3 ספרי ילדים על משפחות חד הוריות

היצירה הפשוטה והמעמיקה של ספרות ילדים היא מושלמת למשפחות חד הוריות
היצירה הפשוטה והמעמיקה של ספרות ילדים היא מושלמת למשפחות חד הוריות, משפחות מאמצות או כל הורים שרוצים לתת לילדיהם הבנה נוספת.
קידום הנראות של סוגי משפחות מגוונים חשוב כדי שהקטנים יהיו מודעים לחשיבות של נורמליזציה של כל סוגי המשפחות. היום נסתכל על נוכחותן של משפחות חד הוריות בספרות.

במאמר היום נתמקד במושג משפחות חד הוריות. רעיון המשפחה אינו מוגבל עוד לגבר, לאישה ולכמה שיהיו להם ילדים משותפים.

בחברה של המאה ה-21 בה אנו חיים, מגוון משפחתי הוא עובדת חיים. היום קיימות כל מיני משפחות. למעשה, משפחות כבר לא צריכות להיות מורכבות מ-3 חברים לפחות. במקום זאת, 2 מספיקים כדי להוות משפחה.

להלן נציג רשימה של שלושה ספרי ילדים העוסקים בגיוון משפחתי. כל כותרת שאנו מזכירים להלן מטפלת בסוגיה בצורה מובנת לחלוטין עבור צעירי הקוראים.

3 ספרי ילדים על משפחות חד הוריות

1. נחשו כמה אני אוהב אותך, אחד הספרים העדינים ביותר על משפחות חד הוריות

ספר זה של סם מקברטני, מאויר על ידי אניטה ג'רם, מדבר על אחד המושגים המתוקים ביותר: אהבה. במקרה הזה, האהבה בין ארנב לאמו. שניהם מתחרים זה בזה כדי להדגים מי אוהב את השני יותר. לא משנה כמה הארנב הקטן מנסה, מימדי אהבתה של האם תמיד גוברים.

אז, הארנב מעלה רעיון מדהים... מה אם אקח את האהבה שלי לאמא שלי לירח? האם אהבתה של אמא שלי יכולה להגיע עד לשם? סיפור החיות המתוק והעדין הזה מושלם לילדים מעל גיל שלוש. למעשה, זו כבר קלאסיקה של ספרות ילדים.

ספר מאויר להפליא, הוא מראה לנו שלא משנה כמה אנשים יש במשפחה שלך, האהבה היא מה שמאחד אותך. בין אם את אם חד הורית ובין אם לא, הספר הזה בטוח יגע בלב שלך וגם בליבך של ילדך.

ספרי ילדים על משפחות חד הוריות
ספרי ילדים על משפחות חד הוריות.

"להיות הורה יחיד זה פי שניים העבודה, פי שניים הלחץ, ופעמיים הדמעות אבל זה גם פי שניים החיבוקים, פי שניים האהבה ופעמיים הגאווה".

- לא ידוע -

2. אפרוח קטן ואמא חתולה

הספר הפנטסטי הזה של מרטה זפרילה כולל שתי דמויות עיקריות: אפרוח קטן ואמו, חתולה אפורה. דפי הסיפור הזה עוזרים לילדים להבין ולהעריך שני נושאים בסיסיים: גיוון משפחתי ואימוץ. במקרה זה, הבעיות מתרחשות בתוך עולם החי.

עם זאת, לבעלי חיים אלה - החתולה האם והאפרוח התינוק שלה - ניתנות מאפיינים אנושיים. הסיפור מראה כיצד חבריו לכיתה של האפרוח הקטן אינם יכולים להבין את המשפחה הייחודית שהאפרוח והחתול יוצרים.

האיורים בספר זה מתוקים ורכים, וכך גם הדמויות שלו. היצירה הפשוטה והמעמיקה של ספרות ילדים היא מושלמת למשפחות חד הוריות, משפחות מאמצות או כל הורים שרוצים לתת לילדיהם הבנה נוספת.

4. האב שהיו לו 10 ילדים

זהו ספר מהנה מאוד עם איורים שילדים ומבוגרים בטוח ייהנו. כאן, הסופר הצרפתי בנדיקטה גוטייה טווה את סיפורו של אב יחיד שנתקל בכל מיני צרות ושובבות עם עשרת ילדיו. נכון, עשרה ילדים!

האם אתה יכול לדמיין איך זה יהיה לחיות במשפחה עם 10 ילדים? דפי ספר זה והטקסט הפשוט שלו יציעו לכם ולילדיכם את ההזדמנות לחקור את הרפתקאותיה של המשפחה הזו.

מטרת הסיפור היא לבדר ילדים ולהצחיק אותם. עם זאת, הדפים שלו מסתירים לקח שכולנו צריכים לזכור. למרות שלמשפחה יש רק הורה אחד עם עשרה ילדים, האבא הזה עושה מה שצריך - ועוד. הוא לא צריך אף אחד אחר, כי האהבה שיש לו לכל אחד מילדיו מספיקה.

כל שלושת הספרים המוזכרים במאמר היום מתאימים למשפחות חד הוריות. עם זאת, הם גם אידיאליים לעזור לכל ילד להבין שכל משפחה היא ייחודית, מיוחדת ובעיקר בעלת ערך. זה לא משנה כמה חברים מרכיבים משפחה או איך המשפחה הזו נוצרה. הדבר החשוב ביותר הוא האהבה שהם חולקים.

פופולריים