קפיצות גדילה וכיצד להתמודד איתן

כמו קפיצות גדילה
עם זאת, הקטן שלך בסופו של דבר יגדל ועם זה, תצטרך להתמודד עם כמה שינויים ואתגרים, כמו קפיצות גדילה.
קפיצות גדילה מובילות למשברים, והם חלק נורמלי לחלוטין מהתפתחות הילד. למד מה הם והדרכים הטובות ביותר להתמודד עם אתגרי האימהות האלה.

כאשר יש לך את התינוק שלך בזרועותיך, אתה מרגיש רגשות חזקים שאתה רוצה להחזיק בהם לנצח. עם זאת, הקטן שלך בסופו של דבר יגדל ועם זה, תצטרך להתמודד עם כמה שינויים ואתגרים, כמו קפיצות גדילה.

זה נורמלי לחלוטין. זה אומר שהתינוק שלך גדל.

מהן קפיצות גדילה?

קפיצות גדילה, או משברים, הם הרגעים שבהם תינוקות גדלים לגובה. כתוצאה מכך, הם מרגישים לא מרוצים מכמות החלב שהם מקבלים ודורשים אפילו יותר.

בתקופות אלה, זה נורמלי שתינוקות ירגישו לא בנוח ובוכים הרבה כדרך להראות שהם אומללים.

תהליך טבעי זה גורם לאמהות לייצר יותר חלב כדי לענות על צורכי ילדן. יש לזכור שדרישות התינוק מסדירות את ייצור חלב אם. זה אומר שכל זה קורה באופן טבעי.

למה הם קורים?

שלבים אלו בחיי התינוקות, כפי שהשם מרמז, מאותתים על צמיחה. תינוקות גדלים ודורשים יותר מזון כדי לתת להם יותר אנרגיה. הם זקוקים לאנרגיה זו להתפתחות נוירולוגית, מוטורית ופסיכולוגית.

כמו כן, גוף האם מייצר יותר חלב כדי לסייע בהתאמה לצרכי התינוק.

באיזו תדירות מתרחשים קפיצות גדילה?

כל תינוק הוא שונה ויש לו צרכים ספציפיים. לכן, מרווח הזמן לקפיצות גדילה ישתנה. עם זאת, הם נוטים להיות תכופים יותר במהלך החודשים הראשונים. באופן כללי, הם מתרחשים בסביבות זמנים אלה:

בין 15 ל-20 יום

בלידה, לתינוקות יש בדרך כלל צרכים פחות או יותר קבועים עם דפוסי שינה צפויים. עם זאת, עד השבוע השלישי, הדפוס הזה משתנה, יחד עם הגישה של התינוקות.

במשך כיומיים או שלושה, תינוקות ירצו לאכול כל 30 דקות. בנוסף, הם יתעצבנו אם יקחו את החלב.

בין 6 ל-7 שבועות

כ-40 יום לאחר לידת התינוקות, החלב משתנה לטעם מלוח יותר. שוב, תינוקות יחוו משבר. תינוקות הופכים מתוחים ועצבניים תוך הסתגלות לשינוי זה. שלב זה נמשך בדרך כלל כשבוע.

3 חודשים

קפיצות גדילה
קפיצות גדילה, או משברים, הם הרגעים שבהם תינוקות גדלים לגובה.

בערך בזמן הזה, אמהות רבות מפסיקות להניק לאחר שהתינוק מתחיל לדחות זאת. בגיל זה, תינוקות יודעים להאכיל ולאכול במהירות. עם זאת, גירויים חיצוניים גורמים להם להיות מוסחים ולהפסיק לאכול.

בשלב זה, תינוקות מבינים שאמא שלהם יכולה לייצר חלב כשהם מבקשים זאת. הדבר נגרם מתהליכים שונים בגוף האם. בנוסף, תהליך זה יכול לקרות עד 3 או 4 שבועות.

6 חודשים

לאחר 6 חודשים, משברי גדילה שכיחים פחות. הסיבה לכך היא שתינוקות מתחילים לאכול מזון מוצק. לכן, הם יותר ניתנים לניהול, ואמא שלהם יכולה להבין טוב יותר מה הם צריכים.

"תינוקות גדלים ודורשים יותר מזון כדי לתת להם יותר אנרגיה. הם צריכים את האנרגיה הזו להתפתחות נוירולוגית, מוטורית ופסיכולוגית".

שנה ומעלה

לאחר 12 חודשים קורים פרצי גדילה חדשים שמגדילים את מספר הפעמים שתינוקות רוצים להחזיק אותם. בתקופה זו, זה קורה לעתים קרובות. תינוקות מחפשים נחמה ותמיכה מאמם.

מה לעשות בזמן משברים

מצב זה יכול לגרום לאמהות טריות להרגיש מתוסכלות, חסרות ערך וחסרות תקווה. לכן, אתה צריך לשים לב לבעיות הפסיכולוגיות שאתה עובר. הקפד להתמודד עם זה בסבלנות, חיבה ואהבה.

כמה טיפים ממומחים הם:

  • תן לתינוק שלך חלב אם כשהוא רוצה וצריך אותו. אם המטרה שלך היא להניק באופן בלעדי, הימנעי מהאכלה מבקבוק בכל עת. זה יכול להפריע לייצור חלב.
  • תאכלי עוד קצת אוכל. בדרך זו, תוכל לקבל את האנרגיה והקלוריות הדרושים לייצור מספיק חלב לתינוקך.
  • זכור שזה רק זמני. זכור כי מצב זה יימשך רק לפרק זמן קצר.
  • אם הילד שלך לא רוצה לאכול, אל תכריח אותו. אל תתנו לו לבכות כי הוא רעב. אם הוא עצוב, הוא יהיה עמיד יותר לאכילה.

לבסוף, זכור שתהליך הגדילה הטבעי כרוך במתח ובבכי. לכן, הבנת תהליך זה יכולה לעזור לך להשתמש בכלים הנכונים ולפעול בצורה הטובה ביותר.

לסיכום, קפיצות גדילה אומרות שתינוקות גדלים להיות ילדים בריאים. הכנה יכולה לעזור לך להרגיש פחות מתוסכל מתהליך הפיתוח.

פופולריים