נשירת שיער ביילודים: סיבות וטיפול

"נשירת שיער ביילודים חשובה כדי לפנות מקום לשיער חדש
"נשירת שיער ביילודים חשובה כדי לפנות מקום לשיער חדש.
ישנן סיבות רבות לנשירת שיער ביילודים. למעשה, זהו תהליך שכיח אצל תינוקות, אלא אם הוא נמשך זמן רב מהרגיל. במקרים אלו, עליך לשאול את רופא הילדים כיצד לטפל בזה.

נשירת שיער ביילודים נקראת telogen effluvium. תהליך טבעי זה בדרך כלל גורם להורים לעצבן. זה נכון במיוחד כאשר שיער נושר בכתמים, לא לגמרי.

הגורמים לשטף טלוגן הם טבעיים לחלוטין. למעט מצבים מסוימים, כל התינוקות עוברים תהליך זה.

המטרה היא לטפל בקרקפת של תינוקך ולהימנע מגזירת שיער לפני שימלאו לו שלושה חודשים. הסיבה לכך היא שיילודים שולטים בטמפרטורת הגוף שלהם דרך הראש.

מדוע ילודים מאבדים את שיערם?

זה לא מפסיק להדהים אנשים איך תינוקות שנולדים עם הרבה שיער בעצם מאבדים את זה עם הזמן. ברוב המקרים, חלק מהשיער שלהם נתקע לכרית או לכיסא הגבוה.

שיער הוא לא תמיד חלק משלב הצמיחה. למעשה, תקופת הצמיחה הזו היא שלוש שנים, בעוד תקופת המנוחה היא שלושה חודשים.

זה לא אומר שכל השערות צומחות בו זמנית, או נשארות אותו הדבר כל הזמן. רק בין 5% ל-15% מהשיער נמצא בשלב המנוחה בכל פעם.

נשירת שיער ביילודים חשובה כדי לפנות מקום לשיער חדש. בעוד חלק מהשיער במנוחה, חלק נושר כדי לאפשר לגדילים חדשים לצמוח. בדרך זו, תינוקות לא יהיו לגמרי קירחים. עם זאת, חלק מהילדים עדיין יכולים להיות.

חלק מההורים מופתעים לגלות ששיערו של תינוקם משתנה מאז שנולד. בדרך כלל, בלידה, שיער התינוקות כהה ועבה יותר מהשיער החדש. עם זאת, לתינוקות בעלי גוון בהיר מאוד יש שיער דומה לזה החדש.

מתי נשירת שיער אינה נורמלית ביילודים?

ישנן סיבות רבות לנשירת שיער ביילודים
ישנן סיבות רבות לנשירת שיער ביילודים.

נשירת שיער קשורה למחלות רק במקרים מעטים מאוד. לדוגמה, אם הקרקפת של תינוקך הופכת לאדומה או דלקתית, ייתכן שיש סוג של פטרייה.

אותו דבר קורה כאשר העור קשקשי. זה יכול גם להגביר את נשירת השיער. במובן זה, חשוב לא לבלבל קשקשים עם קרום חלב.

שלא כמו קשקשים, קרום החלב צהבהב וסמיך. בנוסף, הוא אינו גורם לגירוי, והוא נפוץ מאוד ביילודים.

לבסוף, הפרעות הורמונליות, בעיות בבלוטת התריס או גרעינים עלולים לגרום לנשירת שיער של יילוד.

לכן, חשוב לציין זאת במהלך הבדיקה הרפואית הרגילה של תינוקך. זה רעיון טוב לספר לרופא הילדים שלך כל שינוי פיזי שמפתיע אותך.

איך לטפל בשיער של היילוד שלך

תינוקות אינם זקוקים להרבה טיפול טיפוח נוסף. האמבטיה היומית שלהם שומרת עליהם נקיים ועוזרת להם להירגע. לטיפוח שיער לתינוק, יש כמה טיפים חשובים שכדאי לזכור:

  1. השתמש בשמפו קליני לתינוקות. רוב המומחים ממליצים להשתמש בסבונים ושמפו ניטרליים. אין להם חומרי ריח או צבע. בדרך זו, אתה יכול למנוע גרימת תגובה אלרגית. העור והשיער של תינוקות עדינים מאוד במהלך החודשים הראשונים לחייהם.
  2. לרחוץ את התינוק שלך במים חמים. מי האמבטיה צריכים להיות בטמפרטורה אידיאלית, לא קרים מדי או חמים מדי. אמבטיות חמות יגרמו לנשירת שיער, מכיוון שהיא פותחת זקיקי שיער.
  3. עסו בזהירות את הקרקפת של תינוקכם. עיסויים ממריצים את הקרקפת, למרות שהם יכולים גם לגרום לשיער חלש ליפול מהר יותר. באופן דומה, עיסויים שימושיים גם כאשר יש קרום חלב.
  4. שנה את תנוחת השינה של תינוקך. שינויים בתנוחת השינה עוזרים למנוע מתינוקות לאבד שיער מהר יותר באזור ספציפי אחד. כדאי גם לשנות את תנוחת התינוק כשהוא יושב בכיסאו.

"נשירת שיער ביילודים חשובה כדי לפנות מקום לשיער חדש. בעוד שחלק מהשיער במנוחה, חלק נושר כדי לתת לגדילים חדשים לצמוח".

בקיצור, נשירת שיער ביילודים היא לא משהו שצריך לגרום לך לדאוג. זה רק סיבה לדאגה במעט מאוד מקרים. בקרוב, תראה שיער חדש מופיע על ראשו של תינוקך והם ייראו כמו רגילים.

פופולריים