מנוליטו ארבע עיניים: אוסף ספרים מהנה לילדים

אוסף הספרים של מנוליטו ארבע עיניים מביא לנו סיפורים ריאליסטיים לחלוטין שיכולים ללמד אותנו הרבה על החברה
אוסף הספרים של מנוליטו ארבע עיניים מביא לנו סיפורים ריאליסטיים לחלוטין שיכולים ללמד אותנו הרבה על החברה הספרדית בצורה מאוד מצחיקה ומהנה.
אוסף הספרים של מנוליטו ארבע עיניים מביא לנו סיפורים ריאליסטיים לחלוטין שיכולים ללמד אותנו הרבה על החברה הספרדית בצורה מאוד מצחיקה ומהנה.

ישנם כמה ספרים בעולם ספרות הילדים והצעירים, שלמרות הזמנים המשתנים, עדיין ממשיכים להיות פופולריים ולהפוך לקלאסיקות אמיתיות. בקטגוריה זו אנחנו בהחלט יכולים לכלול את Manolito Four-Eyes. הוא הכוכב של קלאסיקת ילדים ספרדית (Manolito Gafotas), זמין כעת גם באנגלית. למרות הגעתם למקום באמצע שנות ה-90, הספרים עדיין מצחיקים אלפי קוראים עם הסיפורים שלהם.

אלווירה לינדו היא המחברת של האוסף הפנטסטי הזה, והיא פרסמה את הראשון מבין ספריה לפני 25 שנה. לא היה לה מושג כמה אלפי אנשים יהנו לעקוב אחר הרפתקאותיה של הדמות החביבה הזו. ובל נשכח את משפחתו וחבריו!

ספרי ארבע העיניים של מנוליטו הם אחד מאותם אוספי ספרים מיוחדים. אלה שלמרות שקראתם אותם כמה פעמים, אף פעם לא נמאס לכם להוציא אותם שוב ולחזור לסיפורים שלו. זה פשוט בגלל כל הכיף וההנאה שאתה יוצא מהדיאלוג ומהמצבים שהוא נקלע אליהם.

אז היום נספר לכם יותר על הספרים. אתה גם תראה למה הם עדיין כל כך פופולריים ומוצלחים אחרי למעלה מ-25 שנה.

מי זה מנוליטו ארבע עיניים?

הדמות הראשית של הסיפורים המצחיקים האלה היא מנוליטו. הוא ילד בן שמונה שחי במדריד, באזור המכונה קאראבנצ'ל אלטו. מנוליטו הוא הכוכב הבלתי מעורער של אוסף הספרים הזה. עם זאת, שום דבר לא יהיה אותו דבר ללא משפחתו וחבריו המלווים אותו בכל ספר.

אנחנו זוכים לפגוש את משפחתו, שנוצרה על ידי קטלינה, אמו, "מלכת ברזי הצוואר", ומנולו, אביו. אנחנו לא רואים יותר מדי את אביו מכיוון שהוא בדרך כלל עסוק בעבודתו כנהג משאית.

אבל, ללא ספק, שתי הדמויות הכי מצחיקות במשפחה הן "אל אבו", כפי שמנוליטו מכנה את סבו ניקולס, ואחיו. האחרון ידוע יותר בשם "בוזו". הוא בקושי מדבר ויש לו יחסי אהבה-שנאה עם מנוליטו.

קולקציית ארבע העיניים של מנוליטו
קולקציית ארבע העיניים של מנוליטו.

כמו כל ילד, גם קבוצת החברים שלו שהוא מתעסק איתם (ונסתבך איתם) מדי יום היא הכרחית לחלוטין. נפגוש את "סוזנה האחת והיחידה", לופס בעל האוזניים הגדולות והיחד השחצן. עם כל הכינויים האלה, אנחנו כבר יכולים לקבל מושג על הכיף שקבוצת הדמויות הזו תגיע אליו.

הם סיפורים שמתארים ומתארים דמויות טיפוסיות בחברה הספרדית, אנשים שחיים באחת השכונות הקשות והצנועות ביותר במדריד כולה.

קולקציית ארבע העיניים של מנוליטו

עד כה, ישנם שמונה ספרים המרכיבים את האוסף הספרדי; האחרון יצא לאור בשנת 2012. באנגלית, ישנם כיום שני כרכים, הנקראים Manolito four-eyes: הכרך 1/2 של האנציקלופדיה הגדולה של חיי, שהם אוסף של סיפוריו.

להלן רשימה של כל אחד מהכותרים הספרדיים הבודדים, מתורגמים לאנגלית, ותוכלו לקבל מושג על מה תמצאו בקולקציות, כאשר תתכוננו ליהנות מקריאה על כל הדמויות והסיפורים המדהימים שלהן:

  • מנוליטו ארבע עיניים
  • מנוליטו המסכן
  • כמה אני מגניב!
  • הכביסה המלוכלכת
  • מנוליטו על הכביש
  • אני והבוזו
  • למנוליטו יש סוד
  • זה יותר טוב, מנולו

הספרים העוסקים בילדותו של מנוליטו הם שבעת הספרים הראשונים, והאחרון מבין הספרים, That's Better, Manolo, יצא לאור עשר שנים לאחר מכן.

הסיבה לכך היא שבספר האחרון מנוליטו כבר לא בן 8, אלא בן 18. עם זאת, עדיין נראה את כל הדמויות שגדלנו לאהוב בספרים הקודמים. הם השתנו בדרכים שונות, אבל נראה ראייה מעודכנת של החברה והמציאות, ממש כמו בספרים הראשונים.

הצלחה על המסך הקטן והגדול

הייתה הצלחתו של אוסף הספרים הזה עד כדי כך שהוא זכה בפרס הלאומי לספרות ילדים ונוער בשנת 1998. בנוסף לכך, הוא הגיע למסך הגדול, עם שני סרטים עלילתיים, והפך גם לסדרת טלוויזיה.

הסרט הראשון הגיע ב-1999, כאשר שישה מהספרים באוסף זה כבר היו בשוק. החלק השני יצא בשנת 2001. באשר לסדרת הטלוויזיה, הוא כלל 13 פרקים, ושודר באחת הרשתות הפופולריות בטלוויזיה הספרדית, Antena 3.

אידיאלי למי שמתקשה לקרוא

מומלץ לילדים מגיל תשע, זהו אוסף ספרים אידיאלי לילדים שאינם רגילים לקרוא בזמנם הפנוי, ומתקשים למצוא ספרים שהם יכולים ליהנות מהם.

הפשטות של סיפוריו, מגוון הדיאלוגים והסיטואציות שאנו מוצאים בדפיו, יחד עם הדמויות המהנות שלו, הם כל המפתח בהפיכת מנוליטו ארבע עיניים לאחד הספרים הנקראים ביותר בספרות הילדים. וגם היום, 25 שנים מאוחר יותר, היא עדיין אחת הקלאסיקות החיוניות.

פופולריים