הקשר בין שנת ילדות לבריאות גופנית ונפשית

קשר מתאים בין שנת ילדות לבריאות גופנית ונפשית חיוני להתפתחותם של ילדים
קשר מתאים בין שנת ילדות לבריאות גופנית ונפשית חיוני להתפתחותם של ילדים.
קשר מתאים בין שנת ילדות לבריאות גופנית ונפשית חיוני להתפתחותם של ילדים.

השגת היחס הנכון בין שנת ילדות לבריאות גופנית ונפשית קלה מכפי שנדמה, במיוחד כשהילדים צעירים.

במהלך גידול הילדים, ההורים עושים דברים רבים בצורה ממוכנת, תוצר של עייפות ושגרה. עם זאת, לא תמיד אנו שמים לב לעובדה שדפוסי ההתנהגות של ילדינו קשורים קשר הדוק לכמות ואיכות המנוחה שלהם.

במאמר זה, אנו הולכים לספר לכם מדוע הקשר בין שינה בילדות לבריאות הוא כל כך חשוב.

חלום ילד

מבוגרים מחלקים את יומם בין מחזורי הערות והשינה, שניהם חשובים אך בעלי מאפיינים שונים. באופן כללי, אנו מפיצים אותם באופן עקבי לאורך זמן.

במקרה של ילדים, המצב שונה במקצת, שכן הם נמצאים בתהליך של הסתגלות ביחס למחזורים אלו. כתוצאה מכך, תקופות משתנות של שינה וערות מתחלפות עד להגעה לבשלות של תהליך חיוני זה.

למידע נוסף: שלבי השינה אצל תינוקות וילדים

מחזורי ערות ושינה

באופן כללי, ערות ושינה הם פרקי זמן חשובים באותה מידה להתפתחות הפיזית והפסיכולוגית של אנשים.

מחזור הערות מתרחש, כמובן, כאשר אנו ערים, בעוד הגוף שלנו נשאר ערני לגירויים חיצוניים ופנימיים. בשלב זה, ילדים מקיימים אינטראקציה עם הסביבה ומגלים מיומנויות חדשות, אז זה הזמן המתאים לעורר יכולות גופניות בסיסיות.

מצד שני, במהלך מחזור השינה, אנו ישנים ונחים. המוח שלנו נרגע, ופעילותו פוחתת מבלי להפסיק לחלוטין. למרות שאיננו מודעים לכך, במהלך הלילה, הגוף שלנו מבצע פונקציות חיוניות, כגון התחדשות נוירונלית ופיתוח של כמה יכולות פסיכולוגיות.

אז, מחזורי הערות והשינה שונים אך משלימים. אם אחד לא מתרחש כמו שצריך, אז זה מפריע גם לשני.

הקשר בין שנת ילדות לבריאות נפשית

אחת המטרות העיקריות של גידול ילדים היא להבטיח מנוחה נעימה ומספקת. אבל, האם אתה יודע למה שינה כל כך חשובה לבריאות שלך?

על פי מחקר שהתקיים באוניברסיטת וורוויק, אוסטרליה, תקופות שינה של תינוקות הנמשכות פחות מ-7 שעות יכולות להשפיע על התנהגות הילדים. למעשה, חוקרים אלו תיארו קשרים עם הפרעות התנהגות ומצב רוח מסוימות אצל ילדים, כגון דיכאון, חרדה, התנהגות אימפולסיבית וביצועים קוגניטיביים לקויים.

הקשר בין שנת ילדות לבריאות נפשית
הקשר בין שנת ילדות לבריאות נפשית.

למרות שכמות אינה שם נרדף לאיכות, החוקרים הגיעו למסקנה שלפחות 53% מהילדים שישנים פחות מ-7 שעות מגבירים את הסיכון לסבול מכל אחד מהמצבים הללו.

במהלך מחזור השינה, מעגלי המוח מתארגנים מחדש, במיוחד במהלך הילדות. מסיבה זו, חיוני שילדיך ישנו לילה טוב.

שינה של ילדים ובריאות גופנית

האם שמתם לב למעט סרבול אצל ילדיכם בעת ביצוע הפעילויות שלהם? האם תהיתם פעם איך הם נחים?

בדרך כלל, בעיה זו קשורה למחסור בשינה או לשינוי כלשהו בה. אם אי סדרים אלו נמשכים לאורך זמן, הם עלולים להשפיע על הבריאות הפיזית של הקטן.

בנוסף למה שכבר הזכרנו, במהלך מחזור השינה, הגוף שלנו נח ומוביל לתהליך ההתאוששות התאית בשרירים ובעצמות. כמו כן, המוח מטמיע את דפוסי התנועה הבסיסיים.

במקביל, מחקר משותף בין אוניברסיטאות קווינסלנד וג'יימס קוק קבע את הקשר בין איכות השינה והסיכון לעודף משקל. באופן ספציפי, החוקרים קבעו שאחד הגורמים החשובים ביותר של מחלה זו הוא הרגע שבו מתחיל המחזור הזה, ללא קשר למשך הזמן.

לכן, הם הניחו שילדים שהולכים לישון מאוחר יותר נמצאים בסיכון גבוה יותר לעודף משקל מאשר אלה שהולכים לישון מוקדם יותר. כתוצאה מכך, החוקרים ממליצים להתחיל את תקופת השינה של התינוק מ-7 בערב

אל תאבדו את החשיבות של שנת ילדות לבריאות ילדיכם

בנוסף לאמור לעיל, חשוב לציין שארגון הבריאות העולמי (WHO) שם דגש מיוחד על החשיבות של שמירה על מנוחה טובה במהלך הילדות. במסגרת הסטנדרטים שלה, הם ממליצים על תקופות ממושכות של פעילות גופנית, תזונה נכונה והבטחת שינה איכותית.

כהורה, אינך יכול להתעלם מהיבטים אלו, שכן הם חיוניים על מנת להבטיח את הטיפול בילדיך. זכרו שהם נמצאים באמצע ההתפתחות הפיזית והפסיכולוגית שלהם ושכל שינוי יכול להזיק להם מאוד.

אם יש לך ספקות, פנה לייעוץ מקצועי. כך תוכלו להבטיח שהקשר בין שינה לבריאות ילדיכם יהיה מתאים ככל האפשר.

פופולריים