשפחה. על דף הנייר שלו, כל שחקן צריך ליצור רשת. מעל כל עמודה תרשמו קטגוריות שבחרתם ביחד כמשפחה. לדוגמה, אתה יכול לקבל עמודה לשמות, אחת למדינות, אחת לערים, פירות, ירקות, סרטים וכו'.

לאחר מכן, בחר אות באופן אקראי וכתוב אותה משמאל לשורה הראשונה של הרשת שלך, ותנו למשחק להתחיל! על השחקנים להתחרות לחשוב על מילה עבור כל קטגוריה שמתחילה באות הנבחרת. השחקן הראשון שיסיים את האתגר קורא "עצור" ומנצח בסיבוב. כל שחקן מוסיף את הנקודות שלו (נקודה אחת לכל תשובה, 0.5 נקודות עבור תשובות משותפות), ואז המשחק ממשיך עם אות חדשה.