האם ניתן להיכנס להריון בגיל המעבר?

אפשר להיכנס להריון בתהליך הפרימנופאוזה ובגיל המעבר עצמו
התשובה היא כן, אפשר להיכנס להריון בתהליך הפרימנופאוזה ובגיל המעבר עצמו.
האפשרות להיכנס להריון במהלך גיל המעבר אכן קיימת. בשלב זה, המחזור החודשי של האישה מסתיים לאחר 12 חודשים שלא הופיעה.

ככל שנשים מתבגרות, רמות ההורמונים שלהן יורדות ומתחיל גיל המעבר. זה בסופו של דבר גורם לשחלות להפסיק לייצר ביציות. עם זאת, התהליך עשוי להימשך שנים עד להשלמתו, לנשים עדיין יש אפשרות להיכנס להריון במהלך גיל המעבר.

בעוד שנשים רבות חושבות שגיל המעבר מתרחש בן לילה, התהליך לוקח למעשה בין 5 ל-10 שנים. לפיכך, זה עדיין אפשרי לנשים להיכנס להריון במהלך גיל המעבר.

זאת בשל העובדה שרמות ההורמונים יורדות במהלך תהליך זה, אך עשויות גם לעלות לעיתים. כאשר זה קורה, גוף האישה עדיין מסוגל להרות ילד.

האם ניתן להיכנס להריון בגיל המעבר?

התשובה היא כן, אפשר להיכנס להריון בתהליך הפרימנופאוזה ובגיל המעבר עצמו. במהלך השלב שלפני גיל המעבר, המחזור החודשי של האישה יכול להיות לא סדיר, עם מחזורים שנפסקים ומתחילים במרווחים שונים.

לכן, לא בטוח להניח שאישה החלה בגיל המעבר רק בגלל שהמחזור שלה מפסיק. במקום זאת, זה עשוי להיות רק חלק משלב מעבר.

ללא ספק, גיל המעבר משנה את גוף האישה באופן קיצוני ובסופו של דבר מסמן תקופה בחיים בה היא כבר לא יכולה להביא ילדים לעולם. הסיבה לכך היא שייצור הורמוני האסטרוגן והפרוגסטרון, המתרחש בשחלות, מסתיים כליל.

לאחר השלמת תהליך גיל המעבר, הריון אינו אפשרי עוד. הסיבה לכך היא שהשחלות של האישה, שצריכות להיות מופריות על ידי זרע כדי להרות, אינן נמצאות עוד בגופה.

מניעת הריון בגיל המעבר

מומחים לא ממליצים לנשים מעל גיל 40 ליטול גלולות למניעת הריון כדי למנוע התעברות במהלך או אחרי גיל המעבר. ברוב המקרים, הרופאים נוטים יותר להציע שימוש בסרעפת, התקן תוך רחמי (IUD) או, כאופציה קבועה, קשירת חצוצרות.

מצד שני, יש נשים שמחליטות שהן כן רוצות ללדת במהלך גיל המעבר. במקרה זה, ישנן אפשרויות שעליהם לשקול.

האם ניתן להיכנס להריון בגיל המעבר
האם ניתן להיכנס להריון בגיל המעבר?

לדוגמה, נשים בגיל המעבר יכולות להסתכל על תוכנית תורמת ביצית, המאפשרת להן ללדת תינוק בעזרת הביציות של אישה צעירה יותר. עם זאת, אפשרות זו מביאה עמה סיכון גבוה בהרבה לבעיות עובריות.

חשוב שנשים שחוות גיל המעבר יבינו שעליהן לעבור שנה שלמה ללא מחזור כדי לראות את עצמן כפוסט-מנופאוזה באופן רשמי. וגם אז, האפשרות להריון עדיין קיימת.

"התהליך למעשה אורך בין 5 ל-10 שנים. במהלך תקופה זו, עדיין ניתן לנשים להיכנס להריון".

תסמינים של גיל המעבר

מלבד השינויים לגבי מחזורי הווסת של נשים, הן עלולות לחוות גם את התסמינים הבאים במהלך גיל המעבר:

  • תחושת חנק וגלי חום פתאומיים, העלולים לגרום לאי נוחות והזעה.
  • קושי לישון טוב.
  • מתן שתן מוגבר ודלקות בדרכי השתן.
  • יובש בנרתיק, שעלול לגרום למין לא נוח.
  • חוסר תיאבון מיני.

פרימנופאוזה: המעבר לגיל המעבר

פרימנופאוזה היא השלב המתרחש לפני גיל המעבר עצמו. בשלב זה, גוף האישה מתכונן לגיל המעבר והשחלות שלה מתחילות לייצר פחות אסטרוגן.

רוב הנשים חוות גיל המעבר במהלך שנות הארבעים לחייהן. עם זאת, שלב זה יכול להתרחש גם בשנות השלושים של אישה, או אפילו מוקדם יותר, ויכול להימשך עד 4 שנים. עם זאת, עבור חלק מהנשים, שלב זה נמשך רק כמה חודשים קצרים.

תקופת המנופאוזה נעצרת כאשר גיל המעבר מתחיל, בדרך כלל מספר שנים לאחר תחילת התסמינים הראשונים. זה מסתיים כאשר אישה חווה שנה שלמה ללא מחזור, או כאשר השחלות שלה מפסיקות לייצר ביציות.

במהלך המעבר לגיל המעבר, המחזור החודשי של האישה הופך לא סדיר, מה שמקשה על ההתעברות. עם זאת, היא עדיין יכולה להיכנס להריון במהלך גיל המעבר, מכיוון שהביוץ יכול להימשך.

הסימפטומים של פרימנופאוזה יכולים להיות תוצאה של שינויים הורמונליים, וכוללים את הדברים הבאים:

לבסוף, זכור שגיל המעבר הוא תהליך ארוך ואינו מבטיח שהמחזור שלך יפסיק להגיע, עקב בעיות רפואיות אחרות. כדי להיות בטוח, תצטרך להתייעץ עם גינקולוג שלך.